Automatinis fokusavimas, pranokstantis lūkesčius

Vienas iš sudėtingiausių fotografijos iššūkių – tiksliai sufokusuoti greitai judančius objektus bet kurioje kadro vietoje, tačiau pasitelkiant giliojo mokymosi DI ir „Dual Pixel CMOS AF II“, fotoaparatui EOS R7 tai lengva užduotis, nesvarbu, ar fotografuojama, ar filmuojama.
„Canon“ EOS R7 – privalumas – lūkesčius pranokstantis automatinis fokusavimas

Sekite greitai judančius objektus, kai jie patenka į kadrą

Naudojant giliojo mokymo DI, išmokytą ir užprogramuotą tūkstančio tikrų fotografų, EOS R7 įdiegti įrankiai, skirti patikimai atpažinti ir sekti objektus visame 100 procentų kadro ploto.1

Fotografuojant žmones, fotoaparatas visada fokusuoja žmonių akis, jei jos matomos. Jei akių nematyti (pvz, dėvimi akiniai arba šalmas arba veidas pasuktas), EOS R7 pirmenybę teikia galvai, po to kūnui. Tad žmonės yra nuolat sekami, net jei trumpam nusisuka nuo fotoaparato arba veidą dengia kaukė. Atpažįstami ir puikiai sufokusuojami net aukštyn kojomis esantys objektai ir šalmus dėvintys sportininkai.

„Canon“ EOS R7 – privalumas – automatinis fokusavimas
„Canon“ EOS R7 – privalumas – automatinis fokusavimas
„Canon“ EOS R7 – automatinis fokusavimas

Skrendančių paukščių fotografavimas yra vienas iš didžiausių laukinės gamtos fotografų iššūkių. Tačiau EOS R7 identifikuoja paukščius ir gali kuo puikiausiai sekti juos skrydžio metu, kad būtų galima užfiksuoti kiekvieną subtilų judesį 15 k./sek. greičiu naudojant mechaninį užraktą ir 30 kadrų per sekundę greičiu naudojant fotoaparato elektroninį užraktą.2 Kates ir šunis taip pat atpažįsta fotoaparato algoritmas.

Automobilių sporto fotografams paranku, kad EOS R7 seka transporto priemones, įskaitant motociklus ir automobilius. Fotoaparatas netgi gali atskirti uždaros ir atviros kabinos automobilius, fokusuodamas vairuotojo šalmą, kai jis matomas.

Taip pat galima nustatyti pradinį AF tašką arba zoną, kad galėtumėte valdyti, nuo kurios vietos fotoaparatas turėtų pradėti sekti.

AF tikslinimas puikiai pritaikant objektui

EOS R7 galima nurodyti, kurio tipo objektui turėtų būti teikiama pirmenybė, ir netgi nurodyti, kaip greitai perjungti skirtingus į kadrą patenkančius objektus: tai naudinga, pavyzdžiui, fotografuojant konkretų sportininką.

Kas tinka vienam objektui, gali netikti kitam objektui, todėl fotoaparate EOS R7 įdiegėme keturias AF konfigūracijas, iš anksto nustatytas įvairiems darbo stiliams skirtas fokusavimo sistemos elgsenos nuostatas.

1 konfigūracija.
Universalioji paskirtis. Puikiai tinka daugumai judančių objektų.

2 konfigūracija.
Nepaiso kliūčių ir toliau seka objektus. Tinka sporto ir laukinės gamtos fotografija, kai objektus trumpam gali užstoti pirmame plane atidūrę kiti objektai.

3 konfigūracija.
Greitai reaguoja. Naudojama, kai laukiama, kada objektas pasirodys kadre, pvz., staiga į kadrą patenka kalnų dviratininkas.

4 konfigūracija.
Skirta greitai pradedantiems greitėti arba lėtėti objektams, pvz., motociklai, įvažiuojantys į posūkį arba išvažiuojantys iš jo.

A konfigūracija [AUTO].
Leiskite fotoaparatui automatiškai pasirinkti tinkamiausią konfigūraciją objektui sekti.

Viso kadro fokusavimas

Visame kadre yra išdėstyta 651 fokusavimo zona. Naudokite kartu, kai sekate greitai judančius objektus, arba atskirai arba grupėmis, jei norite nurodyti konkrečiau. Dėl EOS R7 įdiegtos laisvai pasirenkamos zonos AF galima tinkinti AF zonos dydį ir padėtį, kad ji tiksliai atitiktų jūsų reikalavimus.

1 taško AF
Visiškai valdykite situaciją, fokusuodami vienu AF tašku. Puikiai tinka makrofotografijai

Taško AF
Fokusuokite naudodami dar mažesnę sritį nei 1 taško AF, kad užtikrintumėte maksimaliai selektyvų valdymą.

Išplėstinės zonos AF (viršuje, apačioje, dešinėje arba kairėje)
Pasirenkamas vienas AF taškas, fotoaparatas, siekdamas pagelbėti fokusuojant, taip pat naudoja viršuje, apačioje ir šonuose esančius taškus: naudinga, kai norima fokusuoti selektyviai, tačiau objektas juda.

Išplėstinės zonos AF (aplinkiniai taškai)
Panašai kaip ir aukščiau nurodytas variantas, bet naudojama daugiau pagalbinių fokusavimo taškų, kad būtų dar tiksliau sufokusuoti judantys objektai.

Laisvai pasirenkamos zonos AF
Sugrupuojami pavieniai AF taškai į zoną, kurią galima perkelti kadre. Fotoaparatas pasirinks tik šioje zonoje esančius AF taškus, sekdamas į ją patenkančius judančius objektus. Tai gera taktika, kai reikia koncentruotis į objektus tam tikroje kadro dalyje.

„Canon“ EOS R7 – lanksčios zonos AF

Visos zonos AF
Vienu metu naudoja visus 651 fotoaparato EOS R7 fokusavimo taškus: randa ir seka objektus bet kurioje kadro vietoje.

Kai tamsu, EOS R7 vis tiek fokusuoja be jokio vargo ir tiksliai fiksuoja, net kai apšvietimo lygis yra -5EV3. Dėl šio jautrumo automatinis fokusavimas galimas ir esant labai mažoms diafragmoms, tesiekiančioms f/22. Tai suteikia galimybę automatiškai fokusuoti net ir naudojant ultra teleobjektyvus su telekonverteriais.

„Canon“ EOS R7 – visos srities AF

Tinkinamas, valdomas, patogus naudoti.

Kai paimsite į rankas EOS R7, pastebėsite, kad nykštys natūraliai guli ant keturių krypčių AF valdiklio, naudojamo perkelti aktyvų fokusavimo tašką arba zoną kadre. Jį supa tinkinamas valdymo ratukas, kad nereikėtų blaškytis ieškant kitų funkcijų.

„Canon“ EOS R7 – pritaikomi valdikliai

Kai fotoaparatas priglaustas prie akies, galite paliesti ir brūkštelėti, kad perkeltumėte aktyvų fokusavimo tašką, naudodami jutiklinį ekraną kaip nešiojamojo kompiuterio manipuliatorių.

Mėgstantys pradėti fokusuoti paspausdami mygtuką, gali įjungti AF sistemą AF įjungimo mygtuku, esančiu fotoaparato nugarėlėje, o ne nuspausdami užrakto mygtuką iki pusės eigos. Šį AF įjungimo mygtuką galima naudoti ir norint pradėti arba sustabdyti sekimą bei perjungti AF orientacijos režimus.

Svarbiausias dėmesys ten, kur jo reikia

Fotografuojant iš arti, ryškumo gylis labai mažas, tad EOS R7 įdiegta fokusavimo skirtingų parametrų serijos funkcija yra puiki pagalbininkė makrofotografijų kūrėjams. Vienu užrakto mygtuko paspaudimu įjungiamas nepertraukiamas fotografavimas automatiškai derinant fokusuotę nuo pradinės padėties link begalybės.

Gautą vaizdų seriją (visi vaizdai sufokusuoti naudojant skirtingus fokusavimo taškus) galima sujungti į vieną sudėtinį vaizdą mūsų programa „Digital Photo Professional“, kad ryškumo gylis būtų puikus visame diapazone. Be to, EOS R7 įdiegta gylio komponavimo funkcija leidžia šį procesą atlikti ir fotoaparatu, kai, naudodami ryškumo gylio apkirpimą, fotografai gali nurodyti, kurioje vietoje pradeda mažėti ryškumas.

„Dual Pixel RAW“
Kiekvienas fotoaparato EOS R7 32,5 megapikselių jutiklio pikselis padalytas į du fotodiodus, kurių kiekvienas mato šiek tiek kitokį pasaulio vaizdą – kaip ir jūsų akys. Šis mažas skirtumas, žinomas paralakso terminu, suteikia galimybę fotoaparatui taip greitai ir tiksliai automatiškai fokusuoti.

Paprastai, užfiksavus nuotrauką, signalai iš abiejų fotoelemento vietų sujungiami į vieną, kad suformuotų galutinį vaizdą. Bet kai fotoaparate įjungtas „Dual Pixel RAW“ režimas, kiekvienas fotoelemento signalas įrašomas atskirai, kaip du vaizdai, tame pačiame RAW faile.

Redaguojant tokius „Dual Pixel RAW“ failus „Canon“ programa DPP, galima derinti tam tikrus parametrus ir ištobulinti galutinį rezultatą.

Vaizdo mikrokoregavimas
Kai vaizdas tam tikroje srityje nėra pakankamai ryškus, dėl vaizdo faile esančios gylio informacijos jį galima derinti ir pasiekti reikiamą ryškumą.

„Bokeh“ efekto paslinkimas
Naudojant „Dual Pixel RAW“, galima pakoreguoti nesufokusuotų sričių padėtį arba „bokeh“, kad būtų pagerinta kompozicija – pvz., perkelti fotografuojamą objektą užstojantį nesufokusuotą objektą pirmame plane.

Šešėlių sumažinimas
Šviesa, patenkanti tiesiai į objektyvą, gali tapti vidinių atspindžių, dar žinomu „šešėlių susidarymo“ pavadinimu, priežastimi. Tai galima suvaldyti su „Dual Pixel RAW“ ir sumažinti atsargiai koreguojant.

  1. Taikoma, kai sekant rodomas objekto rėmelis ir prie fotoaparato prijungtas suderinamas objektyvas bei suaktyvintas viso diapazono AF arba aptinkamas objektas kitos zonos režimu. Išsamios informacijos apie palaikomus objektyvus žr. [Supplemental Information/Papildoma informacija] dalyje [EOS R7], pateikiamoje „https://cam.start.canon/“.
  2. Nepertraukiamo fotografavimo greitis gali skirtis priklausomai nuo įvairių sąlygų, daugiau informacijos rasite specifikacijose.
  3. Fotografuojant su f/1.2 objektyvu, centriniu AF tašku, vieno kadro AF, 23 °C/73 °F temperatūroje, ISO100. Išskyrus RF objektyvus su „Defocus Smoothing“ danga

Susiję straipsniai

Greitis ir našumas

Tinkamiausia nuotraukai užfiksuoti akimirka gali trukti vos sekundės dalį, todėl ir sukūrėme EOS R7 būti išskirtinai greitą.

Vaizdo kokybė

Ar fotografuojate, ar filmuojate fotoaparato EOS R7 32,5 megapikselių CMOS jutiklis ir DIGIC X vaizdų procesorius užtikrina stulbinamus rezultatus.

Jūsų perėjimas prie beveidrodinio fotoaparato

Galvojate atnaujinti savo „Canon“ veidrodinį fotoaparatą? Daugybę naujų technologijų turintis ir veidrodiniams aparatams draugiškas EOS R7 suteikia intuityviai naudojamus valdiklius bei raminantį pažįstamumo jausmą.

Kitas vaizdo stabilizavimo lygis

Įsivaizduokite, kad galite fotografuoti ilgo eksponavimo reikalaujančius kadrus laikydami fotoaparatą rankose, sąmoningai suliedami judančius objektus ir nesinaudodami trikoju.

Užmegzkite ryšį su publika

Fotoaparatas EOS R7 pasižymi įvairiomis prijungimo galimybėmis: per programėlę „Canon Camera Connect“ jis gali veikti išvien su išmaniuoju telefonu, planšete ar kompiuteriu.

Pasisemkite įkvėpimo, užsisakykite jau dabar

Niekada nepraleiskite naujausių „Canon“ pasiūlymų, patarimų ir praktinių vadovų, naujienų ir kvietimų į vietos renginius.