Gali būti nelengva išeiti iš rutinos, bet, jei norite sužadinti savo kūrybiškumą ir išbandyti kažką naujo, septynių dienų iššūkis bus puiki pradžia. Įsipareigokite septynias dienas iš eilės kiekvieną dieną nufotografuoti kažką naujo ir galbūt vėl atrasite, kodėl apskritai susidomėjote fotografija.
Vedamas troškimo fotografuoti gražias akimirkas fotografas Ellisas Reedas prieš aštuonerius metus būdamas aštuoniolikos pirmą kartą į rankas paėmė savo „EOS 550D“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 850D“). Dabar su savo „Canon EOS R“ jis dirba kelionių, gyvenimo būdo ir kraštovaizdžių fotografijos srityse ir nuolat meta iššūkius savo kūrybiškumui.
Dėl Elliso meilės savo vietovei ir gebėjimo pamatyti pažįstamas vietas naujomis akimis, jis tapo puikiu kandidatu mūsų septynių dienų fotografijos iššūkiui. Per septynias dienas jis padarė septynias skirtingas nuotraukas. Joms jis pasirinko dėmesingo įsisąmoninimo temą, kad per ją susietų kiekvieną gražią savo kelionės akimirką – jo manymu, ši tema labai susijusi su atradimu iš naujo.
Čia jis papasakos, kaip ėmėsi šio iššūkio, ir pasiūlys patarimų, kaip jūs patys galėtumėte įveikti savo septynių dienų iššūkį.
FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI
Meskite sau iššūkį ir pažiūrėkite, ką pavyks nufotografuoti per septynias dienas
Pirma diena: nufotografuokite saulėtekį
Elliso teigimu, fotografuojant saulėtekį galima visą dėmesį sutelkti į kūrybą.
„Pasivaikščiojimas vienam, kai visi kiti dar miega, išties padeda prasklaidyti mintis ir pasiruošti ne tik likusiai dienai, bet ir visam likusiam iššūkiui. Ta pradžia yra nepaprastai naudinga, kai bandai išvengti įtampos, kurį kelia kasdienis darbas ar socialiniai tinklai“, sakė jis.
Ellisas išėjo iš namų fotografuoti saulėtekį tik su savo „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“ – ši pora, jo vertinimu, yra nepaprastai universali. „Patarčiau palikti telefoną namuose, kad liktumėte tik su fotoaparatu ir pasimėgautumėte pasivaikščiojimu tekant saulei.“
„Aš renkuosi objektyvą „RF 24-70mm F2.8L IS USM“ – tai mano darbinis arkliukas, kuriuo padarau 90 proc. savo kadrų, ir „EOS R“ yra daug patogesnio dydžio, nei standartinis DSLR.“
Antra diena: išbandykite savo rinkinio galimybių ribas
Leisdami sau ieškoti naujų galimybių tik su vienu objektyvu, galėsite paprastai pažvelgti į pasaulį iš naujos perspektyvos, sakė Ellisas, kuris kiekvienai iššūkio dienai naudojo išskirtinai tik objektyvą „Canon RF 24-70mm F2.8L IS USM“.
„Sumanymo esmė – prisiversti išeiti į lauką ir viską fotografuoti vienu objektyvu, o ne rinktis specialius objektyvus konkretiems objektams“, sakė jis. „Ir fotografuojant plačius miesto kadrus, ir stambaus plano vaizdus, svarbiausia buvo išsiaiškinti, kaip tai padaryti su turimu objektyvu.“
Trečia diena: nufotografuokite kažką brangaus jums
„Mano objektyvas „Canon EF 85mm f/1.8 USM“ priklausė mano seneliui, ir nors jis jau šiek tiek nukentėjęs, aš jį gavau dovanų prieš senelio mirtį.“
Fotografuodami kažką itin brangaus jums galite išsaugoti atsiminimus dar ilgesniam laikui.
„Tai senas objektyvas, bet aš mėgstu jį naudoti“, sakė jis. „Niekada su juo nesiskiriu, nes jaučiu jam stiprius jausmus. Kaskart paėmęs jį į rankas prisimenu savo senelį ir kaip fotografija šioje šeimoje gyvuoja jau ištisus amžius.“
Nors Ellisas nenaudojo šio objektyvo savo septynių dienų iššūkiui, jis dažnai juo fotografuoja su savo „EOS R“ naudodamas „EF-EOS R“ „Canon“ tvirtinimo adapterį.
Ellisas savo branginamą objektyvą ne tik nufotografavo, bet ir išspausdino kelias asmenines nuotraukas su „Canon Zoemini S“, kad galėtų jas įsiklijuoti į savo iškarpų albumą.
Ketvirta diena: priverskite ką nors nusišypsoti
Naudodamas šią idėją kaip pagrindą ketvirtajai dienai, Ellisas poros fotosesijoje nufotografavo du savo geriausius draugus ir išspausdino jiems nuotraukas su „Canon Zoemini S“. Jie yra profesionalūs fotografai ir retai kartu patenka į kadrą, todėl jiems ši fotosesija yra ypač reikšminga.
„Ryšys yra abipusis – kai priverti kažką nusišypsoti, pats tampi laimingesnis“, sakė Ellisas. „Manau, kad geras darbas bendruomenei, žmogui, kuris tau rūpi, ar net kažkam, ko nepažįsti, padeda susikurti pozityvesnę mąstyseną.“
„Galimybė pasiūlyti porą momentinių nuotraukų iš fotosesijos, kurias jie galės įsirėminti arba įsiklijuoti į albumą, buvo išties puikus būdas fotosesijai užbaigti.“
Penkta diena: išeikite į lauką
Gamta suteikia galimybę pajusti ryšį su aplinka už ekrano ribų, o tai stiprina mūsų psichinę sveikatą. Ellisas vyko į Brekono Bakenus fotografuoti laukinių ponių ir šis iššūkis jam suteikė malonų pasiekimo jausmą.
„Tai irgi susiję su teigiamos mąstysenos tema, nes gamta moko kantrybės. Kai galiausiai pavyksta padaryti kadrą, džiaugiesi, kad palaukei“, pridūrė jis. „Yra realus pasiekimo ir atlygio jausmas.“
Šešta diena: išeikite iš komforto zonos
„Darydami kažką, kas jus gąsdina ar kuo nesate tikri, išeinate iš savo komforto zonos. Manau, kad karantino apribojimai sustiprino žmonių priklausomybę nuo savo komforto zonos, taip buvo ir man. Darydami kažką naujo neapkerpėjame ir galime mokytis.“
„Nakties ir astrofotografijos žanrai nėra man įprasti, bet jau seniai norėjai juos išbandyti“, sakė Ellisas. Jis aplankė Dorsete „Durdle Door“, kad įpūstų savo nuotraukoms naujos gyvybės.
„Canon EOS R“ šioje Elliso naktinės fotosesijos dalyje puikiai susidorojo su silpnu apšvietimu, nes turi didelį 30,3 MP viso kadro jutiklį, su kuriuo galima kurti stulbinamus ilgo išlaikymo kadrus. Na, o šviesus LCD ekranas palengvino kadrų komponavimą tamsoje.
Septinta diena: fotosesija su draugu
Beje, fotografas neprivalo visur keliauti vienas. Elliso teigimu, tyrinėjimai su draugu gali būti puikus būdas pozityvumui ir socialiniam gyvenimui sustiprinti.
„Daug įkvėpimo man suteikia bendruomenė: galimybė susitikti su panašiai mąstančiais draugais ir draugystės ryšių kūrimas per „Instagram“ ir fotografų bendruomenes. Po ištisų mėnesių atskirties yra išties nuostabu, kad gali parašyti kitam fotografui žinutę ir pasakyti: „Labas, gal nori susitikti ir padaryti kelis kadrus“, o tada pasimėgauti kuriant tas istorijas ir atsiminimus.“
Ellisas įrodė, kad septynių dienų fotografijos iššūkis gali padėti fotografui patobulėti ir išmokti dar efektyviau pasakoti istorijas. Ir nors jo dėmesingo įsisąmoninimo tema yra susijusi su jo siekiu pakeisti savo, kaip fotografo, mąstyseną, jūsų tema gali būti tokia, kokios tik norite.
„Toks iššūkis priverčia mąstyti kitaip“, sakė jis, „nes paprastai daugelis prisiriša prie tam tikro stiliaus ir kartoja tuos pačius veiksmus. Mesdami sau iššūkį galite patyrinėti, kaip jūs ieškote vietų ir kaip pasakojate savo istorijas.“
Autorė: Lorna Dockerill
Susiję gaminiai
-
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS R
Viso kadro beveidrodinis fotoaparatas, atveriantis naujų kūrybinių galimybių fotografams ir operatoriams. -
RF objektyvai
RF 24-70mm F2.8L IS USM
Fotografuokite viso kadro beveidrodiniu fotoaparatu kaip profesionalai, pasirinkę šį 24–70 mm artinantį objektyvą su greita diafragma ir 5 padalų vaizdo stabilizatoriumi. -
Momentiniai fotoaparatai ir kišeniniai spausdintuvai
Canon Zoemini S2
Pagerinkite savo asmenukes, naudodami į kišenę telpantį fotoaparatą-spausdintuvą, kuriame įrengtas veidrodis, žiedinė blykstė, nuotolinis užraktas ir tiesioginės peržiūros funkcija.
Susiję straipsniai
-
GAMTOS FOTOGRAFIJA
Laukinės gamtos grąžinimo projekto dokumentavimas
Fotografas ir laukinės gamtos grąžinimo ekspertas pasakoja, kaip ji padėjo iš naujo įkvėpti savo vietiniam kraštovaizdžiui gyvybės.
-
FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI
Kaip fotografuoti vandenį
Pasinaudokite šiais 5 ekspertų patarimais ir sužinokite kaip fotografuoti tekantį, krentantį, tyškantį ar ramų vandenį.
-
GATVIŲ FOTOGRAFIJA
Portretai spausdinimui
Fotografas ir „TikTok“ žvaigždė Kym Moseley dalijasi savo patarimais, kaip padaryti ir dalytis dėmesį patraukiančiais nepažįstamųjų kadrais.
-
MENINĖ FOTOGRAFIJA
Eksperimentuokite naudodami septynis skirtingus stilius
Išbandykite naujus fotografijos metodus ir kurkite išskirtinius vaizdus kasdien išbandydami po vieną naują stilių.