8 patarimai, kaip kurti stulbinamus autoportetus

Fotografė Amaal Said dalijasi savo, kaip ekspertės, metodais, kaip įprastą asmenukę paversti menišku autoportretu.
Portretų fotografė ir poetė Amaal Said užmerktomis akimis, savo pečius apsigaubusi gražiai krintančia raudona skraiste.

Asmenukės tapo instinktyviu ir kūrybišku būdu mūsų gyvenimams registruoti – ir švenčiant brangią akimirką, ir kaip saviraiškos forma. Be kaip būtų galima paversti standartinę asmenukę profesionalios kokybės autoportretu?

Londone įsikūrusi autoportretų fotografė ir poetė Amaal Said turi daugiau kaip 23 tūkstančius stebėtojų socialiniuose tinkluose ir teigia, kad jos meniškos asmenukės padeda jai puikiai įamžinti savo asmeninę ir fotografijos kelionę. „Autoportretai visada buvo portalas į mano asmenybę praeityje“, sakė ji. „Aš matau, kaip jaučiausi tą konkrečią gyvenimo akimirką, ir man tai patinka. Ilgainiui išmokau geriau save fotografuoti.“

Čia Amaal dalijasi savo profesionaliais patarimais, kaip kurti autoportretus, kuriais norėsis dalytis, spausdinti ir išsaugoti amžiams. Ji taip pat parodė, kaip galima lengvai įamžinti savo ypatingas akimirkas: ji davė savo fotoaparatą seseriai ir pamokė ją ir jos vyrą, kaip pasiruošti neformaliam autoportretų fotografavimui parke.

1. Pradėkite nuo automatinio režimo ir pamažu tobulėkite

Raudona raštuota skara ryšinti fotografė ir poetė Amaal Said. Dalį jos veido užstoja raudonų gėlių vaza.

Dauguma pradedančiųjų lygmens fotoaparatų turi portreto režimą – rezultatai priklausys nuo fotoaparato, bet paprastai nuotraukos bus mažiau ryškios, kad odos tekstūra liktų daili ir švelni. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS M6 Mark II“ ir objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, nustatymai: 1/60 sek., f/1.4 ir ISO200. © Amaal Said

Amaal pataria pradėti nuo automatinio režimo. Jos teigimu, „jei esate visiški pradedantieji, nesidrovėkite naudoti automatinių fotoaparato nustatymų“.

Naudingi fotoaparato nustatymai, pvz., autoportreto ir portreto režimai, kurie yra fotoaparate „Canon EOS M6 Mark II“ ir kituose pradedančiųjų lygio modeliuose, pvz., „Canon EOS 250D“, padeda sulieti foną, paryškinti odos atspalvius ir sušvelninti plaukus.

Jei norite labiau kontroliuoti lauko gylį, bandykite fotografuoti prioriteto diafragmai (Av) režimu. Šiuo pusiau automatiniu režimu galite pasirinkti diafragmos – angos, pro kurią į objektyvą patenka šviesa – dydį. Kuo mažesnis diafragmos nustatymas, tuo daugiau šviesos patenka. Jei norite nesufokusuoto fono, rinkitės platesnę diafragmą, pvz., f/1.4.

Išskirtinį vaizdą padės pasiekti ir portretams skirtas plačios diafragmos objektyvas. Amaal ypač patiko dirbti su objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. „Man patinka sulietas fonas, kurį galima pasiekti su plačia diafragma. Kai į objektyvą patenka daugiau šviesos, galima išskirti objektą iš jo fono“, paaiškino ji.

Ji taip pat dažnai naudoja objektyvą „Canon EF 50mm f/1.8 II“ (dabar jį pakeitė Canon EF 50mm f/1.8 STM), nes jai patinka autoportretai, kuriose pagrindinis dėmesys sukoncentruotas į jos veidą. „Nuotrauka atrodo artimesnė“, sakė ji. Prie „Canon EOS M6 Mark II“ galima prijungti bet kokį objektyvą iš plataus „Canon“ EF ir EF-S objektyvų asortimento, tereikia mažo ir lengvo „Canon“ tvirtinimo adapterio EF-EOS M.

2. Vieta, vieta, vieta

Ant trikojo stovinčio fotoaparato „Canon EOS M6 Mark II“ nugarėlėje dviem rankomis koreguojami nustatymai.

Amaal parodė savo seseriai, kaip naudoti „Canon EOS M6 Mark II“ neformaliam portretų fotografavimui vietos parke. © Amaal Said

Parke rudens lapų apsuptyje stovinčio vyro portretas.

Nesvarbu, ar esate lapuočių parke, ar dirbate laikinoje studijoje, jūsų fonas gali sustiprinti galutinių nuotraukų emociją. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS M6 Mark II“ ir objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, nustatymai: 1/200 sek., f/1.6 ir ISO100. © Amaal Said

Amaal teigimu, „svarbu žinoti, kokio fono norite, ir labai svarbu rasti tinkamą vietą atmosferai perteikti.“ „Mėgstu fotografuoti portretus parkuose, kad jie būtų įvairioje aplinkoje. Svarbu rasti ramesnę vietą, kurioje fotografuojant netrukdytų kiti žmonės.“

Jos teigimu, aplinka gali visiškai pakeisti autoportreto nuotaiką, bet kartais praverčia ir tuščia drobė. „Miegamajame turiu baltą sieną, paprastai ją naudoju kaip foną ir dėviu kažką spalvingo, kad išsiskirčiau jame. Bet galbūt turite kokį kampelį sode ar kažkur namuose, kur galėtumėte panaudoti trikojį. Svarbu, kad jūsų fone nebūtų per daug daiktų ar netvarkos.“

3. Žaiskite su šviesa ir kompozicija

Stambaus plano portretas, kuriame vaizduojama raudoną skarelę ryšinti moteris, laikanti prie veido augalą.

Amaal dažnai mėgsta fotografuoti autoportretus tuščiame baltame fone, kad kadre nebūtų jokių dėmesį trikdančių objektų, o pati šiek tiek pasislenka į kraštą. Ji taip pat rekomenduoja palikti pakankamai vietos aplink veidą, kad būtų laisvės norint nuotrauką apkirpti. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS M6 Mark II“ ir objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, nustatymai: 1/160 sek., f/1.4 ir ISO200. © Amaal Said

„Labai mėgstu šiltus auksinės valandos atspalvius“, sakė Amaal. Ši valanda paprastai būna arti saulėtekio arba saulėlydžio. „Švelnesnė saulė visada yra gerai. Patarčiau vengti fotografuoti ryškioje saulės šviesoje, nes ji sukuria daug šešėlių. Esu fotografavusi apniukusiomis dienomis ir jos irgi gali būti tinkamos – tereikia užtikrinti, kad nustatymai atitiktų šviesą.“

Kalbėdama apie kompoziciją Amaal rekomenduoja iš kadro pašalinti bet kokius dėmesį blaškančius objektus. „Palaipsniui koreguokite ir eksperimentuokite įsitaisydami vis skirtingu kampu“, sakė ji. „Nuotrauka visiškai pasikeičia, kai esate šiek tiek toliau nuo centro, todėl galite pažaisti ir su tuo.“

Palikę erdvės apie savo vaizdą taip pat turėsite daugiau galimybių ją apkirpdami „Instagram“. „Paprastai fotografuoju autoportretus horizontaliai, nes man patinka turėti erdvės iš abiejų pusių, kad galėčiau su ja žaisti“, sakė ji.

4. Perteikite vaizdą spalvomis

Daugiasluoksnis portretas, kuriame vaizduojama Amaal Said su rožine skara, žiūrinti dviem skirtingomis kryptimis.

Eksperimentai su spalvomis ir audiniais padeda kurti įspūdingus portretus – šiam kelių ekspozicijų autoportretui Amaal pasirinko švelnių rožinių ir violetinių atspalvių paletę. Fotografuota su „Canon EOS M6 Mark II“ ir „Canon“ tvirtinimo adapteriu „EF-EOS M“ bei objektyvu Canon EF 50mm f/1.8 II, nustatymai: f/1.8, 1/30 sek. ir ISO600. © Amaal Said

Eksperimentuodami su spalvų paletėmis galite išreikšti savo asmenybę. „Visada pradedu nuo to, kaip jaučiuosi, ir tada judu toliau“, aiškino Amaal. Kartais noriu kažko nuotaikingo, tada atitinkamai apsirengiu, arba galbūt labai džiaugiuosi nauju lūpdažiu, kuriuo noriu pasipuošti savo autoportretui.

„Mėgstu spalvas. Mano autoportretuose jos dažniausiai atsispindi mano hidžabe ir mano lūpdažiuose, bet spalvas galima panaudoti įvairiausiais būdais. Eksperimentuokite: prikabinkite prie sienos audinių arba užmeskite juos ant kažko aukšto. Galite spalvas perteikti ir naudodami gėles.

„Labai gerai iš anksto planuoti spalvas, kad sukurtumėte stiprų autoportretą. Pagalvokite, ar jūsų dėvimos spalvos tinka fone – ar galbūt su jomis jūs nepakankamai išsiskiriate. Spalva ypač svarbi sužadėtuvių ir vestuvių autoportretuose, nes norite, kad jūs ir jūsų partneris būtų pagrindinis nuotraukos elementas.“

5. Išmokite atsipalaiduoti

Rožine skara ryšinčios fotografės ir poetės Amaalos Said autoportretas. Jos veidas atsispindi jos laikomame apskritame veidrodėlyje.

Laikant prie veido veidrodėlį, nebereikia galvoti, kur dėti rankas, be to, galima eksperimentuoti su meniškomis kompozicijomis. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS M6 Mark II“ ir objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, nustatymai: 1/80 sek., f/1.4 ir ISO320. © Amaal Said

„Autoportretai geri tuo, kad už fotoaparato nėra nieko, kas atidžiai žiūrėtų į jūsų veidą“, sako Amaal, kuri priduria, kad rekvizitai, pvz., gėlės ir veidrodžiai, gali padėti atsipalaiduoti prieš objektyvą ir sukurti galimybę kūrybiniams eksperimentams.

„Paprastai žmonės sako, kad nežino, ką daryti su rankomis, ir tai yra visiškai normalu. Todėl rekomenduoju pradėti kažką jose laikant.“ Galbūt jums padės dėvimi įmantrūs auskarai arba masyvūs karoliai, nes turėsite kur padėti rankas.

6. Naudokite trikojį ir laikmatį

Miške stovinti pora, užfiksuota prie trikojo pritvirtinto „Canon EOS M6 Mark II“ ekrane.

Amaal patarė seseriai pritvirtinti fotoaparatą „Canon EOS M6 Mark II“ prie trikojo ir naudoti pakreipiamą jutiklinį ekraną, kad būtų lengviau sukomponuoti kadrą. © Amaal Said

Miško aplinkoje, rudeninių medžio lapų apsuptyje stovinti pora.

Ji taip pat rekomendavo nustatyti laikmatį, kad pora turėtų kelias sekundes atsistoti į vietą ir pasiruošti kadrui. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS M6 Mark II“ ir objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, nustatymai: 1/200 sek., f/1.6 ir ISO100. © Amaal Said

Amaal savo autoportretams naudojo kompaktišką 32,5 MP „Canon EOS M6 Mark II“ su jo 180° palenkiamu jutikliniu ekranu ir integruotu „Wi-Fi“, ji rekomenduoja pritvirtinti fotoaparatą prie trikojo ir naudoti laikmatį.

„Fotoaparatas „Canon EOS M6 Mark II“ puikiai tinka eksperimentams, ir laikmatį jame nustatyti labai lengva“, paaiškino ji. „Galite pasirinkti dviejų ar 10 sekundžių laikmatį, bet aš renkuosi 10 sekundžių, nes tada turiu daugiau laiko pasiruošti“, priduria ji.

Komponuojant kadrą ir stovint priešais fotoaparatą labai padeda palenkti jutiklinį ekraną į save.

7. Fotografuokite portretus nuotoliniu būdu

Ant trikojo stovinčio fotoaparato „Canon EOS M6 Mark II“ atverčiamą jutiklinį ekraną reguliuojanti ranka.

Fotoaparatas „Canon EOS M6 Mark II“ turi atverčiamą jutiklinį ekraną, todėl galite komponuoti kadrus iš bet kurio kampo arba paversti ekraną į save, kol stovite priešais fotoaparatą. © Amaal Said

Užsimerkusi moteris šypsosi fotoaparatui. Jos laikomų raudonų gėlių puokštė iš dalies užstoja jos veidą.

Jeigu fotoaparatas neturi atverčiamo jutiklinio ekrano, galima bandyti pakoreguoti fokusavimą laikant priešais objektyvą daiktą, o tada atsistoti į jo vietą. Fotografuota su fotoaparatu „Canon EOS M6 Mark II“ ir objektyvu Canon EF-M 32mm f/1.4 STM, nustatymai: 1/160 sek., f/1.4 ir ISO250. © Amaal Said

Su programėle „Canon Camera Connect“ galite prijungti „Canon“ fotoaparatą su veikiančiu „Wi-Fi“ ryšiu prie „Apple“ ar „Android“ įrenginio ir fotografuoti nuotoliniu būdu. Galėdami išmaniajame telefone peržiūrėti nuotrauką ir paleisti užraktą daug lengviau sukursite gražius ir ryškius portretus. „Jei nenorite vis grįžti prie fotoaparato ir tikrinti, ar jūsų kadras yra sufokusuotas, programėlė „Camera Connect“ yra tikras išsigelbėjimas, sako Amaal. „Tai taip pat labai naudinga, jei keičiate padėtis.“

Atverčiamas jutiklinis ekranas, kurį turi fotoaparatas „Canon EOS M6 Mark II“, taip pat yra labai patogus stengiantis užtikrinti, kad veidas būtų sufokusuotas. „Galimybė apversti ekraną ir pamatyti, kaip atrodai, yra išties neįtikėtina – ir sutaupo tiek daug laiko“, – sako Amaal.

Amaal mėgsta, kai jos nuotraukos būna tobulai ryškios ir sklidinos spalvų, todėl taiko įvairius metodus, kad užtikrintų ryškiai sufokusuotą vaizdą. „Praeityje, kai neturėjau fotoaparato su atverčiamu ekranu ar nuotolinio fotografavimo galimybe, laikydavau kokį nors daiktą prieš objektyvą, dažniausiai – gėles, sufokusuodavau į jį ir tada atsistodavau į tą pačią vietą“, aiškino ji. Taip pat mėgstu naudoti veido sekimo automatinį fokusavimą, bet jis ne visada tinka, jeigu pirmame plane yra kitų daiktų.“

8. Redaguokite ir spausdinkite profesionaliai atrodančius autoportretus

Pakeitę nustatymus, kad būtų fotografuojama ir RAW, ir JPEG formatu, turėsite daugiau galimybių, kai redaguosite savo nuotraukas. Galite naudoti nemokamą „Canon“ redagavimo programą „Digital Photo Professional“ (DPP) ir patobulinti RAW vaizdus baltos spalvos balanso, sočio, ekspozicijos ir kt. tobulinimo įrankiais.

„Nereikia būti profesionalu, kad galėtum redaguoti savo nuotraukas“, sako Amaal. „Man svarbiausia yra ekspozicija, nes kartais nuotrauka nėra tokia ryški, kaip aš norėčiau. Žaidžiu su kontrastu ir šešėliais, kad pasiekčiau norimą vaizdą – ir man patinka redaguojant pažiūrėti, kokią įtaką turi vaizdo pasukimas. Taip pat labai mėgstu nespalvotus autoportretus.“

Baigę redaguoti galite pamėginti išspausdinti nuotraukas tiesiog iš telefono su kompaktišku spausdintuvu „Canon SELPHY Square QX10“. Tai tobulas produktas iškarpų albumams, prisiminimų lentoms ir nuotraukų albumams, nes suteikia galimybę greitai ir smagiai išsaugoti mėgstamiausius autoportretus. Profesionalų lygio nuotraukose vaizdus padės atkurti „Canon“ serijos PIXMA G spausdintuvas.


Autorė: Lorna Dockerill

Susiję produktai

Susiję straipsniai

Užfiksuokite estetiškas nuotraukas

Socialinių tinklų nuomonės formuotoja Steffi Marla pasidalina, kaip ji užtikrina, kad jos nuotraukos išsiskirtų internete.

Pasakiški portretai

Dešimt ekspertės Rosie Hardy patarimų, kaip kurti įsimintinus mistinius vaizdus.

Kaip sukurti stulbinamą „bokeh“

Vadovaudamiesi šiais patarimais ir gudrybėmis, galėsite gražiai sulieti foną savo nuotraukose.

Fotografuokite abstrakčius portretus

Eksperimentuokite su keliomis ekspozicijomis, šviesos tapyba, šešėlių žaismu ir dar daugiau.