Kūrybinė portretų fotografija

Fotografė Nina Collins su savo smagiais autoportretais „TikTok“ tinkle turi įspūdingą skaičių sekėjų. Čia ji dalijasi patarimais, kaip sukomponuoti kadrą ir padaryti kuo paprastesnius nustatymus.
Moteris ilgais šviesiais plaukais, dėvinti rausvo atspalvio akinius nuo saulės, pozuoja prieš rausvą užuolaidą ir virveles iš karoliukų. Jos atvaizdas matomas fotoaparato, padėto ant priešais ją esančio stalo, galinėje dalyje.

„TikTok“ naudotoja ir savamokslė fotografė Nina Collins manė, kad fotografo karjera – nepasiekiama, tačiau buvo pasiryžusi siekti sėkmės. „Buvau neturtinga studentė. Nors studijavau kažką visiškai nesusijusio, žinojau, kad noriu dirbti fotografijos srityje, todėl man reikėjo susikurti darbų portfelį, – pasakoja ji. – Mokiausi pati: daug tyrinėjau, taip pat daug bandžiau ir klydau.“

Užuot skelbusi įprastose platformose, kuriose jau buvo įsitvirtinusi, Nina nusprendė pradėti nuo nulio socialiniame tinkle „TikTok“. „Bijojau blogų atsiliepimų, – prisipažįsta. – Jaučiau, kad žmonės bus pernelyg kritiški ir pastebės mano redagavimo įgūdžių ar fotoaparato nuostatų klaidas.“

Tačiau atsakas į jos įkvepiančius „TikTok“ vaizdo įrašus buvo stulbinamai teigiamas, ir ji greitai sulaukė didelio sekėjų srauto. „Per pirmuosius keturis mėnesius sulaukiau iki 20 000 sekėjų. Žmonių komentarai buvo itin drąsinantys, nors jie neturėjo jokio supratimo, kas esu. Jie neprivalėjo sakyti gražių dalykų, tačiau komentavo, nes iš tikrųjų patiko, ką matė, o tai suteikė pasitikėjimo, kurio man reikėjo.“

Ninos fotosesijų serija „Dešimtmečiai“, kurioje demonstruoja madų, šukuosenų ir fotografavimo stilius bėgant metams, pasirodė ypač populiari. Nina taip pat leidžia žiūrovui pažvelgti į pasirengimo užkulisius, parodo, kaip kiekvienas gali pabandyti atkurti skirtingas išvaizdas. Dabar jos tikslas yra įkvėpti kitus žmones paimti fotoaparatą į rankas ir pabandyti fotografuoti. „Kuriu „TikTok“ vaizdo įrašus, kad galėčiau pasidalyti idėjomis, būdais ir sprendimais, tikėdamasi, kad tai gali būti naudinga kitiems žmonėms, turintiems aistrą fotografijai“, – sako ji.

Šiame straipsnyje Nina pasakoja apie paprastą fotografavimo aplinką, kaip ji kuria kadrų stilių ir dalijasi patarimais, kaip sustiprinti pasitikėjimą pozuojant kūrybiškiems autoportretams.

1. Tobulinkite savo idėjas

Moteris ilgais šviesiais banguotais plaukais, dėvinti baltus marškinėlius, baltus sportbačius ir rusvai žalsvos spalvos džinsus, laiko fotoaparatą „Canon“ ir šypsosi į jį žiūrėdama.

Nina turi daugiau nei 60 000 „TikTok“ sekėjų, o jos fotografijos pamokos, kuriose pateikiami patarimai ir technikos įvairiomis temomis – nuo Valentino dienos nuotraukos stiliaus sukūrimo iki garsių įžymybių kadrų atkūrimo, – reguliariai sulaukia daugiau nei 20 000 peržiūrų.

Moteris ilgais šviesiais plaukais, dėvinti rausvo atspalvio akinius nuo saulės, žiūri aukštyn ir šypsosi; jos rankos prie veido, tarsi šoktų ir keltų aukštyn rankas.

Plaukai ir makiažas yra svarbūs norint atkurti norimą išvaizdą. Nuotaikų lentelių sudarymas padės sugalvoti idėjų, taip pat suteiks įkvėpimo renkantis laikmečiui tinkamus rekvizitus. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 50mm F1.8 STM“, nuostatos: 1/160 sek., f/2.8 ir ISO1250. © Nina Collins

„Mane domina mados, redaguojamoji ir portretinė fotografija, todėl matyti, kaip šios sritys vystėsi, yra išties įdomu, – aiškina Nina. – Yra akivaizdžių pokyčių drabužių, šukuosenų ir makiažo srityse, bet ir tame, kaip nuotraukos atrodo dėl rinkinio ir tuo metu turimų išteklių. „Dešimtmečiai“ kilo iš noro sukurti nuotraukų seriją, vizualiai perteiksiančią šį vystymąsi.“

„Aš daug išmokau, ypač to, kas man patiko ir nepatiko kiekviename portrete, pvz., skirtingi redagavimo stiliai ir pozos, ir tai yra kažkas, ką įtrauksiu darydama asmenukes ateityje.“

Jei norite fotografuoti pagal savo koncepciją, Nina rekomenduoja sukurti idėjų nuotaikos lentelę. „Sukūriau „Pinterest“ lentelę, skirtą kiekvienam dešimtmečiui, kurioje atsispindėtų apranga, pozos ir redagavimo stiliai, – aiškina ji. – Tai padėjo man apsvarstyti, ką turėčiau padaryti, kad atkurčiau kiekvieną išvaizdą.“

2. Fonai, rekvizitas ir fotografavimo vietos

Moteris klūpo ant grindų ir tvarko rausvą audinį ir ilgas virveles iš rausvų karoliukų priešais drabužių spintą. Už jos pastatytas fotoaparato trikojis.

Fonai nebūtinai turi būti brangūs arba profesionalūs, kad būtų efektingi. Norėdami sukurti įdomius efektus, naudokite viską, ką turite namuose, pvz., audinio gabalus ar virveles iš karoliukų.

Jei, kaip ir dauguma žmonių, neturite prieigos prie fotografijos studijos, galite susikurti studiją namuose. Tiesą sakant, Nina visus įvaizdžius susikuria namuose, naudodamasi rekvizitais, stiliumi ir savo fotoaparato „Canon“ kokybe, kad sukurtų norimą išvaizdą. „Viskas susikurtoje aplinkoje yra labai paprasta, – sako ji. –

Jums taip pat nereikia brangių priedų. Kaip foną naudoju absoliučiai viską: rankšluosčius, patalynę, antklodes. Nebūtinas net ir tinkamas stovas. Dedu juos ant kėdžių, turėklų ir net pakabinu ant spintelių durelių. Norėdami sukurti įdomų foną, taip pat galite naudoti paprastus namų apyvokos daiktus, pvz., augalus.“

Kad kadrai būtų kuo tvaresni, drabužiai, kuriuos Nina renkasi, paprastai atkeliauja iš jos drabužių spintos. „Stengiuosi rasti pasirinkto laikotarpio nuotraukų, kuriose būtų drabužių, kuriuos jau turiu“, – aiškina ji.

3. Pasirinkite geriausias priemones

Moteris ilgais šviesiais plaukais sėdi priešais rausvą audinį su kabančiomis karoliukų virvelėmis. Priešais ją yra „Canon“ fotoaparatas ir objektyvas, uždarytas atverčiamasis telefonas, padengtas priklijuojamaisiais blizgiais papuošimais, rausvo atspalvio akiniai nuo saulės ir drugelio formos segtukai.

Hibridiniame fotoaparate, pvz., „Canon EOS R6“, dera greitis, vaizdo kokybė ir lankstumas, todėl tai ideali turinio kūrimo priemonė. Sujungus jį su plačios diafragmos objektyvu, pvz., „Canon RF 50mm F1.8 STM“, portretinėms nuotraukoms bus suteiktas maloniai neryškus fonas.

Nina rekomenduoja naudoti universalųjį fotoaparatą, pvz., „Canon EOS R6“. Prie jo prijungia mėgstamą objektyvą „Canon RF 50mm F1.8 STM“. Mažas, lengvas ir prieinamas „RF 50mm F1.8 STM“ idealiai tinka silpno apšvietimo sąlygomis, o Ninai patinka nedidelis jo lauko gylis, padedantis sukurti gražiai neryškius fonus – tai turi netikėtą papildomą naudą. „Tai išties patogu, kai naudojamas fonas, kurį reikėtų lyginti lygintuvu, nes nesimato raukšlių“, – sako Nina. Sužinokite daugiau apie tai, kaip pasirinkti tobulą objektyvą portretams fotografuoti mūsų rinkinio vadove.

Ninai taip pat patinka EOS R6 vaizdo kokybė. „Ji tikrai nuostabi ir suteikia profesionalią išvaizdą mano nuotraukoms, užfiksuojamoms su labai paprastomis priemonėmis namuose“, – sako ji. Nina mano, kad atlekiamas ekranas naudingas fotografuojant su laikmačiu, be to, jai patinka, kaip paprasta sujungti su išmaniuoju telefonu naudojant programėlę „Canon Camera Connect“.

Nereikia investuoti ir į brangią apšvietimo įrangą. „Mano pamokos sukurtos taip, kad būtų kuo prieinamesnės, kad kiekvienas galėtų bandyti tai padaryti namuose, – aiškina Nina. – Jei pradėčiau naudoti šviesdėžes ir blykstes, tai prieštarautų šiam tikslui. Visada naudoju gerai apšviestas vietas šalia didelių langų. Kartais, jei noriu įtraukti šešėlių, naudoju paprastas lempas ir žibintus, tačiau paprastai nieko nenaudoju.“

Jei norite eksperimentuoti su apšvietimu, galite sužinoti daugiau apie savadarbės šviesdėžės, skirtos malonesniems akiai portretams daryti, kūrimą. Mūsų vadove kalbama apie tai, kaip patiems pasidaryti nuotraukai skirtus priedus.

4. Eksperimentuokite su nuostatomis

Ranka laiko fotoaparatą, jo užpakaliniame ekrane matyti įvairios nuostatos.

Išbandykite įvairias fotoaparato nuostatas, kad rastumėte geriausias diafragmos, išlaikymo ir ISO jautrumo reikšmes portretams užfiksuoti, tada galėsite sutelkti dėmesį į tinkamą išvaizdą.

Paprastas požiūris yra geriausias, kai kalbama apie autoportretus, – tai leidžia sutelkti dėmesį į pozas ir kompoziciją. „Man nepatinka per daug keisti nuostatų, kai jau esu priešais fotoaparatą, – sako Nina. – Visada naudoju automatinį fokusavimą. Portretams nufotografuoti fotoaparate EOS R6 yra tokia nuostabi veidų ir akių aptikimo ir sekimo funkcija, kad viskas yra gana patikima. Paprastai fotografuoju nustačiusi f/1.8, kad būtų nedidelis lauko gylis, maždaug ISO800 jautrumą ir 1/125 sek. išlaikymą.“

5. Naudokite programėlę „Canon Camera Connect“

Moteris ilgais šviesiais plaukais sėdi ant svetainės grindų, laiko rausvo atspalvio akinius nuo saulės ir šypsosi žiūrėdama į fotoaparatą, pastatytą ant medinio stalo.

Nina mėgsta paprastą išdėstymą, kad įkvėptų kuo daugiau sekėjų pabandyti. Pastačius fotoaparatą ant tvirto paviršiaus, pvz., kavos staliuko, galima užfiksuoti asmenukę nenaudojant trikojo.

Rankose laikomas išmanusis telefonas, kurio ekrane matyti programėlė „Canon Camera Connect“; antrame plane – ant stalo padėtas fotoaparatas „Canon“.

Nina sako, kad programėlė „Canon Camera Connect“ yra labai svarbi jos proceso dalis: ja galima sukomponuoti kadrą, reguliuoti nuostatas ir nuotoliniu būdu paleisti užraktą.

Naudojantis programėle „Canon Camera Connect“ paprasta įsirėminti kadre, keisti nuostatas ir paleisti užraktą. Ja taip pat galima išmaniuoju telefonu nuotoliniu būdu valdyti fotoaparatą, kai įjungtas belaidis ryšys, – vėlgi nereikia jokių papildomų ar brangių priedų.

„Tiesą sakant, net nežinau, ar galėčiau be jos padaryti autoportretą, – prisipažįsta Nina. – Gaunate labai aiškų vaizdą, kai kadruojate savo nuotraukas, be to, ją galite naudoti nuostatoms koreguoti ir užraktui paleisti. Taip kuriu visą savo turinį.“

6. Pasipraktikuokite su pozomis

Moteris ilgais šviesiais plaukais, viršugalvyje susegtais keliais mažais drugelio formos segtukais, laiko atverčiamąjį telefoną prie veido ir papūtusi lūpas žiūri į fotoaparatą.

Įtraukti rekvizitus yra vienas iš Ninos geriausių patarimų, kaip iš tikrųjų apibrėžti norimą pavaizduoti dešimtmetį, pavyzdžiui, įtraukti šį atverčiamąjį telefoną. Kad kadro užfiksavimas būtų prieinamas ir tvarus, kodėl nenupirkus dėvėtų drabužių ir rekvizitų iš labdaros parduotuvės arba neperžiūrėjus tėvų drabužių spintos? Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 50mm F1.8 STM“, nuostatos: 1/200 sek., f/2.8 ir ISO1000. © Nina Collins

Moteris ilgais šviesiais plaukais nuotaikingai žiūri į fotoaparatą, traukdama plaukus į šonus.

Eksperimentuokite su judesiu, kad vaizdai būtų įdomesni ir neatrodytų panašūs. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 50mm F1.8 STM“, nuostatos: 1/160 sek., f/2.8 ir ISO1000. © Nina Collins

„Žinau, kas man tinka, bet žinau, kad įprasta atsidūrus priešais fotoaparatą jaustis šiek tiek nepatogiai. Gali būti, kad rasite geriausią kampą, bet tai gali reikšti, kad jūsų nuotraukos išeis šiek tiek vienodos, – aiškina Nina. –

Įtraukdami rekvizitus suteikiate sau galimybę su kažkuo turėti ryšį. Galite pamatyti mane naudojant akinius nuo saulės arba lūpų dažus, o vykdydama pastarąją dešimtmečio atkuriamąją fotosesiją – XXI amžiaus pirmąjį dešimtmetį – naudojau blizgantį atverčiamąjį telefoną. Taip pat galite įtraukti judesį: pabandykite judinti plaukus, drabužius. Ir atminkite, kad niekas kitas nematys nuotraukų, kurių galų gale nepanaudosite, todėl tiesiog bandykite bet ką!“

7. Eksperimentuokite redaguodami

Jei tikitės konkrečios išvaizdos, pagalvokite apie tai, kaip redaguosite nuotraukas: nesvarbu, tai būtų programinė įranga, pvz., „Canon“ nemokama programa „Digital Photo Professional“ (DPP) ar „Adobe Lightroom“. „Kurdama dešimtmečių seriją, ypač smarkiai rėmiausi redagavimu, – prisipažįsta Nina. – Peržiūrėdavau nuotaikų lentelę ir pasirinkdavau skirtingus kiekvieno laikotarpio elementus, pvz., grūdėtumą, apšvietimą ir atspalvius. Pavyzdžiui, septintojo ir aštuntojo dešimtmečio vaizdai išsiskyrė žaliais arba geltonais atspalviais. Pasižymėdavau šiuos pagrindinius kintamuosius ir žaisdavau su „Lightroom“ nuostatomis, kol tapdavau patenkinta.“

8. Būkite išmanūs socialinėje žiniasklaidoje

Moteris ilgais šviesiais plaukais priešais veidrodį tepa lūpų blizgį.

Nina pastebėjo, kad dalijimasis kūrybos procesu – nuo nuotaikų lentelių sudarymo iki šukuosenų ir makiažo stiliaus parinkimo, – įkvėpė žiūrovus pabandyti sukurti savo autoportretus.

Jei parodysite, kas daroma kuriant kadrą, jus visada puikiai priims „TikTok“. „Kituose socialiniuose tinkluose galbūt pagalvosite, kad tai išties puiki nuotrauka, tačiau nebūtinai žinosite, kas įdėta ją kuriant, – aiškina Nina. – Naudodami „TikTok“, galite pamatyti užkulisius, kaip kažkas sukuriama iš nieko. Žmonėms tai patinka, nes mano, kad ir jie galėtų taip pat padaryti.“

Verta pagalvoti ir apie muziką. Kiekvienas iš Ninos dešimtmečių kadrų suderintas su laikmetį atitinkančiu garso takeliu. Muzika kruopščiai renkama, kad būtų padarytas didžiausias poveikis. „Be to, garso takelis turi būti ne tik susijęs su laikotarpiu, bet ir gana gerai žinomas žiūrovams. Jis taip pat turi būti pakankamai populiarus, kad žmonės naudotų tą skambesį: kuo daugiau žmonių naudoja tą skambesį, tuo geriau „TikTok“ algoritmui – tai skatina didesnį matomumą.“

Pažiūrėkite, kaip Nina rengia šią fotosesiją tinkle „TikTok“. Kai pasinaudosite jos patarimais, kodėl gi nepasirinkus laikotarpio ir nepabandžius pačiam? Dalykitės savo kūriniais „TikTok“, pažymėdami juos @canonemea.


„Adobe“ ir „Lightroom“ yra registruotieji arba neregistruotieji „Adobe“ prekių ženklai Jungtinėse Amerikos Valstijose ir (arba) kitose šalyse.


Autorė: Astrid Pitman

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Įsirenkite studiją namuose

Sužinokite, kaip kūrybiškai panaudoti blykstę ir nebrangiai kurti stulbinamus portretus.

Queer portretai su jausmu

Nebinarinis fotografas Louis Painter apie queer bendruomenės fotografavimą.

Eksperimentuokite naudodami septynis skirtingus stilius

Išbandykite naujus fotografijos metodus ir kurkite išskirtinius vaizdus kasdien išbandydami po vieną naują stilių.

Pasakiški portretai

Dešimt ekspertės Rosie Hardy patarimų, kaip kurti įsimintinus mistinius vaizdus.