ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

Kartos profiliu: atspausdinkite šeimos portretą, kurį galėsite branginti

Išmokite fotografuoti ir atspausdinti gražų nespalvotą savo artimųjų portretą ir sukurti sieninį meną, kuriuo mėgausitės ilgus metus.
Nespalvotas vienos šeimos trijų kartų žmonių, išdėstytų eilėje, vaizdas nuo jauniausio iki vyriausio; visi rodomi profiliu.

Covid-19 pandemijos metu daugelis šeimų negalėjo lankyti vieni kitų tiek, kiek norėjo, nes, pavyzdžiui, lankymasis pas senelius buvo labai apribotas. Dalijimasis spausdintomis šeimos nuotraukomis tapo vertingesnis nei bet kada. Spontaniškas ypatingų akimirkų fiksavimas gali suteikti daug džiaugsmo, tačiau labiau suplanuota fotosesija visada bus verta papildomų pastangų.

Pasidalinsime technika, kuri leidžia užfiksuoti įspūdingas kartos portretų fotografijas ir paruošti jas spausdinti, norint sukurti unikalų ir nesenstantį sienos meno kūrinį ar dovaną. Nufotografavę kiekvieną asmenį atskirai ir sujungę portretus į vieną vaizdą, galite sukurti stilingą grupinę nuotrauką, kurią galėsite atspausdinti ir kuri puikiai atskleidžia jūsų šeimos veidų panašumus ir skirtumus, ir ateityje galėsite ją netgi išplėsti, kad įtrauktumėte naujas kartas – tai tarsi palikimas, kuris auga kartu su jūsų šeima.

1. Įranga, kurios jums reikės

Rankos laiko fotoaparatą „Canon EOS R6“.

Canon EOS R6“ turi pažangų akių aptikimo AF ir puikų 20 MP jutiklį, todėl tai puikus pasirinkimas fotografuojant portretus, tokius kaip šis.

Sidabrinis skėtis ir „Speedlite“ blykstė stambiu planu.

Sidabrinis skėtis ir „Speedlite“ blykstė puikiai tinka norint apšviesti subjektų veidus.

Šiai fotosesijai jums reikia vos kelių paprastų daiktų: „Speedlite“ ar kitos išorinės lempos apšvietimui, šviestuvo stovo ir sidabrinio skėčio ar šviesdėžės. Taip pat gali praversti belaidis blykstės paleidiklis. Fotoaparatas, toks kaip „Canon EOS R6“, su objektyvu „Canon RF 50mm F1.8 STM“ leis puikiai valdyti ekspoziciją ir kitus nustatymus bei atkurs geras detales tiek šešėliuose, tiek šviesiose srityse.

Prireikus spausdinti, toks spausdintuvas kaip „Canon PIXMA Ts7450a“ serija yra tiesiog tobulas – jis naudoja ekonomiškus „FINE Cartridge“ rašalus ir turi patogią belaidžio ryšio funkciją, su kuria galima lengvai spausdinti tiesiai iš kompiuterio ar išmaniojo telefono. O kad spaudiniai išliktų dar ilgiau, „Canon PIXMA Ts8350a“ serijos įrenginiai turi šešių rašalų sistemą, kuri apima išskirtinę „Canon“ technologiją „ChromaLife 100“ ir padeda sukurti raiškias ir ryškias nuotraukas su sodriais juodais atspalviais.

Specialus „Canon“ fotopopierius užtikrins spaudinių grožį ir patvarumą.

2. Atskirų žmonių pozavimas

Vaikas, sėdintis tamsoje, o blykstė ir sidabrinis skėtis, apšviečiantis veidą.

Eksperimentuokite su šviesos šaltinio padėtimi. Kuo toliau atgal jį padėsite, tuo bus stipresnė šviesa ir gilesni šešėliai. Paprastai reikėtų stengtis, kad šviesa nepatektų ant ausies, nukreiptos į fotoaparatą.

Žmogus žiūrint iš profilio; apšviestas tik jo veidas. Jo pakaušis ir likusi kūno dalis yra šešėlyje.

Užfiksuokite kiekvieną šeimos narį šonu, kad veidas būtų atsuktas profiliu. Fotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 50 mm F1,8 STM“ ir „Canon Speedlite 430EX II“; nustatymai: 1/200 sek., f/11 ir ISO100.

Jei fotografuojate šeimos narius atskirai, galite ne tik pasirinkti geriausią kiekvieno žmogaus kadrą, bet ir išrikiuoti žmones taip, kaip pageidaujate matyti galutiniame spaudinyje. Tai taip pat reiškia, kad nebūtina, jog visi būtų kartu toje pačioje vietoje tuo pačiu metu.

Fone uždėkite tamsią antklodę arba lentą. Paprašykite kiekvieno fotografuojamo žmogaus atsisėsti šonu, pečiais atloštais atgal ir šiek tiek pakreiptu aukštyn veidu. Fotografuodami mažesnius vaikus, paprašykite šeimos nario, kad patrauktų jų dėmesį iš šono ar net laikytų juos vietoje, nepatekdami į kadrą.

Blykstė padės užtikrinti nuoseklų apšvietimą. Pritvirtinkite blykstę prie šviesdėžės ar sidabro spalvos skėčio. Taip sukuriamas švelnesnis, labiau išsklaidytas apšvietimas, kuris pagražina portretus. Padėkite blykstę ant stovo į vieną pusę ir šiek tiek už fotografuojamo žmogaus sėdėjimo vietos, kad ji užfiksuotų jo veido kraštą profiliu.

Jei blykstės naudoti nėra galimybių, galite naudoti stiprią buitinę lempą arba siaurą lango šviesos juostą tamsioje patalpoje, kad fotografuojamas žmogus būtų tokioje padėtyje, kad šviesa būtų šiek tiek už veido.

3. Fotoaparato ir blykstės nustatymai

Fotoaparato „Canon EOS R6“ galinė dalis, kurioje matomi ekspozicijos nustatymai, ir vyras fone, sėdintis priešais blykstę.

Kai naudojate ne fotoaparato blykstę, dažnai geriausia pirmiausia nustatyti rankinę ekspoziciją, tada sureguliuoti blykstės galią, kad ji veiktų pagal pasirinktus nustatymus.

Jei galite, suaktyvinkite blykstę belaidžiu būdu naudodami suderinamą fotoaparatą ir blykstę arba belaidį paleidiklį ir imtuvą. Kalbant apie fotoaparato nustatymus, geras atspirties taškas – nustatyti fotoaparato rankinės (M) ekspozicijos režimą, kai užrakto greitis yra 1/200 sek., diafragma f/11 ir ISO100, o tada sureguliuoti pagal poreikį. Jei jūsų fotoaparate yra tokia parinktis, nustatykite, kad nuotraukos būtų išsaugotos RAW+JPEG formatais – taip gausite patogų tvarkyti JPEG failą, kurį galėsite greitai bendrinti, ir RAW failą su maksimalia vaizdo informacija, kad būtų galima lanksčiai redaguoti.

Nustatykite „Speedlite“ rankinį maitinimo režimą visa 1/1 galia. Padarykite bandomąjį kadrą, tada prireikus sureguliuokite blykstės galią, kol veido ekspozicija bus tinkama. Taip pat galite tiksliai sureguliuoti ryškumą perkeldami šviesą arčiau subjekto veido arba toliau.

4. Vaizdų reguliavimas ir derinimas

Vyro veido profiliu nuotrauka, redaguojama „Canon“ programoje „Digital Photo Professional“ naudojant spalvų koregavimo įrankius.

Naudokite „Adjustment Area Panel“ (reguliavimo srities skydelis) įrankius „Canon“ programoje „Digital Photo Professional“ (DPP), kad pasirinktinai patamsintumėte visas šviesias kadro dalis, išskyrus veidą, tada konvertuokite vaizdą į monochrominį.

Padarius norimus kadrus, laikas juos paruošti. Jei nesijaučiate užtikrintai redaguodami vaizdus, galite paversti juos nespalvotais, apkarpyti kadrus, kaip norite, ir sutvarkyti nuotraukas ant popieriaus spausdindami naudodami paprastas parinktis „Canon Easy-PhotoPrint Editor“ – žr. tolesnį skyrių.

Tačiau jei mokate redaguoti vaizdus, galite labiau valdyti šiuos etapus rankiniu būdu. Paleiskite nemokamą „Canon“ programinę įrangą „Digital Photo Professional (DPP)“ ir atidarykite pasirinktus vaizdus. Pirmiausia turite pasirūpinti, kad būtų matomi tik veidai, o likusi kiekvieno vaizdo dalis būtų visiškai juoda. Jei šviesa išsilieja kitur, eikite į „Adjustment Area Panel“ (reguliavimo srities skydelis), užpieškite norimas pašalinti sritis, tada nuvilkite žemyn „Brightness“ (šviesumo) slankiklius, kad tas sritis patamsintumėte.

Siekdami pabrėžti savo kadrų didelio kontrasto stilių, nusprendėme juos konvertuoti į nespalvotus. Norėdami tai padaryti, eikite į skydelį „Image Colours“ (vaizdo spalvos) ir spustelėkite mygtuką „Monochrome“ (monochrominis). Naudokite slankiklius, kad tiksliai sureguliuotumėte konversijas, kol turėsite visą ryškių nespalvotų portretų rinkinį. Jei norite, galite praleisti šį veiksmą ir išlaikyti vaizdus spalvotus.

Tada galite sujungti vaizdus taip, kad šviesios vieno portreto dalys persimatytų per tamsias kito portreto dalis. Programoje DPP atidarykite vaizdų rinkinį ir pasirinkite pirmą portretą. Tada eikite į „Tools“ (įrankiai) ir pasirinkite įrankį „Start Compositing“ (pradėti jungimą).

Pasirinkite kitą portretą iš sąrašo „Foreground Image“ (priekinio plano vaizdas), tada nustatykite „Composite Method“ (jungimo metodas) į „Lighten“ (pašviesinti). Naudodami rodykles stumtelėkite antrąjį veidą į pirmojo šoną. Spustelėkite „Save“ (įrašyti), tada įkelkite įrašytą vaizdą ir pakartokite procesą su kitu veidu, kol jie visi bus sujungti.

5. Paruoškite spausdinti

Dviejų juodai baltų portretų vaizdas profiliu, redaguojamas naudojant sujungimo įrankį „Canon“ programinėje įrangoje „Digital Photo Professional“.

Naudodami DPP sujungimo įrankį, suderinkite šviesias portretų sritis.

Vaizdas, kuriame keičiamas nespalvotų, profiliu rodomų veidų eilės dydis ir ji spausdinama, naudojant „Canon DPP“.

Kai būsite pasirengę spausdinti portretą, eikite į „File“ (failas) > „Print“ (spausdinti) su išsamiais nustatymais.

Jei naudojate DPP, spustelėkite lango apačioje esančią įspėjimo piktogramą „Show Highlights/Shadows“ (rodyti akcentus / šešėlius) ir naudodami tonų slankiklius pasirūpinkite, kad fonas būtų visiškai juodas, o veidai neturėtų išsiliejusių ryškių sričių. Tada naudodami skydelį „Image Detail“ (vaizdo detalės) paryškinkite nuotrauką. Galiausiai eikite į „File“ (failas) > „Print“ (spausdinti) su išsamiais nustatymais. Čia galite ne tik pasirinkti spausdinimo nustatymus, bet ir pakeisti vaizdo dydį, kad jis atitiktų pageidaujamą spausdinimo dydį.

Jei nenorite viso šio redagavimo proceso, galite naudoti „Easy-PhotoPrint Editor“ savo išmaniajame telefone, planšetiniame kompiuteryje ar kompiuteryje. Ekrane „New“ (naujas) pasirinkite „Photo Layouts“ (nuotraukų išdėstymai), pasirinkite šabloną ir naudokite laisvojo išdėstymo rengyklę, kad išdėstytumėte atskirus portretus vienas šalia kito. Nurodykite popieriaus dydį ir pasirinkite nuotraukas, kurias norite įtraukti.

Dalyje „Editing tools“ (redagavimo įrankiai) pasirinkite „Crop tool“ (apkarpymo įrankis), kad pašalintumėte nepageidaujamas kiekvieno vaizdo dalis, kiekviename palikdami tik veidą. Naudodami parinktis „Edit Item“ (redaguoti elementą) koreguokite kiekvieno veido padėtį ir dydį bei pagal poreikį pridėkite ar pakeiskite bet kurį. Jei nuspręsite konvertuoti kadrus į nespalvotus, naudokite parinktis, esančias dalyje „Creative Filters“ (kūrybiniai filtrai), arba pridėkite antikvarinio tono efektą.

6. Išspausdinkite ir parodykite

„Canon PIXMA TS8350 Series“ spausdintuvas atkuria nespalvotą šeimos grupinį portretą, o šalia jo – „Canon“ fotoaparatas ir fotopopierius ant stalo.

Kurkite profesionalios kokybės šeimos nuotraukų spaudinius naudodami „Canon PIXMA TS8350a“ serijos spausdintuvą ir „Canon“ fotopopierių „Photo Paper Plus Glossy II“. „Canon“ rašalai ir popieriai sukurti veikti kartu, todėl užtikrinami tobuli rezultatai.

Nespalvotas šeimos grupinis profiliu rodomų veidų portretas, įrėmintas ir pakabintas ant sienos.

Dėl patobulinimų, tokių kaip „Canon ChromaLife 100“ rašalo technologija, jūsų brangios šeimos nuotraukos ne tik puikiai atrodys ant sienos, bet ir atlaikys laiko išbandymą.

Spausdindami nespalvotas nuotraukas, pasirinkite išankstinę nuostatą „Black and White Print“ (nespalvotas spausdinimas), pasirinkite tinkamą popieriaus tipą ir nustatykite kokybę į „Best“ (geriausia). Tai padės užtikrinti, kad spaudiniuose būtų atkurti detalūs šešėliai ir subtilios ryškios sritys.

Jūsų sudėtinis šeimos portretas taps įspūdinga sienine ekspozicija arba nuostabia dovana, kurią galite nusiųsti toli esantiems šeimos nariams. Tačiau tai tik pradžia. Galite spausdinti atskirus portretus arba pasirinktas grupes kompaktišku spausdintuvu „Canon SELPHY“ arba patys pasidaryti asmeninius sveikinimo atvirukus gimtadienio, jubiliejaus ar kitoms šeimos progoms. „Easy-PhotoPrint Editor“ leidžia lengvai sukurti dar asmeniškesnius daiktus, pvz., pasirinktinius kalendorius, kuriais visa šeima gali naudotis ir mėgautis ištisus metus.


Autorius: James Paterson

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

  • PORTRETŲ FOTOGRAFIJA

    Fono šviesinimas ir tamsinimas darant portretus

    Kurkite klasikines apšvietimo konfigūracijas ir darykite kokybiškus nuotaiką skleidžiančius portretus.

  • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

    Geriausi spaudinių demonstravimo patarimai

    Sužinokite, kaip pasinaudojant nuostabiais galerijos stiliaus šeimos nuotraukų spaudiniais pakeisti namus.

  • NUOTRAUKŲ RESTAURAVIMAS

    Brangių prisiminimų atkūrimas nuotraukose

    Sužinokite apie pagalbos potvynio aukoms Belgijoje projektą, kurio metu buvo taisomos vandens sugadintos jų nuotraukos.

  • SPAUSDINIMAS

    Geriausi „Canon“ spausdintuvai nuotraukoms

    Nesvarbu, ar norite nuotraukas dėti į rėmelį, iškarpų albumą ar naudoti kaip lipduką, raskite savo kūrybiniams poreikiams tinkamiausią spausdintuvą.