GYVŪNIJA

Monoklinis fotoaparatas ar binokliniai žiūronai paukščiams stebėti – kuris jums tinkamiausias?

Monokliniai fotoaparatai ir binokliniai žiūronai turi skirtingą naudą stebint laukinę gamtą, tačiau kuris iš jų labiausiai tinka jūsų poreikiams? Mes nagrinėjame skirtingus variantus.
Vyras stovi apsuptas lapijos paukščių rezervate; vienoje rankoje laiko „Canon PowerShot Zoom“, jam ant kaklo kabo „Canon“ žiūronai.

Stebint paukščius laukinėje gamtoje ar sode sutelkiamas dėmesys ir pojūčiai, todėl tai yra neįtikėtinai sąmoninga veikla. Kadangi galima išgirsti tiek daug skirtingų balsų, pamatyti plunksnų raštų ir elgsenos, visada yra ko ieškoti. Pradedantieji paukščių stebėtojai turi keletą galimybių stebėti ir fotografuoti paukščius iš arti, tačiau kuri iš jų geriausiai tinka jums?

Žiūronai yra tradicinis paukščių stebėjimo įrankis, pasižymintis neįtikėtinu priartinimu, be to, yra lengvi ir kompaktiški, tačiau jie negali įrašyti to, ką matote.

„Canon PowerShot ZOOM“ – tai monokulinis fotoaparatas, į kurio korpusą, pakankamai mažą, kad tilptų kišenėje, yra įmontuotas efektyvus ilgas objektyvas. Pasitelkiant universalų 100 mm, 400 mm ir 800 mm žingsnio priartinimą, galima gerokai priartinti mėgstamiausius objektai, be to, daryti spalvingas sodrių spalvų nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Čia apžvelgsime įvairius monokulinio fotoaparato ir binokulinių žiūronų privalumus ir palyginsime „Canon PowerShot ZOOM“ su žiūronais „Canon 8x20 IS“ ir „Canon 10x30 IS II“ bei kompaktiniais fotoaparatais, kad padėtume jums pasirinkti geriausią paukščių stebėjimo įrankį.

Monokulinis fotoaparatas ir žiūronai: privalumai ir trūkumai

Prie upelio kranto pritūpęs vyras laiko „Canon PowerShot ZOOM“ prie akies.

Canon PowerShot ZOOM“ pasižymi švaria, tvarkinga ir kompaktiška konstrukcija; gali būti baltos ir juodos spalvos.

Vyras, atsirėmęs į medinę tvorą, laiko „Canon“ žiūronus prie akių.

Žiūronuose „ Canon 8x20 IS“ ir „ Canon 10x30 IS II“ įdiegti optiniai vaizdo ieškikliai reiškia, kad stebėdami ilgesnį laiką nevarginsite akių.

Monokulinis fotoaparatas, pvz., „Canon PowerShot ZOOM“ padidina vaizdą žiūrint viena akimi, o binokliniai žiūronai, padidina vaizdą žiūrint abiem akimis. Todėl paprastai monokuliniai fotoaparatai yra lengvesni ir mažesni, tačiau didinimo laipsniais panašus į binokulinių žiūronų.

Dėl lengvumo ir paprasto nešiojimo „PowerShot ZOOM“ yra panašesnis į išmanųjį telefoną, tačiau jis iš didesnio atstumo užfiksuoja daug detalesnius ir kokybiškesnius vaizdus nei jūsų telefonas. Tam tikri išmanieji telefonai gali būti reklamuojami kaip gebantys stipriai priartinti, tačiau toli esantiems objektams fotografuoti ir filmuoti naudojamas alternatyvių technologijų, pvz., skaitmeninio artinimo, hibridinio artinimo ar sulenktos optinės konstrukcijos, derinys. Tai reiškia, kad vaizdo stabilizavimo galimybės yra ribotos ir dažniausiai nepasiekiama tokia vaizdo kokybė, kurią būtų galima išgauti su specializuotu fotoaparatu. „PowerShot ZOOM“ pasižymi išmaniojo telefono lengvumu ir kišeniniu nešiojamumu, tačiau turi daug efektyvesnį ir kokybiškesnį objektyvą.

Jei vertinate geriausią optikos kokybę, tuomet žiūronuose „Canon 8x20 IS“ rasite precizišką optiką ir tą pačią „Super Spectra“ dangą, kuri naudojama pripažintame „Canon“ EF objektyvų asortimente, todėl galite matyti neįtikėtinai ryškų vaizdą ir tiksliai atvaizduotas spalvas ir patirti patį įspūdingiausią paukščių vaizdą.

Taip pat kompaktiški ir lengvi žiūronai „Canon 10x30 IS II“ pasižymi 10 k. didinimu ir puikiai tinka stebėti gamtą, sporto įvykius ir pasiimti į kelionę. Pagrindinis privalumas yra tas, kad žiūronuose įdiegta ta pati optinė vaizdo stabilizatoriaus technologija, naudojama „Canon“ fotoaparatų objektyvuose, kad užtikrintų puikų ryškumą ir sumažintų drebėjimą ir galėtumėte aiškiai stebėti objektus iš didelio atstumo. Žiūronuose taip pat yra optinis ekranas, o „PowerShot ZOOM“ – elektroninis vaizdo ieškiklis (EVF).

Pora rankų priešais kūną laiko juodus žiūronus „Canon 8x20 IS“.

Žiūronai „ Canon 8x20 IS“ sveria vos 420 g, todėl beveik nejusite, kad jie kabo ant kaklo, ir galėsite sutelkti dėmesį, kai tik tolumoje pastebėsite judesį.

Ranka, dedanti „Canon PowerShot ZOOM“ į pūkuotos kreminės ir geltonos spalvos striukės kišenę.

Dėl mažo dydžio – sveria apie 145 g (su kortele) / 144 g (tik korpusas), USB-C įkrovimo ir ilgo veikimo laiko „ Canon PowerShot ZOOM“ galima laikyti kišenėje arba ant riešo, kad būtų galima užfiksuoti esminius laukinės gamtos kadrus.

Tačiau dėl didesnio dydžio ir svorio žiūronai ne visada yra praktiški, be to, dauguma jų netelpa kišenėje. Jais taip pat negalima užfiksuoti vaizdų ar keisti mastelio. Kai einate pasivaikščioti ir nenorite nešiotis perteklinės įrangos, rinktis „PowerShot ZOOM“ yra visiškai logiška. Jis nuostabiai diskretiškas, tačiau priartina jus prie paukščių, nes leidžia akimirksniu priartinti vaizdą ir lengvai fotografuoti. Tiesiog įjunkite, sukadruokite ir fotografuokite – net ir viena ranka, nes mygtukų išdėstymas paprastas ir nėra jokių sudėtingų meniu.

Greitis yra išties išskirtinė „PowerShot ZOOM“ galia. Šis fotoaparatas yra visiškai automatinis, todėl nereikia nustoti stebėti ir spręsti, kokie nustatymai būtų geriausi – reikia tik nukreipti ir fotografuoti.

Ilgo objektyvo galia kišenėje telpančiame korpuse

Besišypsantis žmogus pakelia „Canon PowerShot ZOOM“ prie veido, žiūrėdamas pro slėptuvės paukščiams stebėti langą.

Visiškai automatinio „ Canon PowerShot ZOOM“ galingas DIGIC 8 procesorius sutaupo laiko, nes galvoja už jus, todėl galite užfiksuoti tą magišką akimirką, kol ji nedingo.

Dvi rankos laiko išmanųjį telefoną šalia „Canon PowerShot ZOOM“ ir matyti, kad jis prijungtas naudojant programėlę „Canon Camera Connect“.

Canon PowerShot ZOOM galima prijungti prie telefono „Wi-Fi“ arba „Bluetooth“ ryšiu naudojant programėlę „Canon Camera Connect“, kuri puikiai tinka norint į kadrą įtraukti GPS vietos informaciją, taip pat peržiūrėti nuotraukas ir iš karto pasirinkti geriausias.

Monokulinis fotoaparatas „Canon PowerShot ZOOM“ siūlo unikalius paukščių stebėjimo potyrius, nes rankoje laikomas patogiau nei telefonas ar kompaktinis fotoaparatas. Priešingai nei žiūronai, jis gali fotografuoti detalius 12 MP dydžio vaizdus dideliu 10 k./s nepertraukiamo fotografavimo greičiu, kuris idealiai tinka skrendantiems paukščiams užfiksuoti.

Stebint paukščius ir fotografuojant laukinę gamtą reikia tokio didinimo, kad galėtumėte kadrą užpildyti plunksnuotu objektu. „Canon PowerShot ZOOM“ išsiskiria puikiomis savybėmis šiuo požiūriu, nes fotografuoja ir filmuoja „Full HD“ įrašus, naudodamas pakopinio artinimo konstrukciją, kurią sudaro du židinio nuotoliai – 100 mm arba 400 mm – ir 2 k. skaitmeninis konverteris, suteikiantis 800 mm židinio nuotolį. Židinio nuotolius galite akimirksniu perjungti vienu jungiklio spustelėjimu, tad tolimus objektus galite priartinti neatitraukdami akių nuo itin aiškaus 2,36 MP vaizdo ieškiklio, kuris gali būti naudojamas net ryškioje dienos šviesoje, o ekrane neatsiranda atspindžių. Dėl integruoto 4 ašių optinio vaizdo stabilizatoriaus vaizdas taip pat nevirpa, todėl sumažėja akių nuovargis.

Skirtingai nuo įprastų monokulinių įrenginių, „PowerShot ZOOM“ pasižymi geromis prijungimo galimybėmis, nes įdiegtas „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ ryšys, susiejantis su programėle „Canon Camera Connect“, kad būtų galima naudotis patogiomis funkcijomis. Pavyzdžiui, galite prijungti jį prie telefono ir užfiksuotus vaizdus pažymėti geografinėmis žymomis: ši funkcija puikiai pasitarnauja, jei norite sekti paukščių pastebėjimus ir įsidėmėti vietą vėlesniems kartams. Taip pat galite bendrinti tiesioginį vaizdą, kad kiti galėtų pamatyti tai, ką matote realiuoju laiku.

Visiškai automatinis režimas patogiai tvarko ekspoziciją už jus, o nustatymus galite lengvai keisti paprastame meniu.

Monokulinis fotoaparatas, binokuliniai žiūronai ar kompaktinis fotoaparatas: kuris jums labiausiai tiktų?

„Canon PowerShot ZOOM“, „Canon“ žiūronų ir „Canon“ fotoaparato, padėtų ant medinio suoliuko slėptuvėje laukinėje gamtoje, kadras.

Pasižymintis 100–800 mm artinimo diapazonu monoklinis fotoaparatas „Canon PowerShot ZOOM“ gali neįtikėtinai padidinti mažus ir toli esančius objektus. Jo 0,39 col. EVF OLED vaizdo ieškiklis užtikrina aiškų ir ryškų stebėjimą, nes išsiskiria 2,36 mln. taškų ir 59,94 k./s atnaujinimo dažniu. Tai puikus bet kurio paukščių stebėtojo įrangos rinkinio priedas arba gera didelių gabaritų, sunkių įrenginių alternatyva.

Stulbinami „Canon“ vaizdą stabilizuojantys žiūronai užtikrina neįtikėtiną matymą į tolį ir kokybę stebint paukščius, ne veltui žiūronai yra nuolatiniai kelių paukščių stebėtojų kartų palydovai. Tačiau jei norite kažko mažesnio ir lengvesnio, galinčio ir užfiksuoti vaizdus, tuomet „Canon PowerShot ZOOM“ gali pasiūlyti panašią teleobjektyvo aprėptį, o taip pat ir nuotraukų bei „Full HD“ vaizdo įrašymo galimybes.

Tiek „Canon PowerShot ZOOM“, tiek „Canon“ žiūronai pasižymi efektyviu didinimu, tačiau naudojant „Canon“ monokulinį fotoaparatą galima ne tik stebėti objektą, bet ir tuo pat metu jį užfiksuoti. Jis taip pat pasižymi labai greitu įsijungimu, tad galite tiesiog imti ir pradėti fiksuoti vaizdą, kad nepraleistumėte momento.

Yra tiek daug gražių paukščių, kuriuos galima nufotografuoti, o pasirinkę „PowerShot ZOOM“ arba po ranka turėdami žiūronus, turėsite jums naudingus pagalbininkus. Kodėl gi šiandien nenuvykus į miesto pakraštyje esantį mišką, ar neišėjus į savo kiemą ir nepabandžius?



Teksto autorė Lauren Scott

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai