11 patarimų šeimos fotografijoms

Atraskite geriausių patarimų, kaip gauti stulbinančias šeimos nuotraukas, su „Canon“ ambasadore Helen Bartlett.
Dviejų vaikų siluetai miško fone, besileidžiančios saulės spinduliuose, šviečiančiuose pro medžius.

Helen Bartlett yra viena labiausiai gerbiamų Jungtinės Karalystės šeimos portretų fotografų. Jos darbuose naudojamas tik natūralus apšvietimas ir nenaudojama blykstė. Visi Helenos darbai yra nespalvoti, kad šeimos nuotraukos būtų nepavaldžios laikui.

Paprašėme jos papasakoti, ko ji išmoko per savo ilgą ir prestižinę karjerą. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip gauti gražias šeimos nuotraukas.

1. Laikykite šalia savęs fotoaparatą, o ne telefoną

„Pirmasis žingsnis siekiant puikių nuotraukų – pasirūpinti, kad šalia visada būtų fotoaparatas. Šiuolaikiniais išmaniaisiais telefonais galima padaryti neblogų nuotraukų, bet geras fotoaparatas visada suteikia daugiau galimybių kontroliuoti vaizdą. Kitas telefonų trūkumas – jūsų dėmesį gali atitraukti el. laiškai ar darbas. Naudodami DSLR ar gerą kompaktišką fotoaparatą visą dėmesį sutelksite tik į nuotraukas. Dauguma fotoaparatų kuria aukštesnės kokybės failus, o tai išties svarbu, jei nuotraukas ketinate spausdinti. Siūlyčiau nešiotis fotoaparatą rankinėje arba laikyti ant stalviršio virtuvėje, kad prireikus jis visada būtų šalia.“

Mažas berniukas žaidžia muilo burbulų debesyje.

2. Fotografuokite ypatingas progas

„Nuostabu per Kalėdas ar Velykas įamžinti šeimos kasdienybės akimirkas ir tradicijas. Vaikai užaugs, o tada žiūrėdami šiuos prisiminimų vaizdus, galės mintimis grįžti į smagią vaikystę. Jei per Kalėdas oras geras, eikite laukan su fotoaparatu ir naujais vaikų žaislais. Vaikų nuotraukos, kuriose jie spardo naują futbolo kamuolį ar važiuoja naujais dviračiais, visada privers nusišypsoti, o šios akimirkos suteikia puikią galimybę fotografuoti artimuosius natūralioje aplinkoje.“

3. Pradėkite anksti

„Paprastai pradedu fotografuoti 8-ą ryto. Vaikus geriausia fotografuoti iš pat ryto, kai jie yra gerai pailsėję ir papusryčiavę. Įdienojus vaikai pavargsta, pradeda peštis dėl žaislų ir gali tapti sunkiai sukalbami. Todėl pasistenkite visus formalius ar grupinius fotografavimus daryti kuo anksčiau. Na, o per likusį laiką visi galėsite atsipalaiduoti ir sukurti natūralių linksmų kadrų, nebesukdami galvos, kaip priversti mažylį nusišypsoti fotoaparatui. Prisitaikykite prie vaikų dienotvarkės, kad turėtumėte geriausias galimybes puikioms nuotraukoms sukurti. Fotografuokite daug, fotografuokite kasdien ir sezono pabaigoje galėsite sukurti savo šeimos nuotykių knygą, kurią vėliau bus smagu pavartyti.“

Vaikas, stovintis ant prieplaukos, delnais sumuša su mama, kuri vandenyje iki kelių.

Pozuojamus portretus geriau fotografuoti rytą, kai vaikai mažiau pavargę, tačiau bet kada galite padaryti įspūdingų nuotraukų. Fotografuojant pavakario apšvietime gauti šie mamos ir vaiko siluetai, o kontūrai atsispindi vandens paviršiuje. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS-1D X Mark II“ ir objektyvu Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM, nustatymai: 1/8000 sek., f/2.8 ir ISO1600. © Helen Bartlett

4. Įtraukite visą šeimą

„Daugumoje šeimų yra tas vienas žmogus, kuris visada lieka už kadro – man augant tai buvo mano tėtis. Nepamirškite keistis, kad nuotraukose būtų visi šeimos nariai, nes vaikams užaugus šie vaizdai jiems bus svarbūs. Norėdami nufotografuoti visos šeimos portretą, pastatykite fotoaparatą ant trikojo (arba padėkite kur nors stabiliai, pvz., ant stalo ar parko suoliuko) ir nustatykite laikmatį. Taip pat galite paduoti fotoaparatą vaikams ir paskatinti fotografuoti. Vaikai natūraliai kūrybingi ir galime daug išmokti iš dažnai netikėtų jų kompozicijų. Įtraukus vaikus į kūrybos procesą, tai taps įdomia šeimos veikla ir jie gali pateikti nuostabių pasiūlymų, apie kuriuos nepagalvotumėte. Be to, taip jie skatinami domėtis fotografija, galite įgyti tokį bendrą pomėgį, kuriuo džiaugsitės per visus jų vaikystės ir paauglystės metus, arba tai gali tapti jų ateities profesija.“

Skaidrės apačioje maža mergaitė šypsosi ištiesusi rankas.

Nešiokitės fotoaparatą visur, kad niekada nepraleistumėte progos – nustebsite, kokia naudinga gali būti kasdienė veikla, pavyzdžiui, kelionė į parką. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS-1D X Mark II“ ir objektyvu „Canon EF 35mm f/1.4L II USM“, nustatymai: 1/1000 sek., f/3.2 ir ISO1000. © Helen Bartlett

5. Fotografuokite kasdienybę

„Jau praėjo tie laikai, kai fotoaparatas buvo išsitraukiamas tik ypatingomis progomis ir per atostogas. Šiandien galime kur kas daugiau fotografuoti savo įprastą veiklą. Fotografuokite, kaip šeima dienos pabaigoje susiburia ant sofos. Įamžinkite tą džiūgaujančią išraišką, su kuria vos prašvitus 5-ą ryto vaikai įšoka į jūsų lovą žaisti. Pasitraukite atokiau ir naudodami ilgesnį objektyvą arba fotoaparato artinimo funkciją fotografuokite žaidžiančius vaikus, kad gautumėte išties mielų ir natūralių nuotraukų.“

6. Naudokite vietas istorijai perteikti

„Pasistenkite nuotraukose įamžinti istoriją atskleidžiančių elementų. Nuostabu, kai pavyksta padaryti puikų portretą, bet tokia pat gera gali būti ir platesnė perspektyva. Nufotografuokite vaiką savo kambaryje su žaislais. Suteikite nuotraukai apimties – fotografuokite parke ar vietos miške žaidžiančius vaikus vertikaliai, kad nuotrauka perteiktų medžių aukštį. Kūrybiškai išnaudokite savo aplinką – ieškokite joje formų ir šešėlių, atspindžių ir įrėminančių elementų, kad suteiktumėte savo kadrams išskirtinumo.“

Nespalvotas dviejų ant kilimo gulinčių vaikų vaizdas, įrėmintas laiptų turėklais, nufotografuotas iš viršaus, stovint aikštelėje.

Eksperimentuodami su kampais ir kompozicija galite kurti įspūdingas nuotraukas, kad ir kur būtumėte. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS-1D X“ ir objektyvu „Canon EF“ 24mm f/1.4L USM (dabar jį pakeitė Canon EF 24mm f/1.4L II USM), nustatymai 1/60 sek., f/3.5 ir ISO3200. © Helen Bartlett

Tamsiame kambaryje mažas berniukas žaidžia su žaisliniu lėktuvu. Ant lubų krinta prožektoriaus apšviesto lėktuvėlio šešėlis.

Žaidžiant apšvietimu galima sukurti išraiškingus vaizdus. Čia Helen naudodama siluetus ir prožektorių išryškina pagrindinį objektą ir taip gana įprastą nuotrauką padaro kur kas įdomesnę. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS-1D X Mark II“ ir objektyvu „Canon EF“ 35mm f/1.4L USM (dabar jį pakeitė „Canon EF“ 35mm f/1.4L II USM), nustatymai 1/250 sek, f/1.4 ir ISO8000. © Helen Bartlett

7. Ieškokite įdomių kampų ir kompozicijų

„Kartais asmenybę galima atskleisti ir neparodant žmogaus veido. Radus įdomų kampą ar perspektyvą, galima sukurti išties įdomių nuotraukų. Galima iš arti nufotografuoti mažutes kūdikio rankytes arba tai, kad jūsų darželinukas užsispyręs avi guminius batus ant priešingų kojų. Eksperimentuokite su fotoaparato nustatymais. Naudokite trumpesnį išlaikymą, kad detaliai užfiksuotumėte judesį. Arba sumažinkite išlaikymą ir naudokite trikojį, kad pro šalį skuodžiantį vaiką nufotografuotumėte kaip išsiliejusį šešėlį. Nebijokite naudoti didesnio ISO, jei fotografuojate patalpoje. Aš niekada nenaudoju blykstės ir renkuosi naudoti esamą apšvietimą, kad nuotraukos atrodytų natūraliai. Pabandykite fotografuoti nespalvotai – tokios nuotraukos atrodo nepavaldžios laikui ir galbūt jomis džiaugsis ateinančios kartos“.

8. Ieškokite apšvietimo

„Nustatykite apšvietimo šaltinį – jei dirbate uždarose patalpose, naudokite natūralią dienos šviesą ir pastatykite fotomodelį veidu į langą,taip gausite gražiai apšviestą portretą. Jei esate lauke, ieškokite atviro šešėlio, kad fotomodelio veidas būtų apšviestas subtiliai ir tolygiai. Žema žiemos saulė puikiai tinka portretams gamtos fone. Ieškokite ilgų šešėlių, kurie gali būti įdomus nuotraukos kompozicijos akcentas.

„Greitas pagrindinis objektyvas – puiki investicija į jūsų DSLR ar neveidrodinį fotoaparatą. su „Canon DSLR“ dirbantiems fotografams visada rekomenduoju „Canon EF“ 50mm f1.8 STM. Tai aukštos kokybės ir nebrangus objektyvas su fiksuotu židinio nuotoliu ir platesne diafragma. „Canon RF“ 50mm F1.8 STM gali būti parankus naudojant „Canon“ viso kadro neveidrodinę sistemą. Šie plačios diafragmos objektyvai praleidžia daug papildomos šviesos, todėl tobulai tinka fotografuojant vaikus patalpose.“

Nespalvota stambiaplanė nuotrauka, kurioje mažas vaikas žiūri į grindis.

Susirietus modelio akių lygyje nufotografuotas vaizdas perteikia intymumo jausmą. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R5“ ir objektyvu „Canon RF“ 50mm F1.2L USM, nustatymai: 1/1000 sek., f/1.2 ir ISO100. © Helen Bartlett

9. Nusileiskite į jų lygį

„Nusileiskite į vaiko akių lygį ir pažiūrėkite į pasaulį iš jo perspektyvos. Pabandykite atsisėsti arba atsigulti ant grindų. Tai gali padėti sumažinti foninį triukšmą ir dėmesį blaškančias detales. Dažnai foną galima užpildyti dangumi, medžiais ar sienomis, o ne po jūsų kojomis išbarstytu žaislų spintelės turiniu. Kita vertus, savo netvarka patenkintas vaikas irgi gali būti puikus kadras!

10. Spausdinkite savo nuotraukas

„Nesvarbu, ar turite spausdintuvą namuose, ar užsakote jas spausdinti internetu arba parduotuvėje – būtinai jas spausdinkite. Savo nuotraukas netgi galite paversti puodeliais, plakatais ir kitais daiktais. Taip jos galės džiuginti kasdien. Popierines nuotraukas galima išsaugoti, jos nepasimes kompiuteryje ar atminties kortelėje.“

Nespalvota mažo berniuko nuotrauka, jis juokdamasis šokinėja ant lovos.

Galutinės nuotraukos bus kokybiškesnės, jei fotomodeliai bus geros nuotaikos, taigi nepamirškite linksmintis. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R5“ ir objektyvu „Canon EF“ 24-70mm f2.8L IS II USM“, nustatymai: f/2.8, 1/1000 sek. ir ISO2500. © Helen Bartlett

11. Tebūnie smagu

„Pasirūpinkite, kad vaikams būtų smagu fotografuotis, ir jie bus labiau sukalbami. Nesitikėkite iš jų per daug, ypač, jei jie pavargę, ir nebandykite jų įtraukti į visą procesą. Fotografuokite jų mėgstamus dalykus, jų minkštus žaislus, jų ką tik nupieštą piešinį. Žaiskite žaidimus, dainuokite dainas, karstykitės medžiais.

„Nepamirškite, kad šeimos fotografavimas yra smagiausias dalykas, kurį galima nuveikti su fotoaparatu, ir tikiuosi, kad šie patarimai paskatins jus šį sezoną dažniau su savimi nešiotis fotoaparatą ir fotografuoti vaizdus, kuriuos vėliau branginsite visą gyvenimą“.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Šeimos fotografijos patarimas

Sužinokite, kaip „Canon“ ambasadorė Helen Bartlett atrado savo aistrą šeimos fotografijai.

Kūdikių fotografijos patarimai

Paverskite kūdikių fotografiją smagia veikla ir gaukite puikių rezultatų.

Fotografuokite Kalėdas gražiau nei pernai

Fotografė Lena Petrova pasakoja, kaip kurti geresnes švenčių nuotraukas.

Geriausi spaudinių demonstravimo patarimai

Sužinokite, kaip pasinaudojant nuostabiais galerijos stiliaus šeimos nuotraukų spaudiniais pakeisti namus.