„Canon“ revoliucinė neveidrodinė EOS R sistema buvo pradėta naudoti 2018 m. ir nuo to laiko plečiasi. Pirmieji APS-C jutiklio modeliai – EOS R7 ir EOS R10 – buvo išleisti 2022 m. ir tapo populiarūs tarp fotografų, norinčių kompaktiškesnio fotoaparato su EOS R sistemos funkcijomis.
Techniniai naujinimai tęsėsi ir pristačius „Canon“ EOS R50, kurio vaizdo kokybė ir galia yra prilygsta EOS R10, tačiau jo korpusas yra dar kompaktiškesnis ir paprastesnis. Jis skirtas kūrėjams, norintiems turinį kurti nebe išmaniuoju telefonu, kad patobulintų savo „YouTube“ mokomuosius vaizdo įrašus arba „TikTok“ šokių vaizdo įrašus.
Čia susipažinsite su kai kuriomis bendromis EOS R50 ir EOS R10 technologijomis bei pagrindiniais skirtumais, o ekspertų įžvalgas pateiks „Canon Europe“ gaminių specialistas Mark Kendrick, taip pat „Canon“ ambasadorius Martin Bissig, kuris išbandė EOS R10 kelionėje po Šri Lanką.
Kuo skiriasi EOS R50 ir EOS R10
Fotografuokite ir bendrinkite aukštos kokybės vaizdus
„Canon“ EOS R50 ir EOS R10 turi daug panašumų. 24,2 MP vaizdo jutikliu užfiksuojamas vaizdas yra itin detalus, taip pat perteikiami visi APS-C formato privalumai, įskaitant 1,6 k. apkarpymo koeficientą, kuris padidina efektyvų židinio nuotolį naudojant RF objektyvus, bei patogų nešiotis korpusą.
Naudojant su mažu ir lengvu objektyvu „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“, EOS R10 ypač pravertė Šri Lankoje, kur Martin nenorėjo atkreipti dėmesio į save. „Dėl fotoaparato dydžio visada galėjau jį pasiimti su savimi, nesukdamas galvos dėl didelio fotoaparato krepšio,“ – pasakoja jis. „Priartinimo diapazonas 18–150 mm (atitinkantis maždaug 29–240 mm viso kadro fotoaparate) suteikė galimybę dirbti labai efektyviai.“
Abiejų fotoaparatų pagrindas – tas pats DIGIC X procesorius, užtikrinantis greitą ir jautrų fotografavimą bei filmavimą, o įmantri automatinio fokusavimo sistema „Dual Pixel CMOS AF II“, naudojama profesionaliuose modeliuose, pvz., „Canon EOS R6 Mark II“, gali automatiškai aptikti, sekti ir fokusuoti žmones, gyvūnus ar transporto priemones jūsų kadre. Yra 651 fokusavimo taškas, padedantis neatsilikti nuo norimo užfiksuoti objekto, fotografuojant ar filmuojant veiksmo ir laukinės gamtos kadrus ar pristatant maisto gaminimo kanalą „Instagram“ tinkle.
Tiek EOS R10, tiek EOS R50 galima naudoti prietemoje – iki ISO 32 000 fotografuojant ir ISO 12 800 filmuojant, kuriuos galima išplėsti iki ISO 51 200 ir ISO 25 600. Automatinio fokusavimo sistema taip pat geba fokusuoti iki –4 EV – tai prilygsta pusmėnulio skleidžiamai šviesai.
Konstrukcijos skirtumai
Esminis skirtumas tarp šių dviejų fotoaparatų yra jų dydis ir konstrukcija. „Canon“ EOS R50 yra lengvesnis nei EOS R10, nes turi mažesnę suėmimo dalį dėl pasukto baterijų lizdo. Jo gylis yra tik 68,8 mm, o su kortele ir baterija jis sveria vos 375 g (palyginti su EOS R10: 83,4 mm ir 429 g). Šį patogų nešiotis fotoaparatą galite pasiimti su savimi bet kur – ir į riedlenčių parką, norint filmuoti greito veiksmo vaizdo įrašus, ir įsimesti į rankinę pakeliui į vėlyvuosius pusryčius, norint užfiksuoti gyvenimo šurmulį naujoje kavinėje.
Mygtukų išdėstymas taip pat skiriasi. „EOS R50 yra paprastesnis, jį lengviau naudoti bei mokytis dirbti, be to, jis yra intuityvesnis, tad tinka išmaniųjų telefonų naudotojams, įpratusiems naudoti jutiklinį ekraną,“ – sako Mark.
Fotoaparato režimų atžvilgiu, EOS R50 turi naują pažangiąją A+ parinktį išmaniuoju automatiniu vaizdo režimu. „Naudojant šį režimą fotoaparatas automatiškai fotografuoja ir sujungia kelis vaizdus, todėl galite išgauti pažangių technologijų rezultatus nemokėdami atlikti šių metodų ar net nežinodami, ką daro fotoaparatas,“ – priduria Mark.
Taip pat galite naudoti rankinius nustatymus, jei norite mokytis ir tobulinti savo fotografijos įgūdžius, tačiau daugelis pradedančiųjų neveidrodinių fotoaparatų naudotojų renkasi automatines parinktis, kurias naudojant nesugaištama laiko nustatymams ir skiriama daugiau laiko įtraukiam turiniui kurti.
Vaizdo įrašų galimybės
Kalbant apie vaizdo įrašų turinį, abu fotoaparatai gali filmuoti 4K 30p vaizdo įrašus, perdiskretizuotus iš 6K, naudojant visą jutiklį, o norintiems sulėtinto vaizdo medžiagos – 120 kadr./sek. „Full HD“ formatu. EOS R10 turi papildomą 4K 60p (apkirptą) parinktį.
Vaizdo įrašų lankstumą dar labiau sustiprina HDMI jungtys bei 3,5 mm mikrofono lizdas ir išmanioji jungtis, kurie skirti tokiems priedams kaip išorinis mikrofonas prijungti.
Galima įrašinėti kur kas ilgiau nei prieš tai – neribotą laiką naudojant EOS R10 ir iki valandos naudojant EOS R50. Tokios įrašymo trukmės turėtų pakakti filmuojant treniruočių turnyrus, kad nereikėtų sustabdyti filmavimo įpusėjus mankštą.
Palyginti su EOS R10, „Canon“ EOS R50 turi kelias naujas vaizdo įrašymo funkcijas, kurios labai pravers filmuojant maisto gaminimo vaizdo įrašus arba makiažo mokymus, skirtus „YouTube“.
„EOS R50 turi filmų režimą, skirtą demonstracinių įrašų filmavimui stambiu planu,“ – aiškina Mark. „Jis pritaiko fokusavimo nustatymus taip, kad priartinus objektą prie fotoaparato, jis jį sufokusuos, tačiau objektą atitraukus, fotoaparatas vėl sufokusuos jūsų veidą.“ Filmų režimas demonstracinių įrašų filmavimui stambiu planu – tai puiki funkcija filmuojant turinį fotoaparatu – nuo smagių maisto gaminimo vaizdo įrašų iki mėgstamiausių piešimo metodų pamokėlių.
Dar viena nauja savybė yra „Movie Digital Image Stabilization“ (IS), kuria sumažinamas fotoaparato drebėjimo poveikis ir filmuojant (fotoaparatą laikant rankose) vaizdo įrašai išlieka sklandūs ir ryškūs.
Jums labiau tinka EOS R50 ar EOS R10?
Nesvarbu, ar filmuojate turinį naujam fizinio pasirengimo kanalui ar fiksuojate išskirtinius kelionių kadrus, „Canon“ EOS R50 ir EOS R10 itin puikiai veikia ir fotografuojant, ir filmuojant. Tai idealus pasirinkimas norintiems pereiti nuo išmaniojo telefono, kompaktiško fotoaparato arba veidrodinio fotoaparato prie EOS R sistemos, ypač todėl, kad su šiais prietaisais galima naudoti greitesnius aukštesnės kokybės RF ir RF-S objektyvus, padėsiančius dar labiau išplėsti savo kūrybines galimybes ir išbandyti skirtingus kampus.
EOS R10 – tai tobulas fotoaparatas entuziastams, norintiems kurti stulbinančias kelionių nuotraukas ar fotografuoti draugo vestuves nesinešiojant sunkių viso kadro sistemų. Dėl pritaikomų mygtukų, ratukų ir režimų fotoaparatas pasižymi pažangiu funkcijų rinkiniu ir aukšto lygio valdymu.
Tačiau EOS R50 labiausiai tinka pradedantiems naudotis „Canon“ EOS R sistema – jame yra viskas, ko reikia norint filmuoti, fotografuoti ir dalytis savo pomėgiais bei veikla, kuriai jaučiate aistrą. Įgudusiems turinio kūrėjams šis fotoaparatas užtikrina aukščiausią vaizdo kokybę, tačiau jį lengva nustatyti ir naudoti išėmus tiesiai iš dėžutės dėl jo kompaktiškos konstrukcijos.
Teksto autorė Lauren Scott
Susiję gaminiai
-
EOS R50
Kurkite geriausią ir žiūrimiausią turinį su šiuo EOS R neveidrodiniu fotoaparatu – nuo ryškių nuotraukų iki 4K filmų ir tiesioginių transliacijų. Viskas viename specialiai tam skirtame įrenginyje. -
EOS R10
Pereikite į naują fotografijos ir vaizdo kūrimo lygį naudodami beveidrodinį EOS R sistemos fotoaparatą su APS-C dydžio jutikliu. -
RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Standartinis APS-C priartinimo objektyvas EOS R serijai, puikiai tinkantis kasdienėms situacijoms, pavyzdžiui, šeimai, gyvenimo būdui, portretams ir atostogoms įamžinti.