FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Meskite sau iššūkį ir pažiūrėkite, ką pavyks nufotografuoti per septynias dienas

Nustebsite pamatę, kiek galima nufotografuoti per savaitę. Kiekvieną dieną nufotografuokite kažką naujo ir stenkitės plėsti savo kūrybines ribas.
Kraštovaizdžio nuotrauka, kurioje įamžinta Dorseto pakrantė su uolienų dariniu „Durdle Door“.

Gali būti nelengva išeiti iš rutinos, bet, jei norite sužadinti savo kūrybiškumą ir išbandyti kažką naujo, septynių dienų iššūkis bus puiki pradžia. Įsipareigokite septynias dienas iš eilės kiekvieną dieną nufotografuoti kažką naujo ir galbūt vėl atrasite, kodėl apskritai susidomėjote fotografija.

Vedamas troškimo fotografuoti gražias akimirkas fotografas Ellisas Reedas prieš aštuonerius metus būdamas aštuoniolikos pirmą kartą į rankas paėmė savo „EOS 550D“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 850D“). Dabar su savo „Canon EOS R“ jis dirba kelionių, gyvenimo būdo ir kraštovaizdžių fotografijos srityse ir nuolat meta iššūkius savo kūrybiškumui.

Dėl Elliso meilės savo vietovei ir gebėjimo pamatyti pažįstamas vietas naujomis akimis, jis tapo puikiu kandidatu mūsų septynių dienų fotografijos iššūkiui. Per septynias dienas jis padarė septynias skirtingas nuotraukas. Joms jis pasirinko dėmesingo įsisąmoninimo temą, kad per ją susietų kiekvieną gražią savo kelionės akimirką – jo manymu, ši tema labai susijusi su atradimu iš naujo.

Čia jis papasakos, kaip ėmėsi šio iššūkio, ir pasiūlys patarimų, kaip jūs patys galėtumėte įveikti savo septynių dienų iššūkį.

Pirma diena: nufotografuokite saulėtekį

Ankstyvo ryto saulė atsispindi puslankiu stovinčių namų languose.

„Nepaprastai naudinga prisiversti ir išeiti iš namų kūrybai su fotoaparatu, kol dar nieko nėra aplinkui“, sako Ellisas, kuris šioje svajingoje nuotraukoje įamžino anksti ryte languose atsispindinčią saulę. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 57 mm, 1/800 sek., f/2.8 ir ISO100. © Ellis Reed

Medaus atspalvio Pulteney tiltas atsispindi po juo ramiai tekančioje upėje.

Ellisas padarė šią įspūdingo Pulteney tilto nuotrauką savo gimtajame Bato mieste kylant saulei. Ką galėtumėte nufotografuoti netoli namų? Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 26 mm, 1/400 sek., f/2.8 ir ISO160. © Ellis Reed

Elliso teigimu, fotografuojant saulėtekį galima visą dėmesį sutelkti į kūrybą.

„Pasivaikščiojimas vienam, kai visi kiti dar miega, išties padeda prasklaidyti mintis ir pasiruošti ne tik likusiai dienai, bet ir visam likusiam iššūkiui. Ta pradžia yra nepaprastai naudinga, kai bandai išvengti įtampos, kurį kelia kasdienis darbas ar socialiniai tinklai“, sakė jis.

Ellisas išėjo iš namų fotografuoti saulėtekį tik su savo „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“ – ši pora, jo vertinimu, yra nepaprastai universali. „Patarčiau palikti telefoną namuose, kad liktumėte tik su fotoaparatu ir pasimėgautumėte pasivaikščiojimu tekant saulei.“

„Aš renkuosi objektyvą „RF 24-70mm F2.8L IS USM“ – tai mano darbinis arkliukas, kuriuo padarau 90 proc. savo kadrų, ir „EOS R“ yra daug patogesnio dydžio, nei standartinis DSLR.“

Antra diena: išbandykite savo rinkinio galimybių ribas

Ant šakelės žydinčio balto žiedo kadras iš arti.

Šiam iššūkiui Ellisas naudojo savo objektyvą „RF 24-70mm F2.8L IS USM“, kuris paprastai nėra naudojamas makrofotografijai, kad pabandytų iš arti nufotografuoti vietos medžių žiedus. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 70 mm, 1/2000 sek., f/2.8 ir ISO1000. © Ellis Reed

Rožinis medžio žiedas.

Greitu, bet kompaktišku objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“ Ellisas gali įamžinti išskirtines detales – tiek fotografuodamas ryškius portretus, tiek savo firminius gintaro atspalvių kraštovaizdžius. Čia jis savo firminiu stiliumi nufotografavo šį tą sau neįprasto – žydinčius žiedus.
Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 70mm, 1/2000 sek., f/2.8 ir ISO250. © Ellis Reed

Leisdami sau ieškoti naujų galimybių tik su vienu objektyvu, galėsite paprastai pažvelgti į pasaulį iš naujos perspektyvos, sakė Ellisas, kuris kiekvienai iššūkio dienai naudojo išskirtinai tik objektyvą „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“.

„Sumanymo esmė – prisiversti išeiti į lauką ir viską fotografuoti vienu objektyvu, o ne rinktis specialius objektyvus konkretiems objektams“, sakė jis. „Ir fotografuojant plačius miesto kadrus, ir stambaus plano vaizdus, svarbiausia buvo išsiaiškinti, kaip tai padaryti su turimu objektyvu.“

Trečia diena: nufotografuokite kažką brangaus jums

Ant marmurinio stalo paviršiaus padėtas objektyvas „Canon EF 85mm f/1.8 USM“, telefonas ir „Canon Zoemini S“.

Ellisui „Canon“ objektyvas buvo sentimentalus dalykas jo trečios dienos fotosesijai. „Mano senelis taip pat buvo fotografas ir didelis „Canon“ gerbėjas, todėl „Canon“ išliko mano šeimoje. Objektyvas „Canon EF 85mm f/1.8 USM“ man primena laikus su mano seneliu, jis beveik kaip tatuiruotė ar kažkas, ką visada nešiojuosi su savimi“, sakė Ellisas. © Ellis Reed

„Mano objektyvas „Canon EF 85mm f/1.8 USM“ priklausė mano seneliui, ir nors jis jau šiek tiek nukentėjęs, aš jį gavau dovanų prieš senelio mirtį.“

Fotografuodami kažką itin brangaus jums galite išsaugoti atsiminimus dar ilgesniam laikui.

„Tai senas objektyvas, bet aš mėgstu jį naudoti“, sakė jis. „Niekada su juo nesiskiriu, nes jaučiu jam stiprius jausmus. Kaskart paėmęs jį į rankas prisimenu savo senelį ir kaip fotografija šioje šeimoje gyvuoja jau ištisus amžius.“

Nors Ellisas nenaudojo šio objektyvo savo septynių dienų iššūkiui, jis dažnai juo fotografuoja su savo „EOS R“ naudodamas „EF-EOS R“ „Canon“ tvirtinimo adapterį.

Ellisas savo branginamą objektyvą ne tik nufotografavo, bet ir išspausdino kelias asmenines nuotraukas su „Canon Zoemini S“, kad galėtų jas įsiklijuoti į savo iškarpų albumą.

Ketvirta diena: priverskite ką nors nusišypsoti

Vyras apkabinęs moterį, kuri rankoje laiko išspausdintą jos ir vyro nuotrauką.

„Manau, kad smagu turėti nuotraukų, kuriose užfiksuota, kaip jūs akimirkai stabtelite ir mėgaujatės vienas kito draugija“, sakė Ellisas, kalbėdamas apie šį kadrą, kuriame įamžinti jo draugai. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 46 mm, 1/100 sek., f/2.8 ir ISO800. © Ellis Reed

Senovinių pastatų alėjoje stovi moteris ir ją iš už nugaros apkabinęs vyras.

„Naudojausi neįtikėtinai greitu, patikimu ir tiksliu fotoaparato „Canon EOS R“ akių automatinio fokusavimo nustatymu, kad portretai būtų kuo ryškesni, ir nustačiau f/2.8 diafragmą, kad išskirčiau šią porą ir sukurčiau gražų lauko gylį“, sakė Ellisas. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 70mm, 1/100 sek., f/2.8 ir ISO800. © Ellis Reed

Naudodamas šią idėją kaip pagrindą ketvirtajai dienai, Ellisas poros fotosesijoje nufotografavo du savo geriausius draugus ir išspausdino jiems nuotraukas su „Canon Zoemini S“. Jie yra profesionalūs fotografai ir retai kartu patenka į kadrą, todėl jiems ši fotosesija yra ypač reikšminga.

„Ryšys yra abipusis – kai priverti kažką nusišypsoti, pats tampi laimingesnis“, sakė Ellisas. „Manau, kad geras darbas bendruomenei, žmogui, kuris tau rūpi, ar net kažkam, ko nepažįsti, padeda susikurti pozityvesnę mąstyseną.“

„Galimybė pasiūlyti porą momentinių nuotraukų iš fotosesijos, kurias jie galės įsirėminti arba įsiklijuoti į albumą, buvo išties puikus būdas fotosesijai užbaigti.“

Penkta diena: išeikite į lauką

Laukinis ponis kelyje į Brekono Bakenus.

Ar leidžiantis į naujas vietoves, ar į savo mėgstamą pasivaikščiojimų vietą, pasiėmus fotoaparatą galima įamžinti viską – nuo vietos floros ir faunos iki debesų raštų ar naktinio dangaus. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 70 mm, 1/6400 sek., f/2.8 ir ISO320. © Ellis Reed

Du laukiniai poniai, šalia vienas kito nukarinę galvas Brekono Bakene.

Ellisas fotografuoti vyko į Velsą, bet parinkus tinkamą kompoziciją ne mažiau įspūdingas gali būti ir liepsnelės kadras jūsų sode. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 70mm, 1/6400 sek., f/2.8 ir ISO320. © Ellis Reed

Gamta suteikia galimybę pajusti ryšį su aplinka už ekrano ribų, o tai stiprina mūsų psichinę sveikatą. Ellisas vyko į Brekono Bakenus fotografuoti laukinių ponių ir šis iššūkis jam suteikė malonų pasiekimo jausmą.

„Tai irgi susiję su teigiamos mąstysenos tema, nes gamta moko kantrybės. Kai galiausiai pavyksta padaryti kadrą, džiaugiesi, kad palaukei“, pridūrė jis. „Yra realus pasiekimo ir atlygio jausmas.“

Šešta diena: išeikite iš komforto zonos

Kraštovaizdžio nuotrauka, kurioje matyti baltos uolienos pakrantėje ir virš jų švytinčios žvaigždės.

„Paliekant komforto zoną, reikia iš to pasimokyti ir mėgautis visu procesu“, sako Ellisas. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 24 mm, 20 sek., f/4 ir ISO400. © Ellis Reed

Naktiniame danguje virš uolų ir paplūdimio spindinčios žvaigždės.

„Paprastai naudodavau maždaug ISO400, 15 sek. išlaikymą ir maždaug f/5 diafragmą, kad tikrai būtų pakankamai detalių ir šviesos ir nebūtų per daug žvaigždžių pėdsakų“, sakė Ellisas. „Vaizdo ieškiklis ir pasukamas galinis ekranas išties padeda peržiūrėti kadrus ir įsitikinti, kad visas suderinta.“ Fotografuota su „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 70 mm, 15 sek., f/5 ir ISO400. © Ellis Reed

„Darydami kažką, kas jus gąsdina ar kuo nesate tikri, išeinate iš savo komforto zonos. Manau, kad karantino apribojimai sustiprino žmonių priklausomybę nuo savo komforto zonos, taip buvo ir man. Darydami kažką naujo neapkerpėjame ir galime mokytis.“

Nakties ir astrofotografijos žanrai nėra man įprasti, bet jau seniai norėjai juos išbandyti“, sakė Ellisas. Jis aplankė Dorsete „Durdle Door“, kad įpūstų savo nuotraukoms naujos gyvybės.

„Canon EOS R“ šioje Elliso naktinės fotosesijos dalyje puikiai susidorojo su silpnu apšvietimu, nes turi didelį 30,3 MP viso kadro jutiklį, su kuriuo galima kurti stulbinamus ilgo išlaikymo kadrus. Na, o šviesus LCD ekranas palengvino kadrų komponavimą tamsoje.

Septinta diena: fotosesija su draugu

Du vyrai, stovintys ant uolos priešais slėnį, kuriuo teka upė.

Draugo pakvietimas prisijungti prie septynių dienų iššūkio – smagus būdas pabendrauti ir nuveikti kažką naujo. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 24 mm, 1/1600 sek., f/2.8 ir ISO250. © Ellis Reed

Ranka, laikanti „Canon Zoemini S“ su dviem nuotraukomis ant viršaus priešais besidriekiančias kalvas.

„Jei turite sau įprastą nuotraukų komponavimo būdą, kurį taikote dar prieš pakeldami fotoaparatą prie akies, jis gali padėti susieti visus vaizdus į visumą“, sakė Ellisas. „Vienas iš mano mėgstamų būdų susieti vaizdus – jų redagavimo būdas, nes aš jau turiu nusistovėjusį redagavimo stilių. Paprastai akcentuoju ramesnius, šiltesnius atspalvius. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 24 mm, 1/1600 sek., f/2.8 ir ISO160. © Ellis Reed

Beje, fotografas neprivalo visur keliauti vienas. Elliso teigimu, tyrinėjimai su draugu gali būti puikus būdas pozityvumui ir socialiniam gyvenimui sustiprinti.

„Daug įkvėpimo man suteikia bendruomenė: galimybė susitikti su panašiai mąstančiais draugais ir draugystės ryšių kūrimas per „Instagram“ ir fotografų bendruomenes. Po ištisų mėnesių atskirties yra išties nuostabu, kad gali parašyti kitam fotografui žinutę ir pasakyti: „Labas, gal nori susitikti ir padaryti kelis kadrus“, o tada pasimėgauti kuriant tas istorijas ir atsiminimus.“

Vyras, fotografuojantis asmenukę su „Canon Zoemini S“.

Kai kuriems savo portretams fotografuoti ir mėgstamiausiems iš jo „EOS R“ perkeltiems savaitės kadrams spausdinti Ellisas naudojo momentinį fotoaparatą ir spausdintuvą „Canon Zoemini S“.

Iš viršaus nufotografuotos septynios nuotraukos aplink „Canon Zoemini S“.

Nuotraukose galite perteikti unikalų savo požiūrį į pasaulį ir per jį susieti panašaus į Elliso septynių dienų iššūkio vaizdus – tai gali būti nuotraukų komponavimo būdas arba jų redagavimo stilius. O galbūt vertėtų išspausdinti kadrus su „Canon Zoemini S“ kaip savaitės iššūkio prisiminimą, kad galėtumėte šį iššūkį perduoti kitam fotografui, kuriam reikėtų šiokio tokio kūrybinio paskatinimo?

Ellisas įrodė, kad septynių dienų fotografijos iššūkis gali padėti fotografui patobulėti ir išmokti dar efektyviau pasakoti istorijas. Ir nors jo dėmesingo įsisąmoninimo tema yra susijusi su jo siekiu pakeisti savo, kaip fotografo, mąstyseną, jūsų tema gali būti tokia, kokios tik norite.

„Toks iššūkis priverčia mąstyti kitaip“, sakė jis, „nes paprastai daugelis prisiriša prie tam tikro stiliaus ir kartoja tuos pačius veiksmus. Mesdami sau iššūkį galite patyrinėti, kaip jūs ieškote vietų ir kaip pasakojate savo istorijas.“



Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai