STRAIPSNIS

„Canon EOS-1D X Mark III“ vaizdo kokybė

Canon EOS-1D X Mark III
© Marina Cano – „Canon“ ambasadorė

Geras apšvietimas, blogas apšvietimas, jokio apšvietimo... kad ir kokios būtų sąlygos, „Canon EOS-1D X Mark III“ garantuoja puikią vaizdo kokybę. Nuo detalių šešėliuose iki tikslių spalvų – galite būti ramūs, kad jūsų padaryti kadrai bus tiesiog nuostabūs.

Specialus 20,1 megapikselio CMOS jutiklis

„Canon EOS-1D X Mark III“ naudojama pažangi naujos kartos mūsų CMOS vaizdo apdorojimo technologija. Specialiai sukurtas viso kadro jutiklis turi 20,1 megapikselio skiriamąją gebą – taip užtikrinama ideali vaizdo kokybės, našumo ir proceso greitumo pusiausvyra.

Canon EOS-1D X Mark III

Palyginti su pirmtakais, „Canon EOS-1D X Mark III“ turi platesnį dinaminį diapazoną, pažangesnį trikdžių slopinimą visais ISO jautrumo lygmenimis ir greitesnį vaizdo duomenų nuskaitymą. Įdiegtasis ISO jautrumas dabar siekia nuo ISO 100 iki ISO 102 400, ir jį galima išplėsti iki įspūdingų ISO 50–819 200, taip nustatant naujus veikimo prietemoje standartus.

„Canon EOS-1D X Mark III“ taip pat turi „Gaussian low pass filter“ (LPF), kuris efektyviau sumažina muaro efektą, nei standartinė LPF konstrukcija, ir užtikrina ryškesnį bei detalesnį vaizdą.

Vaizdo procesorius „DIGIC X“

„Canon EOS-1D X Mark III“ turi vieną procesorių „DIGIC X“, kuris kompromisų nepripažįstantiems fotografams suteikia naują našumo lygį. Jis taip pat nustato naują efektyvaus energijos panaudojimo standartą. Tiesą sakant, palyginti su „EOS-1D X Mark II“, baterijos eksploatavimo trukmė yra daugiau nei dvigubai ilgesnė.*

Planuokite fotografuoti 20 k./s režimu „Live View“ ir 16 k./s režimu su „Canon EOS-1D X Mark III“ optiniu vaizdo ieškikliu, kartu naudodami nepertraukiamą AF ir AE bei 1000+ užfiksuotų vaizdų buferį. Bet „DIGIC X“ užtikrina ne tik greitį.

„DIGIC X“ taip pat suteikia galimybę bet kokiu ISO jautrumu pasiekti mažesnį triukšmo lygį, dėl visiškai naujo aiškumo koregavimo padidinti ryškumą ir pasiekti papildomą dinaminį diapazoną dėl patobulintos „Auto Lighting Optimizer“ (Automatinio apšvietimo optimizatoriaus – ALO) ir „Highlight Tone Priority+“ technologijos.

*Remiantis CIPA standartais

Canon EOS-1D X Mark III

Nuo „DIGIC X“ priklauso ir „Canon EOS-1D X Mark III“ giliojo mokymosi technologijos AF bei įdiegtojo skaitmeninio objektyvo optimizavimo pajėgumai. Šio vaizdo apdorojimo metu išsprendžiamos optinės problemos, kurių neįmanoma ištaisyti vien tobulinant objektyvo konstrukciją, pvz., iškraipymai ir difrakcijos. Kadangi skaitmeninio objektyvo optimizavimo funkcija nė kiek nesulėtina „Canon EOS-1D X Mark III“ darbo, jį gali naudoti didžiausia sparta fotografuojantys naujienų, sporto ir laukinės gyvūnijos fotografai.

Įvairūs failų formatai

Naudodami „Canon EOS-1D X Mark III“ galite rinktis iš įvairiausių failų formatų, kad pasirinktumėte tinkamiausią savo atliekamai užduočiai.

CR3 RAW failai

„CR3 RAW“ failų formatas skinasi kelią į „EOS-1D“ seriją.

  • Juo galima fotografuoti neglaudinant – todėl padidinama vaizdo kokybė ir išsaugomas didelis dinaminis diapazonas bei 16 384 gradacijos viename spalvų kanale. Idealu, kai nuotraukas ketinama stipriai apdoroti kompiuteriu.
  • Taip pat galima fotografuoti suglaudinto failo formatu ir sutaupyti iki 40 procentų atmintinės, o tiesiai iš fotoaparato gaunamų nuotraukų vaizdo kokybės suprastėjimas bus mažai pastebimas.

„CR3 RAW“ failų formatą visiškai palaiko mūsų programinė įranga „Digital Photo Professional“, kuri su „Canon EOS-1D X Mark III“ pridedama nemokamai, taip pat pagrindiniai trečiųjų šalių programinės įrangos kūrėjai, pvz., „Adobe“ ir „Apple“.

JPEG ir HEIF failai

Kai reikia greitai persiųsti failus, nėra nieko geriau už JPEG – tiksliau, nebuvo. Su „Canon EOS-1D X Mark III“ galite fotografuoti HEIF formato failus (itin efektyvus vaizdo formatas), kurie yra grindžiami HVEC vaizdo įrašų kodeku.

HEIF failai yra geresnės vaizdo kokybės, palyginti su JPEG failais, bet beveik to paties dydžio. Šiuo formatu galima išgauti didesnį 10 bitų spalvų dinaminį diapazoną ir fotografuoti HDR PQ vaizdus.

Ilgainiui HEIF failų suderinamumas didėja, jie taip pat gali būti apdorojami fotoaparate paverčiant juos standartiniais JPEG failais.

Ypač tikslus ekspozicijos matavimas

Specialus 400k RGB+IR matavimo jutiklis pakelia ekspozicijos matavimą į naujas aukštumas: 400 000 pikselių yra sugrupuoti į 216 matavimo zonas. Kai naudojamas fotoaparato optinis vaizdo ieškiklis, tobulai tiksliai įvertinamas kiekvienos zonos skaistis ir apskaičiuojama ekspozicija.

Šis ekspozicijos jutiklis mato taip pat, kaip jūs – visą spalvų gamą. Jis gali aptikti veidus ir kitus objektus ir padėti fotoaparato AF sistemai užtikrinti jų ryškų sufokusavimą, kai jie juda kadre.

Canon EOS-1D X Mark III

Jutiklis aptinka ne tik regimą, bet ir infraraudonąją šviesą, todėl gali lengviau atpažinti stipriai infraraudonuosius spindulius atspindinčius objektus ir tai kompensuoti apskaičiuodamas ekspoziciją. Jautrumas infraraudoniesiems spinduliams taip pat padeda išvengti automatinio fokusavimo klaidų mišraus apšvietimo sąlygomis ir pagerina automatinio baltos spalvos balanso, „Picture Style Auto“, „Auto Lighting Optimizer“ ir „Flicker Detection“ technologijų tikslumą.

Canon EOS-1D X Mark III
© Marino cano

E-TTL balansas

Naudojantis „Canon EOS-1D X Mark III“ 400k RGB+IR matavimo jutikliu taip pat galima tiksliai išmatuoti blykstės ekspoziciją, o nauja E-TTL balanso parinktis pridėta, kad fotografai galėtų labiau kontroliuoti blykstės ir aplinkos šviesos derinimo būdą.

Apšvietimo santykį galima keisti pasirinkus pirmenybę atmosferai (kai pagrindinis šviesos šaltinis yra natūrali šviesa, o blykstė yra užpildančioji šviesa) arba pirmenybę blykstei (atvirkščiai). Yra ir standartinis režimas, kuriuo blykstei ir aplinkos šviesai suteikiama panaši svarba kaip dabartiniuose EOS fotoaparatuose.


< Atgal į „Canon EOS-1D X Mark III“ apžvalgą

Susiję straipsniai