A windmill against a green countryside background on a cloudy day

Žibintas

HDR fotografija

HDR reiškia aukštą dinaminį diapazoną ir fotografijoje taip apibūdinamas būdas detaliai užfiksuoti šviesiausius ir tamsiausius nuotraukos elementus. Iš esmės tam reikia nufotografuoti ir sujungti daugiau nei vieną tos pačios scenos nuotrauką, kad būtų išgauti geriausi kiekvieno kadro elementai.

Yra daugybė scenų, kurių dinaminis diapazonas yra per platus fotoaparatui, kad jis galėtų užfiksuoti visas detales viename kadre. Pavyzdžiui, fotografuojant kraštovaizdį saulėtą dieną, fotografuojant per langą šviesų lauke esantį vaizdą ar fotografuojant šešėlyje esantį pastatą vaiskaus žydro dangaus fone.

A brighter version of the main windmill picture on the left, a darker version on the right.

Šioje scenoje vienas kadras neperteikia debesų danguje detalumo, kitame – prarasti malūno pamatai. Galutinis HDR vaizdas sukuriamas fotoaparate. Dabar galite detaliai pamatyti ir tamsius, ir šviesius nuotraukos aspektus, nes fotoaparatas subalansuoja ekspoziciją taip, kad nuotrauka kuo artimiau perteiktų žmogaus akies matomą vaizdą.

Daugybė kompaktinių fotoaparatų ir išmaniųjų telefonų turi įdiegtą HDR funkciją. Paprastai mažai galima kontroliuoti jų rezultatą, tereikia tik pasirinkti funkciją ir fotografuoti. Dažnai fotoaparatas paragina laikyti jį stabiliai, nes fotografuojama įvairios ekspozicijos vaizdų seka, kuri vėliau automatiškai sujungiama, kad būtų gauta galutinė HDR nuotrauka.

DSLR su HDR funkcija gali suteikti daugiau lankstumo. Galėsite pasirinkti, kiek kadrų padaro fotoaparatas ir kiek skiriasi jų ekspozicijos nustatymai. Taip galėsite gauti tiksliai tokią nuotrauką, kokios norite.

Naudokite trikojį. Vienas iš svarbių dalykų, kurių reikia nepamiršti, yra tai, kad fotografuodamas tamsias vietas fotoaparatas padidina išlaikymą. Tiesa sakant, fiksuota fotoaparato padėtis visada padeda, nes fotoaparatui lengviau suderinti ekspozicijas, kurių labai panaši kompozicija.

Galite sukurti savo HDR nuotrauką. Norint tai padaryti, tereikia šiek tiek žinių apie ekspozicijos valdymą.

1. Pasirinkite prioriteto diafragmai fotografavimo režimą ir nustatykite savo ISO ir diafragmą.

2. Perjunkite ekspozicijos matavimo režimą į vidutinį arba vertinamąjį. Su šiais nustatymais fotoaparatas pasirinks vidutinę ekspoziciją pagal scenos atspalvius.

3. Naudokite ekspozicijos kompensavimo ratuką, kad ekspoziciją padidintumėte arba sumažintumėte. Tai labai priklausys nuo scenos šviesumo ir tamsumo.

4. Pradėkite su 1 sustojimo variantais. Taigi, nufotografuokite nustatę -1 ant ekspozicijos kompensavimo ratuko, tada pasukite jį iki -2 ir tada iki -3. Pakartokite su padidinta ekspozicija: +1, +2 ir +3. Galite visų šių nuotraukų galutinėje HDR nuotraukoje nenaudoti, bet pravers jas turėti.

5. Arba galite naudoti automatinės ekspozicijos skirtingų parametrų seriją (AEB), kuri leidžia jums nuspręsti, kiek norite sumažinti ar padidinti ekspoziciją, ir tada vienu ypu padaro nuotraukų seriją

"Fiksuota fotoaparato padėtis visada padeda, nes fotoaparatui lengviau suderinti ekspozicijas, kurių labai panaši kompozicija."

Kompiuteryje naudodami programinę įrangą sujunkite šiuos vaizdus į vieną nuotrauką. Dauguma „Canon“ fotoaparatų parduodami su programine įranga „Digital Photo Professional“ (DPP), kuri turi specialų HDR įrankį.

Pabandykite atkurti vaizdą taip, kaip jį matėte – mūsų akių dinaminis diapazonas yra daug didesnis nei fotoaparatų, todėl šį metodą galima naudoti priartinat sceną prie prisimenamo vaizdo.

Ieškokite galimybių šiam metodui panaudoti. Išsiaiškinimas, kada naudoti HDR, yra ne mažiau svarbus įgūdis už patį kokybiškų HDR nuotraukų kūrimą. Praktikuokitės su kraštovaizdžiais ir dangumi, tačiau nepamirškite, kad HDR yra naudingas būdas detalėms ir makrofotografijai, nes leidžia atskleisti nematomas detales ir sukurti labai įdomias nuotraukas.

Inside a windmill, looking up at the mechanisms.

Dažnai daug detalių turintys vaizdai tampa įdomiomis HDR nuotraukomis. HDR šioje nuotraukoje suteikė didesnį gilumą, nes dabar matomas pats malūno mechanizmas, daug artimesnis išties fotografo akimis matytam vaizdui.

Susiję straipsniai
Improve the composition of your photos

FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Pagerinkite savo nuotraukų kompoziciją

Vadovaukitės šiomis vaizdo komponavimo taisyklėmis, kad jūsų nuotraukos būtų įdomesnės.

How to create stunning bokeh

FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Kaip sukurti stulbinamą „bokeh“

Vadovaudamiesi šiais patarimais ir gudrybėmis, galėsite gražiai sulieti foną savo nuotraukose.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus