Šviesa yra svarbiausias fotografijos komponentas, tačiau smagus fotografavimas neturi baigtis nusileidus saulei. Naudodami žibintuvėlį ar kitą šviesos šaltinį, galite išeiti į lauką sutemus ir piešti savo paveikslus, judindami šviesos šaltinį, kad sukurtumėte bet kokias įsivaizduojamas formas. Šių formų nematote tikruoju laiku, bet naudodami ilgą išlaikymą galite įrašyti jas į fotoaparatą, kad sukurtumėte išskirtinius vaizdus. Ši technika dažnai vadinama šviesos tapyba arba tapyba šviesa.
APŠVIETIMO METODAI
Pradedančiojo vadovas, kaip naudoti tapybos šviesa fotografiją
Kas yra tapyba šviesa?
Judesyje slypi magija. Galbūt matėte nuotraukas, kuriose yra šviesos pėdsakų. Paprastai jų atsiranda naktį, kai keliais važiuojančios mašinos ir kitos transporto priemonės vaizde palieka raudonus ir baltus šviesos pėdsakus. Tapybos šviesa metodas naudoja tą pačią idėją, tačiau ji kilstelėjama į kūrybiškesnį lygį, nes pats atsiduriate vairuotojo vietoje.
Kaip ir šviesos pėdsakų atveju, reikės naudoti ilgą išlaikymą, suteikiantį pakankamai laiko užfiksuoti visą šviesos šaltinio judėjimą. Pats judesys gali būti toks, kokio norite, o paveikslui piešti galite naudoti baltą arba spalvotą šviesą.
Ko reikia norint sėkmingai tapyti šviesa?
Nors tapyba šviesa daugiausia susijusi su judesiu, paprastai norėsite, kad silpnai apšviestas fonas atrodytų ryškus, jei jis matomas vaizde. Todėl turėsite fotoaparatą pritvirtinti prie trikojo ar kitos stabilios platformos. Jei jūsų objektyve yra optinis vaizdo stabilizatorius (IS), nustačius ilgą išlaikymą, geriausia būtų jį išjungti. Naujausi fotoaparatai gali aptikti, kada fotoaparatas buvo pritvirtintas prie trikojo, ir išjungia IS už jus.
Kaip ir bet kuriai kitai fotografavimo technikai, tapybai šviesa įvaldyti gali prireikti praktikos. Naudinga planuoti būsimas nuotraukas prieš saulėlydį, kad galėtumėte pamatyti, kurios kompozicijos geriausiai tinka. Kai sutemsta, pritvirtinkite fotoaparatą prie trikojo ir įjunkite režimą „Live View“, kad galėtumėte peržiūrėti kadrą užpakaliniame skystakristaliame ekrane.
Skirtingos aplinkos gali suteikti vis kitokią šviesos paveikslų išvaizdą. Jei esant tamsiam fonui naudosite palyginti trumpą, maždaug 10 sekundžių išlaikymo trukmę, galutiniame vaizde jis bus tamsus, todėl visas dėmesys atiteks su lempa sukurtoms formoms. Ilgesnis išlaikymas, kai matyti naktinis miesto peizažas ar kitas apšviestas fonas, gali suteikti kompozicijai konteksto ir vietos bei erdvės pojūtį.
Rekomenduojama neliesti fotoaparato, kai fotografuojate naudodami ilgą išlaikymą, net jei fotoaparatas pritvirtintas prie trikojo, kad vaizde neatsirastų vibracijos sukelto suliejimo.
Kaip nustatyti fotoaparatą?
Daugeliui naktinių kadrų užfiksuoti pageidautina naudoti plačią diafragmą su mažu f / skaičiumi ir dideliu ISO jautrumu, kad galėtumėte užšaldyti bet kokį judesį naudodami trumpą išlaikymą. Tapant šviesa, reikia elgtis priešingai, nes judėjimas yra pagrindinis veiksnys, kurį norite užfiksuoti.
Pasirinkite fotoaparato rankinio (M) fotografavimo režimą ir naudokite mažą ISO jautrumą, maždaug nuo 100 iki 200. Nustatykite siaurą, tai yra maždaug f/11, diafragmą ir maždaug nuo 10 iki 30 sek. išlaikymą, priklausomai nuo to, kiek laiko reikia norint sukurti šviesa nutapytą paveikslą.
Taip pat reikės rankiniu būdu nustatyti fokusavimo atstumą, todėl pasirinkite MF režimą. Iš anksto sufokusuokite srityje, kurioje ketinate naudoti lempą paveikslui sukurti. Daugeliu fotoaparatų taip pat galite įjungti rankinio fokusavimo piko nustatymą (MF piko nustatymą), vaizdinę pagalbinę priemonę, parodančią, kurios vaizdo dalys ryškiausiai sufokusuotos.
Geras kūrybinis patarimas: rankiniu būdu pasirinkite baltos spalvos balanso nuostatą. Pavyzdžiui, naudojant efektų „Dienos šviesa“, „Apsiniaukę“, „Šešėlis“ ar „Kaitrinė lemputė“ nuostatas, bus veiksmingai pakeista šviesos spalvos temperatūra, sukuriant vis šiltesnės arba šaltesnės spalvos efektą. Jei jūsų fotoaparate yra, fotografuokite RAW kokybės režimu, leidžiančiu keisti baltos spalvos balanso nuostatą apdorojant vaizdą redagavimo programine įranga, pvz., „Canon Digital Photo Professional“.
Pradėkite paprastai, naudodami mūsų siūlomas fotoaparato nuostatas ir žibintuvėlį arba savo išmaniojo telefono žibintuvėlį, kad sukurtumėte elementarias figūras, o gal net parašytumėte savo vardą šviesoje. Galbūt pastebėsite, kad norint pasiekti norimą efektą reikia naudoti trumpesnį ar ilgesnį išlaikymą arba platesnę ar siauresnę diafragmą. Eksperimentuokite su nuostatomis ir netrukus pajusite, kas geriausiai veikia.
Kokį objektą ir šviesos šaltinį pasirinkti?
Naudokite savo sodą kaip vietą praktikuotis ir sukomponuokite gėlių, medžių ar kitų vaizdingų augalų kadrą. Jei norite būti kūrybingi, pabandykite iš spalvotų plastikinių puodelių arba popierinių servetėlių, priklijuotų prie žibintuvėlio, padaryti šviečiančią lazdelę, kuria galėsite mojuoti išlaikymo metu, kad sukurtumėte spalvingus dryžius ir formas.
Žibintuvėliu pašvieskite į pagrindinį objektą ir jį automatiškai sufokusuokite. Tai padarę, įjunkite MF režimą, kad būtų užfiksuotas fokusavimo atstumas. Jei norite, kad būtų išlaikoma ilgiau nei 30 sekundžių, pasirinkite neriboto išlaikymo režimą „Bulb“, jei jis yra jūsų fotoaparate.
Paleiskite išlaikymo režimą ir pradėkite mojuoti žibintuvėliu ar kitu šviesos šaltiniu aplink fotografuojamą objektą. Spalvingos šventinės girliandos gali suteikti papildomo kūrybiškumo. Gali pavykti užfiksuoti gerą kadrą pamojavus jomis ar kitais šviesos šaltiniais už objektų, kad jie atrodytų kaip siluetai. Jei norite pridėti papildomos šviesos tam tikroje dalyje, tiesiog nukreipkite žibintuvėlį į jas keletą sekundžių, tada nukreipkite į gėlių lysves ir kitas sritis, kad sukurtumėte spalvotą foną.
Kartais mažiau yra daugiau. Naudoti labai ryškiai šviečiantį žibintuvėlį gali atrodyti gera idėja, tačiau subtilesni šviesos šaltiniai dažnai suveikia geriau. Tiesiai į objektyvą šviečiančios galingos šviesos gali sukelti blyksnius, o mažesnio intensyvumo žibintuvėliai padės išvengti šios rizikos. Šviesos diodų (LED) lemputės ir daugiaspalviai LED taip pat gali puikiai tikti, o mirksintys šviesos diodai sukuria alternatyvų brūkšnelių efektą.
Gali būti smagu įtraukti draugus ir šeimos narius, kad jie, pasinaudodami žibintuvėliais, užtvindytų dominančias vietas papildoma šviesa. Vienas žibintuvėlis neturi apimti viso objekto, nes išlaikymo metu galite jį perkelti, kad šviesa šviestų į kitas vietas. Tai gali labai padėti apšviečiant dominančias sritis naktiniuose kraštovaizdžiuose.
Papildomi žibintuvėliai ir kiti šviesos šaltiniai gali būti naudingi norint pačiam papulti į kadrą ar įtraukti kitus asmenis. Taip pat galite pabandyti rašyti žodžius ar piešti formas, pvz., žvaigždes ir širdis. Kita galimybė – derinti ilgą išlaikymą su trumpu „Canon Speedlite“ šviesos impulsu, kad galėtumėte tinkamai išeksponuoti portretą ar kitą pirmo plano objektą, tačiau taip pat užšaldyti jo judėjimą, ir vis tiek per likusią ekspozicijos trukmę sukurti šviesos paveikslą.
Kai fotografuojate savo malonumui, tapyba šviesa gali būti malonus būdas išreikšti savo kūrybiškumą. Nereikia brangių fotoaparatų, objektyvų ir priedų. Tereikia tik šiek tiek laiko, kad išmoktumėte pagrindus. Netrukus pastebėsite, kad kuriate itin išskirtinius vaizdus, pasižyminčius išties išskirtine išvaizda.
Autorius: Matthew Richards
Susiję gaminiai
-
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS R6
Nesvarbu ką fotografuojate ir kaip – su EOS R6 patirsite tokias kūrybines galimybes, kurios anksčiau atrodė neįmanomos. -
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS R7
Pažinkite laukinę gamtą naudodami fotoaparatą, po kurio ateičiai skirtu APS-C korpusu slypi įspūdingas greitis ir vaizdo kokybė. -
Beveidrodiniai fotoaparatai
EOS R10
Pereikite į naują fotografijos ir vaizdo kūrimo lygį naudodami beveidrodinį EOS R sistemos fotoaparatą su APS-C dydžio jutikliu. -
Skaitmeniniai veidrodiniai fotoaparatai
EOS 90D
Visiškai parengtas DSLR, kuris priartina jus, leidžia greičiau fotografuoti ir užfiksuoti puikius 32,5 megapikselio vaizdus. -
RF objektyvai
RF 24-105mm F4-7.1 IS STM
Puikus kasdienis objektyvas viso kadro beveidrodinį fotoaparatą naudojantiems fotoentuziastams. RF 24–105 mm F4-7.1 IS STM, kurį yra paprasta naudoti, yra lengvas, kompaktiškas ir pasirengęs suteikti jūsų fotografijoms visai kitą lygį. -
DSLR skirti objektyvai
EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM
Įvairios paskirties 18–135 mm priartinantis objektyvas su STM technologija. STM užtikrina sklandų ir tylų automatinį fokusavimą vaizdo įrašuose, o dinaminis vaizdo stabilizatorius pašalina drebėjimo poveikį.
Susiję straipsniai
-
FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI
Kaip valdyti ekspoziciją
Pagrindiniai diafragmos, išlaikymo ir ISO nustatymai.
-
APŠVIETIMO METODAI
Fotografavimas esamoje šviesoje
Sužinokite, kaip rasti ir nustatyti geriausią šviesą, kad pagerintumėte nuotraukų išvaizdą.
-
PORTRETŲ FOTOGRAFIJA
Fono šviesinimas ir tamsinimas darant portretus
Kurkite klasikines apšvietimo konfigūracijas ir darykite kokybiškus nuotaiką skleidžiančius portretus.
-
APŠVIETIMO METODAI
7 patarimai, kaip fotografuoti prietemoje
Susipažinkite su pagrindiniais metodais, kaip nufotografuoti ryškias nuotraukas esant silpnam apšvietimui, ir su geriausiu „Canon“ rinkiniu fotografavimui prietemoje.