TECHNOLOGIJA

DSLR ar beveidrodinis fotoaparatas: kuris geresnis?

Kaip niekad platus beveidrodinių fotoaparatų pasirinkimas. Ar laikas pereiti prie beveidrodinio fotoaparato? Palyginame skirtumus tarp DSLR ir beveidrodinių fotoaparatų, kad padėtume jums nuspręsti.
Vaizdas per fotografo petį į fotoaparato „Canon EOS R10“ LCD ekraną, kuriame matyti filmuojamos dvi flamenko šokėjos.

EOS R sistemoje yra ir APS-C, ir viso kadro fotoaparatų, todėl dabar beveidrodinių fotoaparatų pasirinkimas yra platus ir suteikia naujų privalumų tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Nesvarbu, ar norite atnaujinti senesnį fotoaparatą, ar pereiti nuo kompaktiško fotoaparato prie fotoaparato su keičiamais objektyvais, kas geriau: beveidrodinis fotoaparatas ar tradicinis DSLR (skaitmeninis veidrodinis) fotoaparatas?

Kad padėtume jums pasirinkti, panagrinėsime skirtumus tarp DSLR ir beveidrodinių fotoaparatų ir sužinosime specialisto įžvalgų, kuriomis pasidalins „Canon Europe“ vyresnysis produktų specialistas Mike Burnhill.

Iškirptinė fotoaparato „Canon EOS 80D“ iliustracija, kurioje matyti veidrodžio mechanizmas.

DSLR yra angliško termino „digital single lens reflex camera“ (liet. skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas) santrumpa. Atspindžio veidrodžiu vadinama veidrodžio dalis, atspindinti šviesą į vaizdo ieškiklio mazgą. Kad šviesa patektų į už veidrodžio esantį jutiklį, veidrodis turi pakilti aukštyn, o tam reikia gan didelio mechanizmo, dėl kurio padidėja fotoaparato dydis ir svoris, taip pat kyla optinės inžinerijos komplikacijų.

Fotoaparatas „Canon EOS R7“ ant uolos. Objektyvas neprijungtas, tad viduje matyti jutiklis.

Beveidrodiniuose fotoaparatuose, tokiuose kaip „Canon EOS R7“, nėra veidrodžio mechanizmo, o tik tiesioginė matymo linija per objektyvą į jutiklį. Tai, ką matote elektroniniame vaizdo ieškiklyje (EVF), yra jutiklio vaizdo projekcija, o tai reiškia, kad, kitaip nei DSLR fotoaparato optiniame vaizdo ieškiklyje, jame galima peržiūrėti, kokį poveikį daro fotoaparato nustatymai. „Canon Europe“ specialistas Mike Burnhill sako: „Beveidrodinių fotoaparatų EVF suteikia jums galimybę vaizdo ekspoziciją prieš jį užfiksuojant“.

DSLR ir beveidrodinių fotoaparatų palyginimas: korpuso matmenys ir svoris

„Viena iš svarbiausių DSLR fotoaparatų savybių – tai, kad juose yra veidrodis arba pentaprizmė, nukreipiantis šviesą į vaizdo ieškiklį, – aiškina Mike, – tačiau jam reikia vietos, kad jis galėtų pakilti ir atidengti jutiklį. Jo atsisakius, sumažėja fotoaparato dydis ir svoris, ypač, lyginant EOS R7 ir EOS R10 su panašiais DSLR modeliais, pvz., „Canon EOS 7D Mark II“ ar EOS 90D.“

Gyvenimo būdo turinio kūrėja Diana Millos naudojo EOS R10 Andalūzijos kultūrai ir architektūrai fotografuoti. Ji komentuoja: „EOS R10 atrodo beveik kaip žaislas, jei dirbote gerokai sunkesniu fotoaparatu, pvz., mano naudojamu EOS 80D. Man patinka, kad jis mažas ir lengvas, tačiau toks pat veiksmingas.“

Vyro rankos laiko žemyn nukreiptą „Canon“ fotoaparatą.

DSLR fotoaparatais, pvz., „Canon EOS 7D Mark II“ užfiksuojami aukštos kokybės vaizdai, tačiau jų korpusas yra didelis, kad jame tilptų veidrodžio mechanizmas.

Moteris geltona suknele ir skrybėle nuo saulės laiko fotoaparatą prie vienos akies.

Beveidrodiniai fotoaparatai, pvz., „Canon EOS R10“ pasižymi lygiaverte kokybe ir veiksmingomis funkcijomis, tačiau dėl konstrukcijos yra labiau pritaikyti nešioti ir yra lengvesni.

Objektyvų apsodai: ar beveidrodinio geresnis nei DSLR fotoaparato?

EF apsodas, naudojamas Canon DSLR fotoaparatuose, buvo pristatytas 1987, taigi, tai yra labai nusistovėjusi sistema. Galima rinktis iš šimtų suderinamų objektyvų: EF objektyvai apima beveik visus židinio nuotolius, taip pat yra kompaktiškesnių ir dažnai labiau įperkamų EF-S objektyvų serija, skirta EOS DSLR fotoaparatams su APS-C jutikliais.

Tačiau su RF apsodu, naudojamu EOS R sistemos fotoaparatuose, atėjo daug naujovių. „RF apsodas buvo konstruojamas žvelgiant į ateitį, – aiškina Mike, – pvz., padidinant ryšio greitį tarp fotoaparato ir objektyvo bei pridedant daugiau kontaktų, kad būtų palaikoma daugiau funkcijų.“ Šios funkcijos apima gerokai spartesnį automatinio fokusavimo sistemos veikimą, skaitmeninį objektyvo optimizavimą realiuoju laiku ir patobulintus valdiklius, pvz., tinkinamą RF objektyvų valdymo žiedą.

Užuot nuolat dirbę su DSLR fotoaparato atspindžio veidrodžiu, esančiu tarp apsodo ir jutiklio, objektyvų kūrėjai gali RF objektyvus priartinti prie paties jutiklio, taip pagerinant optikos efektyvumą. Todėl buvo sukurti greitesni, šviesesni išskirtinės kokybės objektyvai, o taip pat išties novatoriški objektyvai, pvz., objektyvas „RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE“, užfiksuojantis 180° VR vaizdus, kai prijungtas prie suderinamų viso kadro fotoaparatų.

Fotoaparato „Canon EOS R3“ RF apsodo iliustracija.

Beveidrodinių „Canon“ EOS R sistemos fotoaparatų šerdis yra naujoviškas RF apsodas su plačia anga, trumpesniu galinio fokusavimo atstumu ir ypatingai sparčiu ryšiu tarp objektyvo ir korpuso.

Objektyvai ir suderinamumas: ar galima naudoti DSLR fotoaparatų objektyvus su beveidrodiniu fotoaparatu?

Jei jau turite EF arba EF-S objektyvus, juos paprasta naudoti su beveidrodiniais EOS R sistemos fotoaparatais neprarandant kokybės ar funkcinių galimybių, nes galima rinktis iš įvairių EF-EOS R tvirtinimo adapterių. Tai taip pat suteikia galimybę derinti tam tikrus abiejų formatų objektyvus (ypač, jei turite mėgstamą arba specializuotą objektyvą, kurio versijos su RF apsodu dar nėra) ir gauti tai, kas geriausia abiejose kategorijose. Yra netgi tvirtinimo adapteris su objektyvo valdymo žiedu ir dar vienas su įdedamu ND arba poliarizuojančiu filtru, taip suteikiant EF objektyvams dar daugiau universalumo nei turite naudodami tuos pačius objektyvus su DSLR fotoaparatu.

Tačiau svarbu paminėti, kad RF objektyvų negalima naudoti su DSLR fotoaparatu. Tad jei jums patinka konkretus RF objektyvas, turėsite rinktis EOS R sistemos beveidrodinį fotoaparatą.

Ant sporto salės įrangos vienas šalia kito sustatyti trys kintamo židinio nuotolio objektyvai.

Pristačius APS-C formato EOS R sistemos fotoaparatus, įskaitant tokius modelius kaip EOS R7 ir EOS R10, beveidrodiniai EOS R sistemos fotoaparatai tampa kaip niekad prieinami fotografams. „Suteikdami RF apsodą naujam klientų ratui, suteikiame jiems galimybę naudoti visiškai naujos kartos objektyvus, kuriuos kūrėme būtent šiam apsodui: jų nebuvo galima naudoti su DSLR fotoaparatais“, – sako Mike. Dėl APS-C jutiklių suteikiamo apkirpimo faktoriaus, viso kadro objektyvai, kaip kad čia pavaizduotieji, užtikrina 1,6 k. didesnę aprėptį, kai prijungti prie APS-C formato fotoaparatų.

Optinis ar elektroninis vaizdo ieškiklis: kuris geresnis?

DSLR fotoaparatuose yra optiniai vaizdo ieškikliai, kuriuos mieliau naudoja kai kurie fotografai, nes jie suteikia tiesioginį ryšį su fotografuojamu objektu. Anksčiau elektroniniai vaizdo ieškikliai (EVF), naudojami beveidrodiniuose fotoaparatuose, turėjo trūkumų, pvz., delsos, tačiau jie tampa vis geresni: naujausiuose EOS R sistemos fotoaparatuose įdiegti EVF pasižymi didele, iki 120 k./sek. atnaujinimo sparta, o tai reiškia, kad delsa praktiškai nejaučiama, be to, jie turi ir privalumų.

Kalbant konkrečiai, jei naudojate EOS R sistemos fotoaparatą, ekspozicijos imitavimo funkcija leidžia peržiūrėti vaizdą taikant jūsų pasirinktus ekspozicijos, nuotraukos stiliaus „Picture Style“ ir kitus nustatymus tiek vaizdo ieškiklyje, tiek galiniame LCD ekrane. DSLR fotoaparate ekspozicijos imitavimo funkcija galima pasinaudoti žiūrint į galinį ekraną įjungus „Live View“ režimą, bet ne į vaizdo ieškiklį. Naudodami EVF, galite sukomponuoti kadrą ir sufokusuoti, kai dėl silpno apšvietimo yra per tamsu matyti vaizdą plika akimi optiniame vaizdo ieškiklyje. Kai įrašinėjate vaizdo įrašus, EOS R sistemos fotoaparatuose įdiegtas EVF suteikia galimybę naudoti tą patį pagalbinės rankinio fokusavimo funkcijos rodinį kaip ir „Canon“ profesionaliose „Cinema EOS“ vaizdo kamerose.

Laukinės gamtos fotografė Dani Connor, naudojusi EOS R7 kelionėje, kurios metu ieškojo nykstančios Iberijos lūšies, pastebėjo, kad darbas su elektroniniu vaizdo ieškikliu visiškai pakeitė fotografavimą.

„Naudojant DSLR vaizdo ieškiklį, dažnu atveju būna lengviau padaryti bandomąjį kadrą ir patikrinti vaizdą galiniame ekrane prieš nusprendžiant, kuriuos nustatymus pakeisti, – sako ji. – Tačiau naudojant beveidrodinį fotoaparatą, labai naudinga neatitraukiant akies nuo vaizdo ieškiklio pamatyti, kokį poveikį padaro pakeisti nustatymai.

Jei fotografuodama laukinę gamtą turiu greitai reaguoti arba jei nuolat keičiasi apšvietimas, galiu greitai pakeisti ISO jautrumą arba išlaikymą ir pamatysiu, kokia bus nuotrauka.“

Iškirptinė elektroninio vaizdo ieškiklio iliustracija.

Beveidrodinio fotoaparato elektroniniame vaizdo ieškiklyje (EVF) naudojama kompaktiška, didelės skiriamosios gebos ekrano technologijos, kuri įdiegta ir fotoaparato galinėje dalyje esančiame ekrane, versija. Vienas iš privalumų yra tas, kad galite matyti tai, ką mato fotoaparatas, net ir tuomet, kai yra per tamsu ką nors įžiūrėti plika akimi.

Iškirptinė iliustracija, kurioje pavaizduotas šviesos kelias DSLR fotoaparate, kurį veidrodis atspindi į pentaprizmę, o paskui į vaizdo ieškiklį.

Veidrodis DSLR fotoaparate atspindi šviesą į optinį vaizdo ieškiklį per pentaprizmę, todėl vaizdas yra pasuktas reikiama kryptimi. Privalumas tas, kad viskas vyksta akimirksniu. „Naudojant elektroninį vaizdo ieškiklį, visuomet bus tam tikras neatsiejamas vėlavimas, – sako Mike. – DSLR fotoaparatų vaizdo ieškikliai veikia šviesos greičiu: – greičiau būti negali.”

Vaizdo kokybė: ar beveidrodiniai fotoaparatai padaro geresnes nuotraukas?

„Nuotraukų fiksavimas naudojant abi sistemas iš esmės nesiskiria, kai kalbama apie faktinę galutinio vaizdo kokybę, tačiau viskas, kas su tuo susiję, iš tikrųjų skiriasi, – sako Mike.

„Pvz., naudojant RF apsodą, vienas iš spartaus ryšio tarp fotoaparato ir objektyvo privalumų yra tai, kad tuo atveju, jei yra su optika susijusių problemų, pvz., difrakcijos ar aberacijų, galima atlikti jų koregavimą fotoaparate realiuoju laiku. Šis momentinis apdorojimas reiškia, kad kai kuriais atžvilgiais naujieji fotoaparatai iš tikrųjų užtikrina geresnę vaizdo kokybę.“

Analogiškai, kai kuriose situacijose beveidrodiniais fotoaparatais, pvz., EOS R7, kurio nepertraukiamo fotografavimo greitis yra iki 15 k./sek., naudojant mechaninį užraktą, ir iki 30 k./sek., naudojant elektroninį užraktą su visiškai automatinio fokusavimo sekimu, tikėtina, kad bus nuosekliai užfiksuojami tinkami naudoti vaizdai, lyginant su naudojamu „EOS 7D Mark II“ ar EOS 90D, kurių abiejų maksimalus nepertraukiamo fotografavimo greitis yra 10 k.sek.

„Canon EOS R8“ LCD ekrano vaizdas, kuriame matoma, kaip fotografas filmuoja augalus vazonuose.

Naujausiuose beveidrodiniuose fotoaparatuose, pvz., EOS R8, įtrauktos pažangios turinio kūrėjams skirtos funkcijos, kaip antai, 4K 60p kokybės vaizdo įrašymas taikant išmanųjį objekto sekimą: tokios galimybės nėra DSLR fotoaparatuose, pvz., „EOS 7D Mark II“ arba EOS 90D.

Automatinis fokusavimas: beveidrodinis ir DSLR fotoaparatas

EOS R sistemos beveidrodiniuose fotoaparatuose, įskaitant EOS R5, „EOS R6 Mark II“, EOS R8, EOS R7 ir EOS R10, naudojama „Canon“ naujausia „Dual Pixel CMOS AF II“ automatinio fokusavimo sistema, kurioje kiekvienas jutiklio pikselis naudojamas ir fokusuoti, ir vaizdui apdoroti, o tokiuose fotoaparatuose, kaip „EOS 7D Mark II“ ir EOS 90D, naudojamas konkrečiu tašku grįstas fazės aptikimo jutiklis, fokusuojantis per vaizdo ieškiklį.

Vienas iš didelių šių beveidrodinių fotoaparatų privalumų yra galimybė pasirinkti AF tašką bet kurioje kadro vietoje. „Tai neįmanoma naudojant DSLR fotoaparatą, – aiškina Mike, – ir tai leidžia naudoti tokias galimybes kaip veidų sekimas, akių sekimas ir gyvūnų sekimas, kurias matome šiuose fotoaparatuose. Galite, pavyzdžiui, pasirinkti skrendančio paukščio akį ir sekti ją visame kadre: vėlgi, tai neįmanoma naudojant DSLR fotoaparatą.

Tačiau kai kurie profesionalūs DSLR fotoaparatai turi atskirą fokusavimo lustą, todėl, nors bendra automatinio fokusavimo sistema gali būti ribota, palyginti su naujesniais beveidrodiniais fotoaparatais; tam tikrose situacijose jie gali būti greitesni dėl to specialaus AF lusto.“

Fotoaparato „Canon EOS R7“ ekranas, kuriame matyti automatinio fokusavimo taškas, sufokusuotas į ant šakos tupinčio plėšraus paukščio akį.

Greitas elektroninis užraktas ir gyvūnų akių sekimo automatinio fokusavimo funkcija, įdiegta tokiuose naujausiuose beveidrodiniuose fotoaparatuose kaip EOS R7 ir EOS R10, puikiai tinka įvairaus lygio fotografams. „ Laukinės gamtos fotografui labai smagu, kad jis gali sekti gyvūno akį, – sako laukinės gamtos specialistė Dani Connor. – Tai atvėrė man naujas galimybes, kurių neturėjau kaip DSLR fotoaparato naudotoja.“

Mechaninio ir elektroninio užraktų palyginimas

Keliuose DSLR fotoaparatuose, visų pirma EOS 90D ir „EOS-1D X Mark III‘, yra ne tik mechaninis užraktas, bet ir elektroninis užraktas, tačiau paprastai DSLR fotoaparatuose yra mechaniniai užraktai. Iš kitos pusės, visuose „Canon“ EOS R sistemos beveidrodiniuose fotoaparatuose yra abiejų tipų užraktai.

Kai naudojamas elektroninis užraktas, mechaninis užraktas lieka atviras, o vaizdo jutiklis iš esmės nuskaitomas elektroniškai. Didžiausias privalumas tame, kad galima visiškai tyliai fotografuoti, ne tik tyliau, kai užraktas amortizuojamas arba slopinamas pasirinkus S („švelnaus“ fotografavimo) parinktį, kuri įdiegta kai kuriuose fotoaparatuose, bet ir visiškai be jokio triukšmo. Tai gali būti neįkainojama fotografuojant, pvz., baikščius laukinius gyvūnus, snaudžiančius kūdikius ar tyliąsias vestuvių dalis*.

Dėl elektroninio užrakto fotoaparatas taip pat gali greičiau nepertraukiamai fotografuoti. „Naudojant mechaninius užraktus, – sako Mike, – mūsų greičiausių DSLR fotoaparatų greitis buvo 16 k.sek. [kadrų per sekundę], kuris buvo pasiekiamas „EOS-1D X Mark III“, aukšto lygio profesionalų fotoaparatu. Naudojant elektroninį užraktą, fotoaparatu EOS R10 galima pasirinkti parinktį fotografuoti 23 k./sek. greičiu vos už dalį profesionalams skirto fotoaparato kainos, o EOS R7 gali fotografuoti 30 k./sek. greičiu, atitinkančiu EOS R3, dar vieno profesionalaus fotoaparato greitį, tačiau už trečdalį jo kainos.“

Tačiau fotografuojant veiksmą su elektroniniu užraktu gali kilti problemų dėl „slenkančio užrakto“ reiškinio: greitai judantys objektai, pvz., golfo lazda, kuria smūgiuojama, arba besisukantis sraigtas, gali pajudėti, kai nuskaitomas visas kadras, todėl jie užfiksuotame vaizde gali būti iškraipyti. Naujausiuose beveidrodiniuose fotoaparatuose šis reiškinys gerokai sumažintas, tačiau greitai vykstantį veiksmą rekomenduojama fotografuoti naudojant mechaninį užraktą.

Fotografavimas naudojant elektroninį užraktą esant tam tikro tipo dirbtiniam apšvietimui, ypač liuminescencinėmis lempomis, gali būti problemiškas, jei šviesos ir užrakto fazės nesutampa. Su elektroniniu užraktu naudojant blykstę, dėl panašių priežasčių ekspozicija visame kadre gali būti užfiksuota netolygiai.

Nespalvota susikaupusio, žemyn žiūrinčio vaiko nuotrauka stambiu planu.

Šeimos fotografė Helen Bartlett mano, kad visiškai tylus fotografavimas EOS R sistemos fotoaparatais yra neįkainojama galimybė. Užrakto garsas neišblaško jaunų fotografuojamų asmenų arba net nepažadina jų, jei jie miega, todėl ji gali juos užfiksuoti natūralesnėse situacijose. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R5“ ir objektyvu „Canon RF“ 50mm F1.2L USM, nustatymai: 1/1000 sek., f/1.2 ir ISO100. © Helen Bartlett

Akumuliatoriaus veikimo trukmė: DSLR ir beveidrodinių fotoaparatų palyginimas

Dažnai sakoma, kad DSLR fotoaparatų akumuliatoriaus veikimo trukmė yra ilgesnė nei beveidrodinių fotoaparatų, daugiausia dėl to, kad beveidrodinio fotoaparato elektroniniam vaizdo ieškikliui reikia energijos, o DSLR fotoaparato optinis vaizdo ieškiklis jos nenaudoja. Tačiau iš tikrųjų, akumuliatoriaus veikimo trukmė labai priklauso nuo to, kaip naudojate fotoaparatą, pavyzdžiui, naudojant blykstę abiejų tipų fotoaparatai sunaudoja daugiau energijos, o naudojant DSLR fotoaparato skystųjų kristalų ekraną paprastai sunaudojama daugiau energijos nei naudojant beveidrodinio fotoaparato skystųjų kristalų ekraną. Vidutinio lygio DSLR fotoaparatais, pvz., EOS 90D, galima užfiksuoti 1200 kadrų ar daugiau naudojant vaizdo ieškiklį ir 450 naudojant LCD ekraną, o beveidrodiniu „EOS R6 Mark II“ galima užfiksuoti 450 kadrų naudojant elektroninį vaizdo ieškiklį arba 760 kadrų, kai naudojamas LCD ekranas.

Skirtumas dar didesnis naudojant profesionalų lygio fotoaparatus: jei mieliau rinktumėtės, pvz., „EOS-1D X Mark III“ vaizdo ieškiklį, galėtumėte užfiksuoti iki 2500 vaizdų prieš išsieikvojant baterijai, tačiau šis skaičius nukristų iki 600 vaizdų, jei naudotumėte tiesioginį „Live View“ vaizdą. Palyginkime su beveidrodiniu fotoaparatu EOS R3 užfiksuojamais 620 kadrais, kai naudojamas vaizdo ieškiklis, ir 860, kai naudojamas LCD ekranas. Taigi, jei mieliau naudojate galinį skystųjų kristalų ekraną, su beveidrodiniais fotoaparatais vienu įkrovimu galite padaryti daugiau kadrų.

Beveidrodinių ir DSLR fotoaparatų palyginimas: pasirinkimas

Stipriųjų ir silpnųjų pusių turi ir beveidrodiniai, ir DSLR fotoaparatai. Kuris geriau tinka jums, daugiausia priklauso nuo to, kokio tipo fotografavimą taikote ir kokių privalumų norite turėti naudodami pasirinktą fotoaparatą ir objektyvą.

Jei norite lengvo fotoaparato su dideliu kadrų greičiu kelionių fotografijai, tuomet gali idealiai tikti beveidrodinis fotoaparatas EOS R10. Jei norite naudoti naujos kartos RF objektyvus, tuomet jums tinka beveidrodinė EOS R sistema, su papildomais privalumais, įskaitant vaizdo koregavimą fotoaparatu ir AF sekimo funkciją, bei galimybe naudoti mėgstamus EF objektyvus, pasirinkus EF-EOS R adapterius.

Jei norite peržiūrėti vaizdą vaizdo ieškiklyje, kuriame būtų matyti pritaikytų fotografavimo nustatymų poveikis, jums tiks beveidrodinio fotoaparato elektroninis vaizdo ieškiklis, tačiau tiesioginio vaizdo „Live View“ funkcija galiniame DSLR fotoaparato LCD ekrane užtikrins tą patį rezultatą; naudojant DSLR fotoaparatų optinį vaizdo ieškiklį nepasireiškia net ir labai nedidelis uždelsimas, su kuriuo susiduria sparčiausių beveidrodinių fotoaparatų elektroniniai vaizdo ieškikliai, ir užtikrinama ilgesnė akumuliatoriaus veikimo trukmė.

Pažangios automatinio fokusavimo funkcijos, pvz., gyvūnų akių AF ir transporto priemonių AF, pasiekiamos tik naujausiuose EOS R sistemos fotoaparatuose, tačiau specialus AF lustas, įdiegtas DSLR fotoaparatuose, gali veikti sparčiau. EOS R sistemos fotoaparatai gali suteikti jums laisvės fotografuoti naudojant arba elektroninį, arba mechaninį užraktą, o daugumoje DSLR fotoaparatų yra tik mechaninis užraktas. Jei jums ypatingai svarbu fotografuoti visiškai tyliai ir nefotografuojate greitai vykstančio veiksmo, kai slenkantis užraktas gali tapti problema, tuomet jums bus naudingas elektroninis užraktas.

Jei galite, išbandykite jus dominantį fotoaparatą – nuo ergonomikos iki automatinio fokusavimo, nuo užrakto tipo iki užrakto greičio: niekas nepakeis tikro pojūčio, ar fotoaparatas jums tinka.



*Gali pasigirsti ne tik užrakto skleidžiamų garsų (diafragmos, objektyvo fokusavimo variklio garsai, veikiančios elektronikos garsai ir kt.).

Amy Davies & Alex Summersby

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

  • TECHNOLOGIJA

    APS-C ir viso kadro formatų skirtumų paaiškinimas

    Kuo skiriasi APS-C ir viso kadro fotoaparatai ir kuris jums tinka?

  • FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

    Kaip pasirinkti objektyvą?

    Viskas, ką jums reikia žinoti apie objektyvus – nuo objektyvų tipų iki funkcijų, kurių galima tikėtis.

  • PIRKĖJO VADOVAS

    Geriausias rinkinys profesionalų kelio siekiantiems fotografams

    Trys „Canon“ ambasadoriai pataria, kokius fotoaparatus ir objektyvus geriausia rinktis pradedantiesiems fotografams.

  • KOMPLEKTAS

    Kodėl perėjimas prie EOS R sistemos gali pakeisti karjeros kryptį

    „Canon EOS R“ fotoaparatai ir objektyvai jau penkerius metus kelia fotografų darbo kartelę. Sužinokite iš pirmų rankų, kodėl profesionalai priėmė tokį sprendimą.