Kaip įsirengti studiją namuose

Sužinokite, kaip kūrybiškai panaudoti blykstę, ir išmokite nebrangiai fotografuoti stulbinamus portretus.
Didelį žalią vėrinį seginčios ir mėlynę beretę dėvinčios moters portretas violetiniame fone.

Ne visada reikia specialios erdvės studijai ar brangaus blyksčių rinkinio, kad sukurtumėte nugludintus ir profesionaliai atrodančius studijinius kadrus. Turėdami kelias paprastas priemones ir erdvės fotografuoti, visi gali įsirengti bazinę studiją savo namuose. Čia paaiškinsime, kaip tai padaryti su minimalia įranga ir minimaliomis išlaidomis. Taip pat išsiaiškinsime tam tikrus pagrindinius studijinės fotografijos principus, pvz., kaip panaudoti šviesos modifikatorius ir nustatyti blykstės ekspoziciją. Su šiais paprastais įgūdžiais ir tinkama įranga galėsite kurti įvairiausius stulbinamus vaizdus – nuo aukšto lygio portretų iki nugludintų produktų kadrų, natiurmortų ir dar daugiau.

1. Bazinės įrangos sąrašas

„Canon EOS RP“, dvi „Canon Speedlite“ blykstės, trikojis ir baltas skėtis ant medinio stalviršio.

Norint įsirengti fotografijos studiją namuose, iš pradžių reikia kelių paprastų įrankių – čia turime dvi blykstes „Canon Speedlite“ (470EX-AI ir 600EX II-RT), fotoaparatą „Canon EOS RP“ su objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, šviesos stovą, baltą peršviečiamą skėtį ir skėčio laikiklį.

Vyras žvelgia per fotoaparato „Canon EOS RP“ su prijungta „Speedlite“ blykste vaizdo ieškiklį.

Norėdami paleisti atskirą blykstę, naudokite antrą „Canon Speedlite“ blykstę, belaidį blykstės paleidiklį arba (jei suderinama) jūsų iškylančiąją fotoaparato blykstę.

Norint įsirengti paprastą namų studiją nebūtina ištuštinti sąskaitų, be to, ją galima supakuoti, kad ji neužimtų erdvės. Iš esmės, neskaitant fotoaparato, jums reikės vienos arba dviejų „Speedlite“ blyksčių, kurias galėtumėte padėti ir paleisti atskirai nuo fotoaparato. Geriausia būtų turėti šviesos stovą, bet tiks ir atsarginis trikojis (su „Speedlite“ pridedamą plastikinį stovą galima prisukti ant trikojo sriegio) jūsų blykstei pritvirtinti. Dar viena nebrangi, bet veiksminga priemonė yra paprastas baltas skėtis, kuris padės sukurti malonų apšvietimą. Reikės priemonių skėčiui prie stovo pritvirtinti, pvz., skėčio laikiklio. Galiausiai, jums reikės paleisti atskiras blykstes naudojant belaidžius paleidiklius. Arba, jeigu turite dvi suderinamas „Speedlite“ blykstes, galite vieną pritvirtinti prie fotoaparato „hotshoe“ jungties ir naudoti kitai blykstei paleisti. Tai naudinga ir tuo, kad galite nuotoliniu būdu valdyti atskiros blykstės galią. Jeigu jūsų „Canon“ fotoaparatas turi suderinamą iškylančiąją blykstę, galite naudoti ją atskiroms „Canon Speedlite“ blykstėms paleisti ir valdyti.

2. Erdvės pasirinkimas

Namų studijoje su pilku fonu ir baltu skėčiu blykstei sušvelninti portretus fotografuojantis vyras.

Pasirinkite erdvę su didele šviesia siena arba naudokite savadarbį foną paprastam ir švariam fonui.

Namų studijai įrengti idealiai tiks kambarys su visiškai balta ar kreminės spalvos siena. Jei sienos yra su raštais, visada galite prikabinti baltą lapą arba, dar geriau, įsigyti pastatomą foną, kaip šis. Renkantis patalpą, kurioje ketinate fotografuoti, praverstų aukštos lubos, nes tada galima pakelti apšvietimą ir apšviesti objekto veidą iš viršaus – toks apšvietimas paprastai yra malonesnis akiai. Atkreipkite dėmesį, kad šviesa perima dalį spalvų iš kiekvieno paviršiaus, nuo kurio ji atšoka, todėl ryškiaspalvės sienos gali nuspalvinti ant objekto krentančią šviesą.

Neapsiribokite tik vieno tipo patalpomis. Jei namuose yra fotogeniški laiptai, tai irgi gali būti puiki vieta grupiniams kadrams, o fotografuojant žemyn į objektą galima sukurti išties dailių ir jaukių portretų.

3. Pasirinkite portretų objektyvą

„Canon EOS RP“ su pritvirtintu 85 mm objektyvu.

Portretams puikiai tinka 85 mm objektyvas, pvz., čia panaudotas „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nes ilgas židinio nuotolis suteikia malonesnę akiai perspektyvą.

Skirtingi židinio nuotolio objektyvai gali turėti didelę įtaką objekto išvaizdai kadre. Plačiakampis objektyvas gali sustiprinti asmens veido bruožus nenatūraliai pailgindamas nosį ir kaktą – ypač fotografuojant iš arti. Tokia iškreipta perspektyva kartais galima tinkamai pasinaudoti, bet apskritai malonesnis vaizdas gaunamas su ilgesnio židinio nuotolio objektyvais. Tad jei naudojate su fotoaparatu gautą artinantį objektyvą, atsitraukite toliau ir priartinkite vaizdą iki tolimojo objektyvo galo. Jei planuojate fotografuoti daug portretų, vertėtų įsigyti specialų portretinį objektyvą. Portretams tinkamiausiu laikomas 85 mm (arba 50 mm objektyvas ant apkirpto jutiklio fotoaparato) objektyvas, nes juo užfiksuoti veidai yra gražiausių proporcijų.

4. Padidinkite šviesos šaltinį

Žalią džemperį vilkintis vyras laiko „Canon“ blykstę ant į baltą skėtį pasukto trikojo.

Baltas peršviečiamas skėtis yra nebrangus, universalus ir idealus įrankis pradedantiesiems, kurie nori sušvelninti apšvietimą fotografuodami portretus.

Kaip ir paprasta lemputė, „Speedlite“ blykstė yra palyginti mažas šviesos šaltinis. Todėl jos skleidžiama šviesa bus aštri, o šešėliai bus sunkūs ir sudarys ryškų kontrastą. Portretuose paprastai norisi išsklaidyti šviesą, kad ant veido ji kristų švelniau – tai padarysite naudodami modifikatorių. Panašiai kaip didelis langas, paprastas modifikatorius, pvz., skėtis arba šviesos dėžė, padidins šviesos šaltinį, kad šviesa galėtų apsupti jūsų objektą ir švelniai užpildyti šešėlius.

Galite pakreipti skėtį link objekto arba pasukti nuo jo, kad šviesa atšoktų į objektą. Dažnai portretai gražiausiai atrodo, kai šviesa yra gana arti veido, nes taip šviesos šaltinis tampa didesnis objekto atžvilgiu.

Rudaplaukės moters portretas, kuriame jos veidą apšviečia blykstė.

Šioje nuotraukoje šešėliai yra sunkesni, nes „Speedlite“ blykstė naudojama be priedangos. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/11 ir ISO100.

Jaunos moters, vilkinčios pilką megztinį aukštu kaklu ir žvelgiančios į fotoaparatą profilio portretinė nuotrauka.

Pagalvokite apie šviesos šaltinį – pavyzdžiui, tiesioginius saulės spindulius, šešėlį, patalpos viduje arba prie lango. Pakoreguokite objekto padėtį taip, kad išnaudotumėte natūralios šviesos galimybes. Jei šviesa per ryški, paprasčiausiai sumažinkite diafragmą arba padidinkite užrakto greitį. Jei lauke apsiniaukę, pabandykite panaudoti dirbtinį šviesos šaltinį patalpos viduje arba pasiskaitykite daugiau apie apšvietimo triukus namų sąlygomis. Nufotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS RP“ su objektyvu „Canon“ RF 85 mm F2 Macro IS STM, nustatymai: 1/100 sek., f/5,6 ir ISO100.

5. Ekspozicijos ir blykstės galios nustatymas

„Canon EOS RP“ nustatymų ekranas.

Iš pradžių nustatykite rankinę ekspoziciją, o tada pritaikykite jai tinkamą blykstės galią.

Asmuo, „Canon Speedlite“ blykstės gale koreguojantis nustatymus portretui.

Nustatykite savo „Canon Speedlite“ blykstę į rankinį (M) režimą – galbūt teks paeksperimentuoti su įvairiais galios parametrais, bet pradėkite nuo ¼.

Naudojant blykstę įgyjama daug laisvės su ekspozicijos nustatymais. Galite nustatyti, kad blykstė nustelbtų aplinkos šviesą arba galite padaryti, kad jos abi viena kitą papildytų. Štai paprastas standartinis blykstės ekspozicijos nustatymas: nustatykite rankinį blykstės režimą (M) ir pasirinkite galią – geriausia pradėti nuo ¼ galios. Fotoaparate nustatykite rankinį ekspozicijos režimą ir nustatykite 1/160 sek. išlaikymą arba bet kurį kitą maksimalų blykstės sinchronizavimo greitį.

Nustatykite 100 ISO ir f/8 diafragmą. Padarykite bandomąjį kadrą ir tada tiesiog koreguokite blykstės galią tol, kol šviesa ant veido atrodys tinkamai. Blykstės galią galite keisti koreguodami galingumą arba priartinami ar patraukdami šviesą nuo objekto.

6. Blykstės vieta

Iš šono apšviestos pilką golfą vilkinčios moters portretas pilkame fone.

Pastačius šviesą vienoje pusėje sukuriamas suskaidytas apšvietimas ir priešinga pusė panyra į šešėlį. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/8 ir ISO100.

Pilką golfą vilkinti moteris pilkame fone: ji apšviesta iš viršaus, kad nuo jos dešiniojo skruosto susidarytų šviesos trikampis.

Pakreipus blykstę iš viršaus gaunamas „Rembranto apšvietimas“ – nuo dešiniojo skruosto krentantis patrauklus šviesos trikampis. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/8 ir ISO100.

Iš viršaus apšviestos pilką golfą vilkinčios moters portretas pilkame fone.

Nukreipus blykstę tiesiai virš veido sukuriamas „drugelio“ apšvietimas ir akcentuojami skruostikauliai. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/8 ir ISO100.

Iš apačios apšviestos pilką golfą vilkinčios moters portretas.

Apšvietimas iš apačios atrodo nenatūraliai, nes mes esame pratę, kad dienos šviesa krenta iš viršaus. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/8 ir ISO100.

Galimybė kontroliuoti šviesas yra vienas iš geriausių dalykų, kai fotografuojant portretus naudojamos atskiros blykstės. Blykstės vieta turi dramatišką poveikį veido išvaizdai.

7. Eksperimentuokite su proporcijomis

Šoninis moters portretas pilkame fone.

Apšviesdami objektą iš galo galite sukurti ramios, ypatingos atmosferos portretą. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/8 ir ISO100.

Didelį žalią vėrinį seginti moteris pilkame fone su baltos šviesos akcentu antrame plane.

Pastatę antrą blykstę už savo objekto galite antrame plane sukurti šviesos akcentą. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/5 ir ISO100.

Jei norite pasiekti naują fotografavimo su blykste lygį, pradėkite naudoti antrą blykstę ir eksperimentuoti su proporcijomis. Pabadykite nukreipti vieną blykstę į foną, o kitą nukreipti į objektą. Nustatykite mažą galią ir galinė blykstė sukurs subtilų šviesos akcentą fone. Ir priešingai, nustačius didelę galią foninis apšvietimas gali nustelbti foną ir gausite labai išraiškingą kadrą. Žinoma, antrą blykstę galima naudoti ir tam tikroms objekto dalims paryškinti. Pavyzdžiui, jei atlošite ją nuo savęs, galite sukurti patrauklų apšvietimą palei figūros kontūrus.

Didelį žalią vėrinį seginčios ir baltą palaidinę vilkinčios moters portretas baltame fone.

Antra už objekto pastatyta blykstė gali išsklaidyti šviesą ir sukurti išraiškingą išvaizdą. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/5 ir ISO100.

Didelį žalią vėrinį seginčios ir baltą palaidinę vilkinčios moters portretas tamsiai pilkame fone.

Naudodami antrą blykstę už objekto, galite ją pakreipti į objektą, kad apšviestumėte plaukus ar kontūrą. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/4,5 ir ISO100.

8. Naudokite gelius

„Canon“ blykstė „Speedlite“ su pritvirtintu rožiniu geliu.

„Speedlite“ blykstė su rožiniu geliu yra pastatyta ant stovo tiesiai už objekto ir pakreipta link fono.

Mėlyną beretę dėvinčios moters portretas violetiniame fone.

Naudojant spalvotą gelį galima paprastai ir efektyviai suteikti kadrui gyvumo. Jei naudosite objektui kontrastingas spalvas, nuotraukai galėsite suteikti daugiau kontrasto. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „RF 85mm F2 Macro IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/5 ir ISO100.

Ryškioms spalvoms galite pridėti prie blykstės gelių. Tai yra nebrangus spalvotas acetatas, kurį galite pritvirtinti priešais blykstę ir naudoti objektą apšviečiančiai šviesai nuspalvinti arba ryškiam fonui studijiniuose kadruose sukurti. Eksperimentuodami su spalvomis pagalvokite apie tai, kokius dekoro elementus ar rūbus galite naudoti spalvinei schemai papildyti, ir naudokite spalvų ratą, kad nustatytumėte, kurios spalvos dera geriausiai. Šį kadrą spalvomis papildo ryški mėlyna beretė. Namuose tikrai rasite įvairių dekoracijų ir priedų, kurie galėtų paįvairinti kadrą ir suteikti charakterio jūsų portretams, ir galbūt pavyks patiems sukurti savo modifikatorius. Mūsų straipsnyje apie savadarbes fotografijos gudrybes sužinosite, kaip pasidaryti šviesos dėžę ir šviesos cilindrą iš kartono dėžės ir folija dengtos traškučių dėžutės. Ir netgi dar paprasčiau – galite pasigaminti reflektorių iš kartono ir folijos, kuriuos naudodami atspindėsite „Speedlite“ šviesą ir pašalinsite ant objekto krentančius šešėlius.



Autorius: James Paterson

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

3 savadarbiai priedai nuotraukoms

Pasidaryk minkštą dėžutę, prožektoriaus vamzdelį sufokusuotai šviesai ir sėdmaišį kamerai atremti.

Fotografuokite abstrakčius portretus

Eksperimentuokite su keliomis ekspozicijomis, šviesos tapyba, šešėlių žaismu ir dar daugiau.

Kaip tobulai perteikti odos atspalvius portretuose

Įvaldykite sudėtingą odos atspalvių perteikimo meną su mados srities profesionale Jade Keshia Gordon.

Fono šviesinimas ir tamsinimas darant portretus

Kurkite klasikines apšvietimo konfigūracijas ir darykite kokybiškus nuotaiką skleidžiančius portretus.