MAISTO FOTOGRAFIJA

Geriausi „Canon“ objektyvai maisto fotografijai

Norite fotografuoti aukštesniu lygmeniu? Patiekite vaizdus, kuriais galėsite pasigardžiuoti, naudodamiesi mūsų specialiais atrinktais svarbiausiais „Canon“ objektyvais.
Tuščiaviduris šokoladinis rutuliukas, užpildytas ledais ir papuoštas žiedlapiais bei šokolado pabarstukais.

Maisto fotografija – pasitenkinimą teikiantis būdas tyrinėti „Canon“ fotoaparato galimybes, ir ne tik dėl to, kad nufotografavus maistą galima suvalgyti. Neskubėdami sukomponuokite maisto produktus, kontroliuokite apšvietimą ir suderinkite nustatymus – pamatysite, kad įmanoma sukurti pasigėrėjimą keliančias maisto nuotraukas.

Tačiau norėdami iš savo fotoaparato gauti geriausią kokybę galite naudoti tam tikrą įrangą ir reikmenis. Fotografuojant maistą iš viršaus, silpno apšvietimo sąlygomis arba labai stambiu planu naudingas trikojis stovas, nors tokiose situacijose taip pat tikrai padės bet kuris „Canon“ objektyvas, turintis vaizdo stabilizavimo (IS) technologiją. Prie įrangos pridėjus blykstę „Canon Speedlite“ ar kitos formos dirbtinę šviesą galite gauti daugiau kūrybiškų galimybių, norėdami savo maisto fotografijai suteikti profesionalaus įvaizdžio.

Visgi daugiausia naudos jūsų maisto fotografijai atneš geresnis objektyvas. Su dauguma objektyvų galite padidinti smulkias detales sufokusuodami iš pakankamai arti, tačiau tik tikrasis makroobjektyvas gali padidinti mažiausiai 1 kartą. Tai reiškia, kad objektyve nustačius mažiausią fokusavimo atstumą, objektas vaizdo jutiklyje įrašomas santykiu 1:1, t. y. suformuotas vaizdas atitinka tikrą objekto dydį.

Makroobjektyvas puikiai tinka norint atskleisti paslėptas tekstūras, sudėtingus raštus ir subtilias maisto struktūras, kurios kitu atveju liktų nepastebėtos, tačiau tai dar ne visi maisto fotografijos aspektai. Šiame straipsnyje apžvelgsime geriausius objektyvus „Canon“ EOS fotoaparatams.

Dubenėlis pomidorų ir bazilikų makaronų, nufotografuoti iš viršaus; kadre taip pat yra šakutė, baziliko lapai ir grūstuvas.

Maisto fotografai dažnai renkasi 35 mm objektyvą, norėdami fotografuoti iš viršaus, nes jis pakankamai platus, kad jame tilptų rekvizitai, tokie kaip stalo įrankiai ir ingredientai. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF „35mm F1.8 MACRO IS STM“; nustatymai: 1/125 sek., f/2,5 ir ISO800. © Natasha Alipour-Faridani

Geriausias RF objektyvas maisto fotografijai pradedantiesiems: „Canon RF 50mm F1.8 STM“

Veikia su : EOS R sistemos fotoaparatais

Dėl regos lauko, kuris nėra nei per platus, nei per siauras, „Canon RF 50mm F1.8 STM“ tinka fiksuoti įvairiais kampais. Objektyvas turi maksimalią f/1.8 diafragmą, todėl leidžia puikiai kontroliuoti lauko gylį, kad galėtumėte atskirti atskirus gardžių patiekalų elementus ir sukurti sulietus, meniškus fonus, fotografuodami iš priekio, įstrižai ar iš šono. Plati diafragma taip pat praleidžia daug šviesos, kad būtų galima fotografuoti prastesnio apšvietimo sąlygomis, pavyzdžiui, silpnai apšviestuose restoranuose.

„RF 50mm F1.8 STM“ – nebrangus „Canon“ viso kadro EOS R sistemos objektyvas – turi asferinę objektyvo dangą, kuri suteikia ryškumo kadro kraštams, – tai ypač naudinga darant visą kadrą užpildančias nuotraukas iš viršaus. Jis kompaktiškas ir lengvas, todėl yra patogus, bet galingas objektyvas kiekvieno maisto fotografo įrangos krepšyje.

Pastelinių spalvų saldainiai – kai kurie biskvitiniai, o kiti mažuose sausainių dubenėliuose – ant stalo kartu su gyvūnų formų glajumi apipiltais sausainiais.

„Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM“ turi spartų ultragarsinio variklio fokusavimo sistemą, bet taip pat galima rankiniu būdu sukti fokusavimo žiedą, norint sureguliuoti ryškumą. Jo danga „Super Spectra“ sumažina šešėlius ir blyksnius dėl nuo jutiklio atsimušančios šviesos. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 800D“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 850D“) ir objektyvu „Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM“, nustatymai: 1/6 sek., f/4 ir ISO100.

Pirmas „Canon“ EF-S makroobjektyvas, galintis atkurti tikro dydžio atvaizdus, yra puikus pirmasis pasirinkimas maisto fotografams. Jis mažas, lengvas ir labai ryškus bei turi didelę maksimalią diafragmą, dėl kurios lengviau išlaikyti objektą ryškų tarp gražiai sulieto pirmo ir antro plano.

Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM objektyvas turi tokį patį matymo kampą kaip 96mm f/2.8 objektyvas ant viso kadro fotoaparato, taigi gali veiksmingai apimti platesnį vaizdą ir juo galima iš toliau daryti viso kadro nuotraukas. Dėl to ne tik ant objekto gali kristi mažiau šešėlių, bet ir lengviau išskirti skaniausius kąsnelius lėkštėje.

Universaliausias maisto fotografijos objektyvas: „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“

Veikia su : EOS R sistemos fotoaparatais

Stačiakampis sūrio gabalėlis, sausainiai su figais ir vaisių gabalėliai vertikalios šakutės gale.

„Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ gali užfiksuoti gardžias tekstūras ir detales, iš dalies dėl savo RF apsodo, dėl kurio objektyvas yra arčiau jutiklio. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“; nustatymai: 1/125 sek., f/16 ir ISO100.

Įvairūs smulkūs maisto produktai, įskaitant šparago galiuką ir krevetės uodegą, išdėstyti ant šaukšto.

Makroobjektyvo padidinimas iki 1:2 leidžia maisto fotografams ištobulinti detales. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“; nustatymai: 1/125 sek., f/16 ir ISO100.

Viso kadro beveidrodiniam Canon EOS R sistemos fotoaparatui sukurtu universaliu makroobjektyvu Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM įmanoma daryti nuo plataus kampo stalo kompozicijos kadrų iki stambaus plano nuotraukų, kuriose atvaizdas perpus mažesnis už objektą realybėje.

Jis pakankamai mažas ir lengvas, taigi galima naudoti be trikojo stovo, o 5 sustojimų „Dual Sensing“ IS technologija padės jums maksimaliai išnaudoti įspūdingą objektyvo skiriamąją gebą.

Kaip ir kiti „Canon RF“ asortimento objektyvai „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ objektyvo korpuso vamzdžio priekyje turi pritaikomą valdymo žiedą, kuriam galima priskirti tokį svarbų fotoaparato nustatymą kaip diafragma, ISO ar ekspozicijos kompensavimas. Taip nustatymas reguliuojamas lengvai ir tiksliai paprasčiausiai pasukus žiedą. Ši savybė taip pat galima naudojant EF objektyvus su EOS R sistemos fotoaparatais, naudojant „Canon“ valdymo žiedo tvirtinimo adapterį EF-EOS R.

Išmėginkite šį objektyvą su Canon EOS RP, su kuriuo galėsite išnaudoti fotoaparato „Focus Bracketing“ funkciją, leidžiančią pasiekti naują ryškumo lygį jūsų maisto fotografijoje.

Geriausias maisto fotografijos objektyvas fotografuojant itin stambiu planu: „Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“

Veikia su : EOS R sistemos fotoaparatais

Citrinos griežinėliai aptaško nejudantį vandenį tobulai juodame fone.

Dėl savo teleobjektyvo aprėpties regos lauko objektyvas „Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“ puikiai tinka maisto kadrams, daromiems iš priekio, įstrižai ar šonu. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon“ RF „100 mm F2.8L MACRO IS USM“, nustatymai: 1/1000 sek., f/4 ir ISO4000. © Sharon Cosgrove

„RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“, kuris leidžia padidinti 1,4 karto, paryškina net smulkiausias įmantraus patiekalo detales, o L serijos optinė konstrukcija užtikrina didelį vaizdo aiškumą. Dėl kompensavimo iki 8 padalų, naudojant su fotoaparatu, turinčiu korpuse integruotą vaizdo stabilizacijos (IBIS) sistemą, pavyzdžiui, „Canon EOS R6“, objektyvas užtikrina ryškius kadrus fotografuojant rankoje net esant silpnam apšvietimui. Be to, palyginti ilgas 100 mm židinio nuotolis reiškia, kad nereikia priartėti taip arti, kaip tai daroma naudojant trumpesnį objektyvą. Tai gali palengvinti žibintų, atšvaitų ir kitų priedų išdėstymą ir užtikrinti, kad objektyvas neaprasotų fotografuojant karštas lėkštes.

„Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“ pasižymi itin greitu automatiniu fokusavimu dėl didelio greičio RF apsodo ir tylių dviejų „Nano USM“ variklių, todėl puikiai tinka hibridiniams maisto fotografams, kurie filmuoja. Jis taip pat turi sferinės aberacijos valdymo žiedą, kuris leidžia reguliuoti „bokeh“ efektą ir švelnaus fokusavimo efektus, darant kūrybinius maisto kadrus.

Geriausias objektyvas maisto fotografams, kurie nori keliauti lengvai: „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“

Veikia su : EOS R sistemos fotoaparatais

Šešiakampių korių skyrių makronuotrauka.

9 cm ilgio „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, sveriantis vos 500 g, yra tobulas teleobjektyvas, kurį galite įsidėti į įrangos krepšį ir fiksuoti ten, kur jus nuneša alkis, – galbūt tai vietinis maisto turgus ar bitynas. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon“ RF „85 mm F2 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/60 sek., f/2 ir ISO1600. © Ilvy Njiokiktjien

„Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, pigesnis nei jo 100 mm atitikmuo, yra tiesiog puikus pasirinkimas maisto fotografams, ieškantiems trumpo teleobjektyvo su makrofotografijos elementais.

Šis objektyvas, kuris yra šiek tiek platesnis nei „100mm“, suteiks kiek daugiau lankstumo kadruojant, kai neturima daug vietos. Dėl savo teleobjektyvo aprėpties, 0,5 karto padidinimo ir 35 cm minimalaus fokusavimo atstumo, nesunku daryti stambaus plano vaizdus. Objektyvas turi didelę f/2 maksimalią diafragmą ir 5 pakopų hibridinį IS, todėl gaunami švarūs ir ryškūs rezultatai bet kokiomis apšvietimo sąlygomis. Be to, jis padengtas optine danga „Super Spectra“, kuri sumažina blyksnius ir šešėlius – tai naudinga, kai sunku valdyti apšvietimą, pavyzdžiui, maisto renginiuose lauke.

Geriausias RF objektyvas vaizdo tinklaraščių apie maistą kūrėjams: „Canon RF 16mm F2.8 STM“

Veikia su : EOS R sistemos fotoaparatais

Jauna, iš nugaros nufotografuota moteris, nukreipusi „Canon EOS R6“ fotoaparatą į salotų vitriną su įvairiais spalvingų salotų dubenimis.

Plonas, nebrangus objektyvas „Canon RF 16mm F2.8 STM“ užtikrina išskirtinę kokybę plačiame regos lauke.

Moteris kavinėje priešais save ant stalo laiko kruasaną prie fotoaparato, pritvirtinto prie nedidelio trikojo.

Jo sukuriami ryškūs, aiškūs itin plataus kampo vaizdai, puikiai tinka vaizdo tinklaraščiams apie maistą kurti.

Žemoje židinio spektro dalyje kiekvienas milimetras lemia pastebimą skirtumą. Jei jums reikia papildomos vietos ir judėjimas yra ribotas, pavyzdžiui, filmuojant mažame restoranėlyje arba filmuojant didelę kompoziciją iš viršaus, didžiulis „Canon RF 16mm F2.8 STM“ plotis gali išsaugoti visą fotosesiją. Nerimaujate dėl itin plataus gaubtojo iškreipimo? Nesijaudinkite: visi „Canon“ EOS R sistemos fotoaparatai, įskaitant „Canon EOS R“, „EOS RP“ ir „EOS R6“, turi integruotą objektyvo iškraipymo korekcijos mechanizmą, todėl jūsų kadrai visada atrodys natūraliai.

Šio itin kompaktiško objektyvo, kuris sveria tik 165 g, minimalus fokusavimo atstumas yra tik 13 cm, netgi trumpesnis nei kai kurių objektyvų, turinčių makrofotografijos funkciją, todėl galite fiksuoti iš itin arti ir maksimaliai padidinti detales. Kaip ir kiti šiame sąraše esantys fiksuoto židinio nuotolio objektyvai „RF 16mm F2.8 STM“ taip pat turi šviesią maksimalią diafragmą, kuri leidžia lanksčiai valdyti lauko gylį ir apšvietimą.

Geriausias kintamo židinio nuotolio objektyvas maisto fotografijai: „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“

Veikia su : EOS R sistemos fotoaparatais

Balto skrebučio gabalėlis iš arti su nedideliu sviesto gabalėliu, tirpstančiu viršuje.

Jei norite vieno objektyvo savo kūrybiniams poreikiams bet kokioje situacijoje, „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ yra puikus pasirinkimas. Nufotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS RP“ su objektyvu „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“, nustatymai: 1/13 sek., f/4 ir ISO 400.

Dėl priartinimo diapazono, siekiančio nuo 24 mm iki pat 105 mm, universalusis „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ yra tobulas, nesvarbu, kokioje padėtyje fiksuojate. Minimalus vos 13 cm fokusavimo atstumas ir 0,5 karto padidinimas, naudojant 24 mm rankinį fokusavimą, jis daugiau nei tinka maisto fotografams, kuriems reikia skanių nuotraukų iš arti.

Galbūt labiausiai stebinantis „RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ aspektas yra jo neįtikėtinai platus priartinimo diapazonas ir 5 IS pakopos telpa į mažesnį nei 9 cm ilgio ir 395 g svorio korpusą. Dėl šio mažo formos faktoriaus objektyvas lengvai telpa į kompaktiškus įrangos krepšius ir leidžia lengvai fotografuoti laikant rankoje bei gauti nuosekliai ryškius rezultatus.



Autorius: Marcus Hawkins

Susiję produktai

Susiję straipsniai