Miestai – tai magiškos, energija pulsuojančios vietos. Jų gyventojai, pastatai, upės ir gatvių įvairovė suteikia neribotų galimybių fotografijai. Nelaukite, čiupkite fotoaparatą ir leiskitės tyrinėti šalia esančio miesto! Surinkome patarimų, kad padėtume jums daryti nuotraukas, kuriomis didžiuositės. Skaitykite ir sužinokite, kaip patobulinti kompoziciją, ką daryti blėstant šviesai ir kaip papasakoti savo miesto istoriją.
MIESTO FOTOGRAFIJA
Geriausi patarimai urbanistinei ir miesto fotografijai
1. Urbanistinės fotografijos reikmenys
Nors urbanistinei fotografijai galima naudoti bet kurį „Canon“ fotoaparatą, keičiamų objektyvų fotoaparatai yra patys universaliausi. Taip pat dažnai patogesni mažesni fotoaparatai, nes gali padėti nepastebimai užfiksuoti autentiškus miesto gyvenimo kadrus, kai žmonės užsiima savo reikalais. „Canon“ beveidrodiniai EOS M serijos fotoaparatai, tokie kaip „EOS M50 Mark II“ yra ypač kompaktiški ir nepastebimi.
Daugelis fotografų mieliau renkasi 35 mm fiksuoto židinio nuotolio objektyvus dėl jų mažumo, lengvumo ir matymo lauko, kuris, nors į kadrą apima pakankamai platų vaizdą, beveik neturi gaubimo iškreipimo, lyginant su ypač plataus kampo objektyvais. Miniatiūrinis „Canon EF-M 22mm f/2 STM“ plokščiasis objektyvas su „veiksmingu“ 35,2 mm židinio nuotoliu naudojant visą kadrą yra absoliučiai idealus. „Canon EF-M 32mm f/1.4 STM“ suteikia labiau standartinę perspektyvą, o sparti diafragma puikiai tinka objektams atskirti išsiliejusiame fone. Jei norite universalumo, „Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM“ yra plataus kampo objektyvas su įdiegtomis makroobjektyvo funkcijomis. Nekalbame vien apie fiksuoto židinio nuotolio objektyvus – kompaktiškas „Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM“ taip pat yra labai universalus kaip plataus kampo priartinantis objektyvas.
DSLR naudotojams lengvas „Canon EOS 250D“ turi pakreipiamą sukiojamąjį ekraną, puikiai tinkantį fiksuoti neįprastas ir įdomias perspektyvas. Ši funkcija yra daugelyje kitų dabartinių „Canon“ fotoaparatų, įskaitant įmantresnį, tačiau gana kompaktišką „Canon EOS 850D“, tinkamesnį mėgėjams fotografams. Miesto fotografijai puikiai tinkantys objektyvai, skirti APS-C formato DSLR fotoaparatams – ypač plonas „Canon EF-S 24mm f/2.8 STM“ plokščiasis fiksuoto židinio nuotolio objektyvas ir miniatiūrinis „Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM“ ypač plataus kampo priartinantis objektyvas – abu puikiai apima net ir didžiausius pastatus į kadrą.
Pereinant prie viso kadro DSLR fotoaparato, tokio kaip „Canon EOS 6D Mark II“, „Canon EF 35mm f/2 IS USM“ yra geriausias pasirinkimas miesto peizažams fotografuoti laikant fotoaparatą rankoje naktį, nes jo keturių padalų optinė stabilizacija ir sparti f/2 diafragma įleidžia šviesą, kai jos reikia labiausiai. Fotografuojantiems beveidrodiniais fotoaparatais galingas, tačiau kompaktiškas derinys yra „Canon EOS RP“ ir „Canon RF 35mm F1.8 IS Macro STM“. Įspūdingas ypač plataus kampo „Canon RF 16mm F2.8 STM“ yra universalus pasirinkimas urbanistinei fotografijai, dėl savo didžiausio 0,26 k. didinimo lygio leidžiantis fiksuoti plačius miesto peizažus, taip pat architektūrines detales iš arti.
2. Urbanistinis įkvėpimas
Visi miestai yra verdantys istorijos ir kultūros katilai, turintys tūkstančius skirtingų istorijų. Tyrinėdami miestą, pagalvokite, kokios istorijos jus domina labiausiai, o tada patyrinėkite dar atidžiau. Praleiskite gerai žinomas vietas ir pamėginkite rasti unikalius pasakojimo dėmesio centrus, kurie įtrauks jūsų žiūrovą į jūsų nuotraukos pasaulį.
Žmonių, prekių ar transporto judėjimas – daugelio miesto plakanti širdis. Norėdami užfiksuoti judrų miestą, pabandykite jį patyrinėti pėsčiomis, kol atsidursite judrioje sankryžoje, tada sustokite ir padarykite kelias nuotraukas iš neįprasto taško.
Daugelis miestų atgyja naujam gyvenimui, kai ateina naktis. Pamėginkite fotografuoti miesto peizažus naktį tokiose vietose, kuriose yra ryškių šviesų – pvz., Prahos Kalėdinėse mugėse arba Londono Vest Ende. Šviesos pėdsakų fotografavimas taip pat gali būti malonus. Kodėl jums nesuradus aukšto neįprasto taško, pavyzdžiui, tilto arba stogo terasos ir nenufotografavus apačioje esančios gatvės?
Kai kurios iš pačių įspūdingiausių miesto nuotraukų yra kontrastingos – sujungia seną ir naują, ramybę ir netvarką arba miesto kosmopolitines bendruomenes. Pamėginkite užfiksuoti, kaip interpretuojate šią temą – pavyzdžiai, galbūt pastebėsite judriame Šanchajaus parke medituojantį žmogų, nufotografuosite istorinį Londono pastatą, kurį užgožia naujas dangoraižis, arba Niujorko hipsterių kvartalo bruzdesį.
Mažos detalės suteikia miestui jo tapatybę. Šių nuostabių ir neretai nepastebimų plika akimi ypatybių fiksavimas gali sukurti įspūdingų nuotraukų. Pagalvokite apie Londono ornamentais papuoštus Viktorijos laikų gatvės šviestuvus, Paryžiaus metro stočių art nouveau ženklus arba Lisabonos išskirtinius šaligatvio plytelių raštus. Ieškokite mažų ir unikalių detalių, kai kitą kartą lankysitės mieste ir galvosite apie įdomius miesto fotografijos būdus.
3. Geriausi fotoaparato režimai
Dėl savo pobūdžio miestai yra judrios vietos, tačiau kartais jų tempas sulėtėja, pavyzdžiui, vėlai vakare arba labai anksti ryte. Šiuo paros metu turite prisitaikyti prie fotografavimo silpno apšvietimo sąlygomis. Tai reiškia ilgą išlaikymą, aukštus ISO nustatymus ir fotoaparato stabilizavimo metodus.
Fotografuojant silpno apšvietimo sąlygomis pirmiausia reikia atminti visiškai automatiniuose nustatymuose išjungti blykstės naudojimą. Tai galite padaryti naudodami režimą „Išjungti blykstę“ arba naktinio fotografavimo laikant fotoaparatą rankose režimą. Įjungus režimą „Išjungti blykstę“, jūsų fotoaparatas turės naudoti savo pajėgumus kitaip, kad padarytų nuotraukas be blykstės. Jis padidins jautrumą šviesai (ISO greitį), pailgins išlaikymą ir atvers objektyvo diafragmą.
Režimą „Išjungti blykstę“ taip pat reikia rinktis fotografuojant miesto muziejuose ar susirinkimo vietose, kur neleidžiama naudoti blykstės arba kur blykstė trikdytų aplinkai.
Daug „Canon“ fotoaparatų, tokių kaip „Canon EOS RP“, turi naktinio fotografavimo laikant fotoaparatą rankose režimą, kuriuo padaroma greita keturių nuotraukų serija, o rezultatai optimizuojami ir sujungiami į vieną kadrą, sumažinant kameros virpėjimą. Kadangi daugelyje miestų yra ribojamas trikojų naudojimas, naktinio fotografavimo laikant fotoaparatą rankoje režimas gali būti jūsų kelias į ryškias naktinio miesto nuotraukas.
Visada gerai su savimi turėti plačios diafragmos fiksuoto nuotolio objektyvą, tokį kaip „Canon RF 50mm F1.8 STM“, kuris puikiai tinka fotografuoti silpno apšvietimo sąlygomis. Šiuo mažu, lengvu ir nepastebimu objektyvu padarysite ryškių ir kokybiškų nuotraukų. Platus fiksuoto nuotolio objektyvų diafragmos nustatymų pasirinkimas suteikia įspūdingą lauko gylio kontrolę. Norėdami geriausiai išnaudoti šiuos objektyvus, naudokite pirmenybės diafragmai (Av) režimą ir kontroliuokite lauko gylį nuo mažo iki didelio, arba naudokite pirmenybės užraktui (Tv) režimą, kad galėtumėte kontroliuoti, kaip fiksuojamas judesys. Kita šio objektyvo tipo savybė yra ta, kad turite pajudėti, norėdami priartėti prie subjekto, o ne priartinti. Tai reiškia, kad dažnai atrasite įdomių kampų, iš kurių galėsite fotografuoti.
4. Miesto fotografavimo metodai
Kad galėtumėte fotografuoti bet kada, turite žinoti, kaip apšvietimas keičiasi aplinkui, kai vaikštote po miestą. Jei sutemsta, pagalvokite apie ISO vertės padidinimą, ilgesnį išlaikymą arba plačiai atvertą diafragmą. Jei prašvinta, sumažinkite ISO vertę, naudokite trumpesnį išlaikymą ir užverkite diafragmą. Taip jūsų fotoaparato nustatymai bus beveik idealūs tada, kai susidursite su įspūdinga scena, kurią norėsite užfiksuoti.
Naudokite nespalvotą nuotraukos stilių savo fotoaparate norėdami sukurti juodai baltas nuotraukas pačiame fotoaparate. Kadangi juodai baltoms nuotraukoms svarbiausia šešėliai ir šviesa, Nespalvotas režimas padės jums pamatyti kontrastų žaismą. Jūsų LCD ekrane bus rodomos juodai baltos nuotraukos, tačiau jei fotografuojate RAW formatu, galite peržiūrėti spalvotą nuotrauką apdorodami ją savo kompiuteriu.
Turėdami laisvo laiko mieste galite apsilankyti tam tikroje vietoje kelis kartus skirtingu paros metu, kad užfiksuotumėte besikeičiančius žmones ir apšvietimą. Vos trys ar keturios nuotraukos, padarytos vienodais intervalais skirtingu paros metu, gali padėti įsivaizduoti, kaip keičiasi miestas.
Kai fotografuojate judančius objektus, pavyzdžiui, žmones, einančius per tiltą ar aikštę, geriau laikyti fotoaparatą nejudantį ir išjungti blykstę bei pasirinkti ilgesnį išlaikymą, kad pabrėžtumėte objekto judėjimą. Mėgindami padaryti tokio tipo nuotrauką, ieškokite paviršių ir vietų, ant kurių galima pastatyti arba laikyti fotoaparatą, kad pasiektumėte maksimalų stabilumą. Pabandykite eksperimentuoti su pirmenybės užraktui (Tv) režimu. Nustačius išlaikymą, fotoaparatas automatiškai subalansuoja ISO ir diafragmos vertę, kad galėtumėte pasinerti į kūrybą.
Jei jums reikia daugiau pagalbos ir gairių keliaujant, programėlėje „Canon Photo Companion“ rasite daug suasmeninto turinio, iššūkių ir įkvėpimo. Ji suteiks jums visą reikiamą pagalbą, kad savo urbanistiniams nuotykiams įkvėptumėte gyvybės.
Autorius: Matthew Richards
Susiję produktai
-
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS R10
Pereikite į naują fotografijos ir vaizdo kūrimo lygį naudodami beveidrodinį EOS R sistemos fotoaparatą su APS-C dydžio jutikliu. -
RF-S objektyvai
RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Standartinis APS-C priartinimo objektyvas EOS R serijai, puikiai tinkantis kasdienėms situacijoms, pavyzdžiui, šeimai, gyvenimo būdui, portretams ir atostogoms įamžinti. -
RF-S objektyvai
RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM
Kintamo židinio nuotolio objektyvas (apimantis ir plačiakampio, ir teleobjektyvo padėtis) EOS R serijos APS-C formato fotoaparatams puikiai tinka kelionių, gyvosios gamtos, sporto ir gyvenimo būdo fotografijai. -
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS RP
Mažas, lengvas ir intuityviai valdomas viso kadro beveidrodinis fotoaparatas, skirtas kelionėms ir kasdienėms fotografijoms. -
Plačiakampis objektyvas
RF 16mm F2.8 STM
Kompaktiškas ir įperkamas ypač platus viso kadro 16 mm objektyvas EOS R serijai, sukurtas vaizdo tinklaraštininkams ir kūrybinio turinio kūrėjams. -
RF objektyvai
RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Greitai veikiančios diafragmos 35mm f/1.8 MACRO makroobjektyvas yra skirtas plataus kampo perspektyvai, fokusavimui iš arti ir hibridiniam IS.