Canon EOS 5D Mark IV with Dual Pixel RAW

„Dual Pixel“ RAW

Kas yra „Dual Pixel RAW“?

„Dual Pixel RAW“ – tai „Canon“ naujovė, kuriai naudojami abu fotodiodai ant „EOS 5D Mark IV“ 30,4 megapikselio „Dual Pixel CMOS AF“ jutiklio.

Canon EOS 5D Mark IV sensor with Dual Pixel RAW

Kaip jis veikia

„Dual Pixel“ jutiklio pikseliai turi dviejų fotodiodų konstrukciją. Ši jutiklio konstrukcija reiškia, kad jutiklis iš objekto gali gauti A ir B signalus ir nustatyti bet kokios fazės skirtumus tarp šių dviejų signalų, kad būtų galima fokusuoti naudojant „Dual Pixel AF“ sistemą. Fotografuojant jutiklis gauna vaizdo duomenis iš sujungtų A ir B vaizdo signalų. Taikant šią technologiją, galima fokusuoti ir fotografuoti naudojant tą patį jutiklį. 


Vykstant „Dual Pixel RAW“ fotografavimui, vienas RAW failas įrašo į failą du vaizdus. Viename vaizde yra sujungti A+B vaizdo duomenys, o kitame yra tik A vaizdo duomenys. Tai reiškia, kad „Dual Pixel RAW“ failuose yra ir normalus vaizdas, ir paralakso duomenys, kuriuos galima išmatuoti ir ekstrapoliuoti informaciją apie objekto atstumą. Kadangi „Dual Pixel RAW“ vaizduose yra du vaizdai, jų dydis yra dvigubai didesnis už įprastų RAW vaizdų failų dydį.. 


Naudojant „Dual Pixel RAW Optimizer“ programinėje įrangoje „Digital Photo Professional“, galima panaudoti „Dual Pixel“ duomenis, įrašytus su „Dual Pixel Raw“ vaizdu, maksimalaus ryškumo padėties mikropataisymams, kuriems naudojama faile esanti lauko gylio informacija.

Canon EOS 5D Mark IV sensor Dual Pixel RAW

Vaizdo mikrokoregavimas

Kai tam tikroje vietoje, pvz., objekto akyse, vaizdas yra nepakankamai ryškus, galima pakoreguoti vaizdą ir grąžinti ryškumą pageidaujamai sričiai.

„Bokeh“ efekto paslinkimas

Naudojant „Dual Pixel RAW“, galima pakoreguoti nesufokusuotų sričių padėtį arba „bokeh“, kad būtų pagerinta kompozicija – pvz., perkelti sufokusavimą nuo objektą užstojančio daikto.

Šešėlių sumažinimas

Kitaip nei objektyvo spindesys, kurį kartais galima meniškai panaudoti, kad vaizdas atrodytų mažai kontrastingas ir miglotas, šešėliai nėra pageidaujami ir parodo vidinius objektyvo atspindžius. Tai galima suvaldyti su „Dual Pixel RAW“ ir sumažinti atsargiai koreguojant.

Geriausiems rezultatams

Norint tinkamiausiai panaudoti „Dual Pixel RAW“, reikia atsargiai pakoreguoti „EOS 5D Mark IV“ fotografavimo vertes. Geriausiems rezultatams fotografuokite su bent 50 mm objektyvo židinio nuotoliu ir f/5.6 arba mažesne diafragmos verte, pasirūpindami, kad ISO vertė būtų 1600 arba mažesnė.

Efektai gali skirtis fotografuojant stačiai ir gulsčiai, o siekdami geriausių rezultatų fotografuokite su šiais parametrais:

Židinio nuotolis

Atstumas iki objekto

50 mm

1–10 m (3,3–32,8 pėdos)

100 mm

2–20 m (6,6–65,6 pėdos)

200 mm

4–40 m (13,1–131,2 pėdos)