VAIZDO ĮRAŠAS

Maisto filmavimas: žingsnis į maisto videografiją

Turinio kūrėja ir „Jessie Bakes Cakes“ autorė dalijasi patarimais, kaip kurti apetitą žadinančius maisto vaizdo įrašus.
Fotoaparatas „Canon EOS R8“ ir įvairūs „Canon“ RF objektyvai tarp pyragaičių, sausainių ir ingredientų iš viršaus darytoje nuotraukoje.

Maistas turi galią suvienyti skirtingus žmones, o maisto fotografija ir videografija jau seniai žavi auditoriją, ypač kai išpopuliarėjo socialiniai tinklai. Bet filmuoti maistą nėra lengva, ir turinio kūrėja Jessica Marsden-Urquhart puikiai tai žino.

Savo socialinio tinklo paskyroje „Jessie Bakes Cakes“, turinčioje daugiau nei 100 tūkstančių sekėjų, Jessie kuria trumpus vaizdo įrašus, kuriuose daugiausia dėmesio skiria kūrybiniam procesui ir ilgoms maistui ruošti skirtoms valandoms. Fotografuoti maistą ji pradėjo karantino metu. „Visada mėgau kepti, ir dabar prisimenu baisias nuotraukas, darytas telefonu 2013 metais, – juokiasi Jessie. – 2020 m. pradėjau apie tai galvoti rimčiau ir paklausiau savęs: „Ką man patinka daryti?“ Pradėjau tobulinti savo receptus, taip pat daugiau dėmesio pradėjau skirti fotografijos pusei.“

Čia Jessie pasakoja apie savo kelionę nuo maisto fotografijos iki vaizdo įrašų ir dalijasi praktiniais patarimais bei gudrybėmis, kaip kurti vaizdo įrašus apie maistą.

Perėjimas nuo maisto fotografijos prie vaizdo įrašų

Moteris stovi už fotoaparato „Canon EOS R8“, pastatyto ant trikojo maistui filmuoti.

Jums nereikia vaizdo įrašo, kad perteiktumėte judesį maisto fotografijoje. Užteks nufotografuoti bandeles su cinamonu, ant kurių šlakstomas baltojo sūrio glaistas, kad pakeistumėte žiūrovo vaizdo suvokimą. Tačiau perėjimas prie vaizdo įrašų suteikia turiniui visiškai naują dimensiją. Tai, kaip mėgaujamės maistu, labai priklauso ir nuo jo išvaizdos, o vaizdo įrašuose daug lengviau išryškinti tekstūrą ir dydį. Iš esmės, mums patinka žiūrėti maisto vaizdus, nes patys norime jį valgyti, o vaizdo įrašas padidina šį norą dar labiau.

Turinio kūrėjams taip pat svarbu prisitaikyti prie besikeičiančios socialinių tinklų aplinkos. „Labiausiai pereiti nuo fotografijos prie videografijos mane paskatino tendencijų pokytis, – sako Jessie. – Žinojau, kad siekdama sėkmingos karjeros ir verslo turiu išmokti naudotis vaizdo įrašais.“

Kad maistas taptų ekrano žvaigžde, reikia tinkamų priemonių

Rankų pora tvirtina „Canon“ objektyvą prie fotoaparato „Canon EOS R8“.

„Sunku patikėti, kokie lengvi yra „Canon“ RF objektyvai, palyginti su EF objektyvais, – sako Jessie. – Jau nekalbant apie geresnę filmuotos medžiagos kokybę, fokusavimo galimybes ir diafragmos diapazoną.“

Moteris sėdi ant sofos, šypsosi ir ruošiasi šakute atsignybti keksiuko.

Bandymų ir klaidų metodas padės tobulinti įgūdžius ir sužinoti, kas tinka jums ir jūsų sekėjams, mano Jessie. Net jei kažkas nepavyks, jums liks daug gardaus maisto.

Maisto videografijai naudojamos priemonės gali turėti didelės įtakos jūsų darbui, bet norint pasiekti puikių rezultatų, nebūtina išleisti daug pinigų. Jessie mano, kad pasirinkti tinkamą objektyvą svarbiau nei fotoaparatą, ir rekomenduoja 50 mm objektyvą su plačia diafragma, pavyzdžiui, „Canon RF 50mm F1.8 STM“. „Jis suteikia man tokią raišką ir kokybę, kokios noriu“, – sako ji. Siauras lauko gylis taip pat padeda maistui išsiskirti ir užtikrina, kad jis būtų dėmesio centre.

Šiai sesijai Jessie taip pat naudojo objektyvą „Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“ ir sako iš karto jį pamėgusi. „Jis puikiai tinka kurti vaizdams stambiu planu, o įrašo ryškumas yra tiesiog nuostabus, – sako ji. – Mėgstu jį naudoti norėdama pademonstruoti viliojančią torto tekstūrą. AF ir MF perjungiklis leidžia itin lengvai įjungti rankinį fokusavimą, kai noriu sufokusuoti objektą, ir automatinį fokusavimą, kai noriu, kad būtų sekamas judėjimas scenoje.“ Be to, naudodama mažą diafragmą Jessie gali akcentuoti maistą ir sukurti svajingą sulietą foną. Šiame objektyve naudojamas 5,5 padalos optinis vaizdo stabilizatorius, apsaugantis nuo vaizdo įrašo drebėjimo, o naudojant su fotoaparatu, kuriame integruotas vaizdo stabilizavimas (IBIS), pavyzdžiui, „Canon EOS R6 Mark II“, ši vertė gali padidėti iki 8 padalų. Du „Nano USM“ varikliai užtikrina tikslų, greitą ir beveik begarsį automatinį fokusavimą, todėl objektyvo triukšmas netrukdo jūsų objektui.

Universalusis „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ – tai kompaktiškas ir lengvas variantas. „Dėl plataus židinio nuotolio galiu filmuoti ilgus kadrus parodydama visą objektą, o tada nepakeitusi objektyvo ir neperkėlusi trikojo galiu nufilmuoti stambiu planu ir raiškai visiškai nesumažėja, – sako Jessie. – Be to, jis greitai reaguoja į judesį ir fokusuoja objektą be triukšmo – tai idealu kuriant vaizdo įrašą su garsu.“ Šis objektyvas turi iki 5 padalų optinį vaizdo stabilizatorių ir, jei sukate objektyvą horizontaliai įjungę vaizdo stabilizatorių, jis automatiškai persijungia iš standartinio vaizdo stabilizavimo į panoraminį. Tai reiškia, kad galite kurti vaizdo įrašus laikydami fotoaparatą rankoje ir judinti jį, kad būtų užfiksuota kiekviena detalė.

Kalbant apie fotoaparatą, iki 2023 m. pradžios Jessie naudojo APS-C DSLR, o tada perėjo prie viso kadro beveidrodinio „Canon EOS R8“. „Naudoju dirbtinį apšvietimą, todėl reikia atitaikyti spalvą fotoaparate, antraip įsivyraus žali arba rausvi atspalviai, – sako ji. – Fotografuojant maistą tai dar aktualiau, nes juk nenorite, kad baltas kremas atrodytų geltonas. EOS R8 išties padėjo, nes jame galiu nustatyti pasirenkamą baltos spalvos balansą ir tiksliai išgauti norimas spalvas.“

EOS R8 ypač tinka vaizdo įrašams, nes įrašo 4K iki 60p perdiskretizavus iš jutiklio 6K duomenų, todėl pasiekiama geresnė 4K vaizdo įrašų kokybė lyginant su įrašytais savąja 4K raiška. Be to, nereikia nerimauti, kad ką nors praleisite, nes EOS R8 modelyje yra išankstinio įrašymo funkcija, užfiksuojanti 3–5 sekundes vaizdo medžiagos prieš jums paspaudžiant įrašymo mygtuką.

Supaprastinkite savo maisto videografijos procesus

Fotoaparatas „Canon EOS R8“, pastatytas ant trikojo 90 ° kampu, ruošiantis filmuoti vertikaliai, o ne horizontaliai.

Paprastai Jessie filmuoja vertikaliai, nes žino, kad didžioji dalis jos kuriamo turinio peržiūrima išmaniuosiuose telefonuose. Kad sutaupytų laiko, ji planuoja norimus fiksuoti kadrus. „Parenkite kadrų sąrašą galvodami apie tai, kokią istoriją norite papasakoti, – pataria ji. – Aš užsirašau fotoaparato kampus, norimą naudoti objektyvą ir nustatymus, kurie turėti tikti. Organizuotumas man tikrai padeda.“

Glajų ant pyragaičio tepančios rankos nuotrauka, atidaryta „Canon EOS Utility“ programoje nešiojamojo kompiuterio ekrane.

„Pagalvokite, kaip suteikti kadrui tekstūros, ko nors, dėl ko jūsų žiūrovai norės ištiesti ranką į ekraną ir čiupti maistą, – sako Jessie. – Nesvarbu, ar tepate glaistą ant keksiuko specialiu peiliu, ar naudojate antgalį.“ Jessie naudoja programinę įrangą „Canon EOS Utility“, kad detaliau peržiūrėtų savo vaizdų tekstūrą nešiojamajame kompiuteryje.

Svarbu rasti sprendimą, kuris tinka jums. Jei kuriate receptus, kepate ar verdate, o tada įrašote, tai gali būti sudėtinga, be to, užima daug laiko, todėl Jessie visada atlieka daug užduočių vienu metu. „Kurdama receptą aš jau galvoju, kaip jis atrodys vaizdo įraše, – sako ji. – Pavyzdžiui, rašydama šokoladinio pyrago receptą svarstau: „Dabar bersiu šokolado drožles, bus puikus kadras“. Gali būti, kad filmuosite 30 minučių, o tada apkarpysite iki 30 sekundžių, todėl svarbu pasižymėti, kurios dalys yra svarbiausios.“

Jessie kuriamas turinys visų pirma skirtas socialiniams tinklams – ji filmuoja vertikaliu režimu, kad būtų patogiau žiūrėti išmaniajame telefone, ir mano, kad verta redaguoti medžiagą telefone. „Nenaudoju sudėtingų nuotraukų redagavimo programų, – aiškina ji. – Perkeliu vaizdo įrašus į telefoną naudodama programėlę „Canon Camera Connect“ ir redaguoju juos čia. Yra daug tinkamų nemokamų programėlių; nebūtina švaistyti lėšų brangioms prenumeratoms.“

Be to, ji naudoja „Canon“ programinę įrangą „EOS Utility“, kad realiuoju laiku matytų fotoaparato vaizdą nešiojamajame kompiuteryje. „Matyti fotoaparato vaizdą gerokai didesniame ekrane išties naudinga kuriant sceną, taip pat įpusėjus įrašą ir fiksuojant maistą su judesiu, – sako Jessie. – Programinėje įrangoje naudoju tinklelio žymeklius, kurie padeda tiksliai išdėlioti daiktus scenoje. Be to, taip galiu visiškai kontroliuoti spalvos temperatūrą – naudojant dirbtinį apšvietimą svarbu, kad spalvos būtų kuo tikslesnės.“

EOS R8 ir EOS R50 modeliai suteikia galimybę matyti vaizdo proporcijų žymeklius pačiame fotoaparate, todėl galite tinkamai įrėminti sceną pagal tai, kokiai socialinių tinklų platformai filmuojate. Rodomas visas kadras, bet žymekliai parodo, kur jis bus apkarpytas.

Geriausi maisto videografijos nustatymai ir metodai

Moteris deda tortą priešais šviesdėžę, šalia ant stalo padėtas nešiojamasis kompiuteris, o ant trikojo pastatytas fotoaparatas „Canon EOS R8“ ruošiantis filmuoti iš viršaus.

„Pagalvokite, kaip galite išlaikyti auditorijos dėmesį viso vaizdo įrašo metu, – sako Jessie. – Viena gudrybė yra pakeisti filmavimo būdą. Nepalikite fotoaparato visą laiką atsukto į maistą. Padarykite tokį kadrą, tada filmuokite iš viršaus, tada iš šono trijų ketvirčių kampu. Kampų keitimas taip pat pabrėžia judėjimo aspektą.“

Moteris, nukreipusi „Canon EOS R8“ į dubenį su įvairių rūšių šokoladu, barsto ant viršaus baltojo šokolado gabaliukus.

Šlakstant tortą glajumi, barstant ant jo viršaus papuošimus arba pjaustant peiliu vaizdo įrašo greitis gali būti labai svarbus. Jessie siūlo eksperimentuoti su įvairiais efektais, kad pamatytumėte, ką galite pasiekti.

Jessie sako, kad viena iš dažniausių klaidų kuriant vaizdo įrašus yra nežinojimas, kada perjungti į rankinio ir automatinio fokusavimo režimus. „Jei išimate ką nors iš kadro ir norite, kad fokusavimas pritrauktų už to daikto esantį elementą, naudokite automatinį fokusavimą, – aiškina ji. – Tačiau aš dažniausiai filmuoju rankiniu režimu, kad fokusavimas nešokinėtų, nes tai gali blaškyti.“

Kuriant maisto ruošimo vaizdo įrašą taip pat svarbu eksperimentuoti su įvairiais kampais. „Pavyzdžiui, vaizdas iš viršaus puikiai tinka, kai filmuojate pyrago tešlos maišymą dubenyje, nes galite parodyti judesį ir sudominti žiūrovą, – sako ji. – Taip pat verta kaitalioti stambų planą su plataus kampo vaizdu, nes taip galite parodyti skirtingą maisto tekstūrą arba dydį.“

Daugumą savo vaizdo įrašų galite skelbti realiu greičiu, bet jei eksperimentuosite sulėtindami arba pagreitindami vaizdą, galite pasiekti įspūdingų rezultatų. Redaguodami vienas socialinio tinklo įrašo dalis galite pagreitinti, o kitas sulėtinti. „Galite filmuoti sulėtinto vaizdo režimu ir naudoti šią atkarpą įžangai, nes sulėtinus vaizdą viskas atrodo tiesiog prašmatniai!“ – sako Jessie. Ir priešingai, pasak jos, „vaizdo įrašų pagreitinimas suteikia jiems daug energijos.“ Jei jūsų įrašams taikomi laiko apribojimai, pagreitindami juos galite parodyti daugiau turinio per trumpesnį laiką: „Pagreitintas vaizdas naudingas ir tada, kai tenka sutalpinti epizodą penkių ar 10 sekundžių trukmės įraše“, – sako Jessie.

Stebėkite tendencijas ir pasitikėkite savo instinktais

„Canon EOS R8“ pastatytas filmuoti ranką, tepančią glajų ant pyragaičio viršaus.

„Bandymų ir klaidų metodas yra svarbi maisto videografijos dalis, todėl nebijokite rizikuoti, – sako Jessie. – Jei epizodas nepavyko, nieko tokio. Bandykite dar kartą.“

Socialinių tinklų mados nuolat keičiasi. Vieną savaitę visi yra tiesiog pakvaišę dėl bananų duonos, o kitą jau domisi įvairiais glajais, ir tai gali gluminti turinio kūrėjus. „Mados ateina ir išeina, – sako Jessie. – Reikia rasti jose tai, kas teikia džiaugsmo jums, ir mąstyti „Kaip galėčiau panaudoti tai savo darbe?“, o ne „Aš privalau daryti tą patį“.

Jessie taip pat pabrėžia, kad labai svarbu išlaikyti savo stilių ir požiūrį į maisto videografiją. „Būtent tai patinka prekių ženklams ir klientams, su kuriais dirbate; jie renkasi jus dėl jūsų individualumo, – aiškina ji. – Daugiau sekėjų turintys žmonės gali atimti drąsą, bet jų ir jų skaičių mėgdžiojimas nėra geriausias kelias į sėkmę. Jums svarbiausia yra kodėl darote tai, ką darote. Darykite tai, kas jums patinka, ir ši aistra atsispindės jūsų darbe. Kai gavau savo pirmąjį klientą, turėjau vos 2 000 sekėjų, taigi didelės auditorijos nereikia. Jūsų verslas gali klestėti ir turint nedaug sekėjų.

„Naudinga užduoti sau klausimus, – tęsia ji. – Internete galima rasti labai daug įkvepiančių dalykų, ir kilus norui juos atkartoti vertėtų pasvarstyti: „Tai ne visai tinka mano stiliui“ arba „Ar tai tikrai man patinka?“. Vadovaukitės nuojauta. Dažniausiai tai atsiperka.“

Taigi, kai kitą kartą kepsite tortą ar ruošite vakarienę, galbūt vertėtų paeksperimentuoti su fotoaparato filmavimo galimybėmis ir šiame straipsnyje pateiktais patarimais, kad sužinotumėte, kaip jums seksis.

Autorė: Nikita Achanta

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai