Kaip sukurti vaizdo pasakojimą

10 patarimų ir gudrybių, padėsiančių užfiksuoti visą medžiagą, kurios reikia kuriant savo minifilmus.
Rausvame mediniame fone matyti fotoaparatas „Canon EOS R50“, išorinis mikrofonas ir trikojis-rankena, apsupti rankdarbiams skirtomis medžiagomis.

Nesvarbu, ar esate drąsus dokumentinių filmų kūrėjas, produkto vaizdo tinklaraštininkas ar socialinių tinklų platformose įrašus skelbiantis virtuvės šefas, svarbu žinoti, kaip sukurti vaizdo pasakojimą. Filmų kūrimas sukasi aplink pasakojimo kūrimą, nesvarbu, ar paskirties vieta yra „TikTok“, ar didelis ekranas.

Tad kaip sukurti įdomų vaizdo pasakojimą? Pirmiausia, jums reikia įrangos rinkinio, kuris atitiktų jūsų kūrybiškumą. „Canon“ EOS R sistemos fotoaparatai sukurti galvojant apie šiandieninius hibridinius vaizdo fiksuotojus. Pavyzdžiui, „Canon EOS R50“, yra lengvas ir lengvai valdomas, tačiau jame įdiegtas perdiskretizuotas 4K įrašymas, taip pat įvairios profesionalios vaizdo įrašų funkcijos, padedančios kurti aukštos kokybės turinį, įskaitant iki 120 kadr./sek. sulėtinto vaizdo fiksavimą, sukiojamą jutiklinį ekraną ir išmaniąją „Dual Pixel CMOS AF II“ automatinio fokusavimo sistemą.

Tačiau vaizdo įrašų kokybė ir profesionalumas taip pat priklauso nuo tinkamų įgūdžių ir metodų. Čia rasite 10 patarimų, kaip kurti įdomų vaizdo pasakojimą nuo pradžios iki pabaigos.

  1. Suplanuokite filmavimą
  2. Parenkite filmavimo aplinką
  3. Užtikrinkite stabilumą
  4. Sutelkite dėmesį į detales
  5. Eksperimentuokite su įvairiomis perspektyvomis
  6. Pergalvokite kompoziciją
  7. Žaiskite su greičiu ir laiku
  8. Įrašykite aiškesnį garsą
  9. Kurkite įtampą
  10. Mėgaukitės, bet būkite susikaupę

1. Suplanuokite filmavimą

Rankos, dedančios „Canon EOS R50“ į juodą fotoaparato krepšį.

„Canon EOS R50“ yra neįtikėtinai kompaktiškas fotoaparatas, nors pasižymi labai efektyviomis vaizdo įrašų fiksavimo galimybėmis. Todėl jis yra puikus turinio kūrimo įrankis, nes yra pakankamai lengvas, kad būtų galima neštis bet kur.

Filmavimo planavimas užtikrina, kad bus nufilmuota viskas, ko reikia. Užsirašykite pastabas apie tai, ką norite parodyti ir kaip tai padaryti, arba sudarykite apytikslį siužetinį planą – taip organizuosite filmavimą galvoje prieš jam įvykstant.

Tai taip pat padeda apsvarstyti, kaip norite, kad jūsų vaizdo įrašas atrodytų ir būtų priimamas. „Canon“ fotoaparate, pvz., EOS R50, yra įvairių kūrybinių spalvų profilių, kad būtų sukurta graži estetika. Eksperimentuokite su šiais nustatymais prieš nuspręsdami, kokią filmo atmosferą norite sukurti.

Taip pat svarbu prieš filmuojant paruošti įrangą: įkrauti baterijas, nuvalyti objektyvus ir suformatuoti atminties korteles.

Galiausiai įsitikinkite, kad jūsų išmanusis telefonas arba planšetinis kompiuteris sujungtas su programėle „Canon Camera Connect“ – tai leidžia koreguoti nustatymus nuotoliniu būdu ir greitai perkelti vaizdo įrašus iš fotoaparato.

2. Parenkite filmavimo aplinką

Rudu pūkuotu paltu vilkinti ir laikanti skėtį moteris stovi akmenimis grįstoje gatvėje šalia apšviestų parduotuvių vitrinų. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R50“.

Eksperimentuokite su lauko gyliu, kad išskirtumėte objektą arba nustatytumėte jo padėtį aplinkoje. Daugelis „Canon“ RF ir RF-S objektyvų pasižymi plačia maksimalia diafragma, kad užfiksuotų švelnų sulietą foną, tačiau galbūt norėsite įtraukti aplinką panaudodami siaurą lauko gylį, kad suteiktumėte kontekstą. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R50“ su objektyvu „RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“; nustatymai: 45 mm, 1/40 sek., f/6,3 ir ISO 3 200.

Moters rudu pūkuotu paltu ir laikančios ranką prie akinių profilis iš šono. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R50“.

Galite pasikliauti „Canon“ išmaniąja „Dual Pixel CMOS AF II“ automatinio fokusavimo sistema, kad užtikrintumėte, jog jūsų fotografuojamo asmens veidas bus visada ryškiai sufokusuotas, naudojant veido ir akių sekimo funkciją. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R50“ su objektyvu „Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“; nustatymai: 18 mm, 1/500 sek., f/4,5 ir ISO 800.

Filmavimo vietoje sukurkite kontekstą pasinaudodami plačiais aplinkos kadrais. Suderinkite juos su detalėmis ir itin stambiais aplinkos planais. Filmuodami judėkite, kad nebūtų filmuojama iš tos pačios vietos. Stenkitės užfiksuoti bent 10 sekundžių vaizdo įrašus, kad sukurtumėte kadrus, kuriuos redagavimo metu galėsite apkirpti pagal savo skonį.

Jei filmuojate kitus žmones, pristatykite pagrindinius veikėjus, parodydami išsamią informaciją apie tai, kur jie yra ir ką veikia. Nufilmuokite įvairių siužetų apie kažką veikiančius veikėjus ir išbandykite neįprastas kompozicijas ir apšvietimo būdus.

3. Užtikrinkite stabilumą

CINC_EOS R50_Movie IS mode

Siekiant išvengti vaizdo drebėjimo ir užtikrinti, kad filmai atrodytų profesionaliai, svarbu paremti fotoaparatą ir objektyvą. Laikykite fotoaparatą abiem rankomis ir prispauskite alkūnes.

Kad vaizdas, nufilmuotas laikant fotoaparatą rankose, būtų stabilesnis, fotoaparate „Canon EOS R7“ yra korpuse integruotas vaizdo stabilizatorius (IBIS), kuris, priklausomai nuo naudojamo objektyvo, gali kompensuoti iki 8 padalų fotoaparato judėjimą. Fotoaparate „Canon EOS R50“ taip pat yra integruota technologija, sumažinanti fotoaparato drebėjimą filmuojant. Filmo skaitmeninio stabilizavimo funkcija „Movie Digital IS“ (iliustruota aukščiau pateiktame vaizdo įraše) užtikrina, kad vaizdo įrašai, padaryti laikant fotoaparatą rankose, bus sklandūs ir ryškūs.

Taip pat apsvarstykite galimybę naudoti objektyvą su vidiniu stabilizavimu, pvz., „Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“. Šis įperkamas kintamo židinio nuotolio objektyvas turi 4,5 padalų vaizdo stabilizatorių, kad filmuota medžiaga, užfiksuota laikant fotoaparatą rankose, būtų ryški, taip pat pasižymi universaliu artinimo diapazonu, kad būtų galima užfiksuoti įvairius kadrus.

4. Sutelkite dėmesį į detales

Stambiu planu išskirti objektai sukuria susidomėjimą. „Canon“ RF ir RF-S kintamo židinio nuotolio objektyvai gali padėti kuo labiau priartėti, kad kadre objektai būtų didesni, taip pat būtų meniškai atskirti nuo fono.

Taip pat galite naudoti fiksuoto židinio nuotolio makroobjektyvą, pvz., „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“, kuris leidžia sutelkti dėmesį į kiekvieną detalę net ir nedideliu atstumu. Nedideliu atstumu fokusuojantis makroobjektyvas ypač naudingas kuriant turinį, skirtą produktui, maistui ar grožiui, nes žiūrovai norės pamatyti įmantrias detales.

EOS R50 turi fokusuotės pulsavimo korekcijos funkciją, pademonstruotą aukščiau pateiktame vaizdo įraše, kuri išlaiko vaizdo kampą keičiant fokusuotę, užtikrindama, kad dėmesys liks pageidaujamoje vietoje ir bus užtikrinta natūralesnė bei profesionalesnė išvaizda.

5. Eksperimentuokite su įvairiomis perspektyvomis

Prie vertikalaus stovo pritvirtintas fotoaparatas „Canon EOS R50“ su prijungtu mikrofonu, objektyvas nukreiptas žemyn. Fotoaparato sukiojamame jutikliniame ekrane matyti keptuvė.

Sukiojamas fotoaparato „Canon EOS R50“ jutiklinis ekranas suteikia lankstumą fotografuoti pasirinkus praktiškai bet kokį kampą.

Vyras žiūri į sukiojamą „Canon EOS R50“ jutiklinį ekraną, kurį jis laiko, norėdamas nufilmuoti lėkštę su maistu.

Sukiojamas jutiklinis ekranas taip pat leidžia patikrinti kompoziciją ir ekspoziciją, kai įrašinėjate laikydami fotoaparatą rankose.

Fotografuokite objektus iš neįprastų kampų, kad vaizdo įrašas būtų dinamiškesnis. Ne visi kadrai pavyksta, bet nepabandę ir nesužinosite. Pakeiskite regos kampą būdami virš objekto ir filmuodami žemyn, arba atsigulkite ant žemės ir filmuokite į viršų.

Pakeitus perspektyvą taip pat lengviau pasakoti, pavyzdžiui, fotografuojant iš žemo kampo galima lengviau perteikti, kad kadre esantis žmogus turi valdžią arba dominuoja žiūrinčiojo atžvilgiu.

Perspektyvą galite pakeisti ir naudodami objektyvus. Jei fotografuojate už subjekto jūsų pirmame plane, pasirinkite konkretų dėmesio tašką, kad fonas išliktų ryškus, bet sukurtumėte tam tikrą kinematografinį pirmo plano suliejimą. Tai galite padaryti susiaurindami diafragmą. RF objektyvas su plačia maksimalia diafragma, pvz., „Canon RF 50mm F1.8 STM“, suteikia neįtikėtinai mažą lauko gylį ir švelnų suliejimą, kad būtų pasiektas kinematografinis efektas.

6. Pergalvokite kompoziciją

„Canon EOS R10“, pritvirtintas prie trikojo, esančio tarp išlenktų turėklų, kad nufilmuotų moterį tolumoje.

Stiprios kompozicinės linijos, pvz., šie išlenkti turėklai, veda žiūrovą nuo pirmo plano prie fono. Padėjus fotoaparatą žemai, maksimaliai sustiprinamas efektas.

Pagalvokite, kaip geriausiai išdėstyti elementus jūsų kadre. Apskritai, gerai veikia išbandyti ir patikrinti kompozicijos metodai, tokie kaip trečdalių taisyklė ir žvilgsnį kreipiančiosios linijos. Tačiau būtinai išbandykite ir kitus regos taškus. Pavyzdžiui, naudodami simetriją kurkite vis kitokius kadrus. Tai gali būti labai paprasta: ženkite žingsnį į kairę arba į dešinę, perkelkite fotoaparatą aukščiau arba žemiau, pritūpkite ar atsigulkite.

Jei radote konkrečią kompoziciją, kuri tinka jūsų filmuojamam objektui, patobulinkite ją ir padarykite ją sava, kad filmuota medžiaga būtų išskirtinė. Daugelis filmų kūrėjų įgijo pripažinimą dėl savo kompozicijos stiliaus, todėl verta eksperimentuoti su įvairiomis taisyklėmis ir kaip jas galima laužyti, kad jos perteiktų filmo nuotaiką ir jūsų asmeninį stilių.

7. Žaiskite su greičiu ir laiku

Kadrų pertraukimai padeda suteikti filmui tempo. Nufilmuokite panašias sekas iš to paties kampo, tada peršokite tarp skirtingų kiekvienos sekos dalių, kad pereitumėte iš vienos akimirkos į kitą.

Puikus būdas filmuoti veiksmą – filmuoti dideliu kadrų dažniu. Filmuojant „Full HD“ raiška 120 kadr./sek. fotoaparatas EOS R50 suteikia galimybę sukurti itin sulėtinto vaizdo efektus, užfiksuojant kiekvieną akimirką, kai peržiūrite vaizdo įrašą įprastu greičiu.

Taip pat galite pabandyti sudominti žiūrovą laiko slinkties seka, kad lėtai vykstantį veiksmą sutrauktumėte į trumpesnius vaizdo įrašus, arba pabandykite sukurti vaizdo įrašo haiku.

8. Įrašykite aiškesnį garsą

Moteris, laikanti „Canon“ fotoaparatą su prijungtu stereofoniniu mikrofonu DM-E1, filmuoja vyrą su grąžtu.

Kuriant vaizdo pasakojimą, garsas yra nepaprastai svarbus, todėl verta investuoti į išorinį mikrofoną, pvz., „Canon“ stereofoninį mikrofoną DM-E1.

Garso kokybė yra tokia pat svarbi kaip ir vaizdo – garsas sustiprina vaizdo pasakojimą, suteikdamas kontekstą ir sukurdamas atmosferą. Dauguma fotoaparatų turi integruotą mikrofoną, kuriuo galite įrašyti garsą, bet kokybiškiau garsą įrašysite naudodamiesi išoriniu mikrofonu, pvz., „Canon“ stereofoniniu mikrofonu DM-E1 arba stereofoniniu mikrofonu DM-E100.

Fotoaparato susiejimas su „Canon“ STM objektyvu, pvz., „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, yra puikus pasirinkimas įrašant garsą, nes STM (žingsninis) variklis užtikrina sklandų ir tylų fokusavimą.

9. Kurkite įtampą

Svarbu įtraukti vaizdo įtampos elementų, ypač vaizdo įrašui artėjant į pabaigą. Darykite tai naudodami kadrų seriją, ypač stambaus plano kadrus ir plačius kadrus. Kadro pakeitimas nuo neutralaus objekto prie pagrindinės finalinės scenos – geras būdas pereiti vaizdo įraše prie galutinio etapo.

Įtampą sukelia trumpi vaizdo kadrai. Atminkite, kad ilgesnį vaizdo įrašą visada galima patrumpinti, tad pasistenkite prieš norimo turinio pradžią ir pabaigą nufilmuoti keliomis sekundėmis daugiau.

10. Mėgaukitės, bet būkite susikaupę

Nors yra gerai nufilmuoti šiek tiek daugiau, nei jums reikia, lengva įsijausti ir nufilmuoti gerokai daugiau, todėl pasistenkite išlikti objektyvūs ir turėkite tikslą. Vėliau, kai pradėsite redaguoti ir nereikės peržiūrėti daugybės nereikalingos medžiagos, padėkosite sau.

Galiausiai smagiai leiskite laiką kurdami vaizdo įrašus – kartais ne viskas vyksta taip, kaip suplanuota, bet iš tokių situacijų daug išmokstama. Jūsų pasakojimas atspindi dalį jūsų asmenybės, tad mėgaukitės jo kūrimu.

Peter Wolinski

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Įkvėpkite istorijoms gyvybės jas nufilmuodami

Apdovanojimų pelnęs dokumentinių filmų kūrėjas ir „Canon“ ambasadorius Joelis Santosas dalijasi geriausiais patarimais apie istorijų pasakojimą pasitelkiant vaizdo įrašus.

Patarimai, kaip patobulinti savo vaizdo įrašus socialiniuose tinkluose

Keturi kūrėjai aptaria, kas paverčia turinį puikiu ir kaip išsiskirti iš kitų internete.

Turinio kūrimas naudojant EOS R50

Kurkite aukštesnės kokybės socialinių tinklų turinį naudodami „Canon“ EOS R50.

Patarimai, kaip filmuoti naktį

Atverkite visiškai naują kūrybiškumo pasaulį su mūsų filmavimo naktį gairėmis.