Atkurkite garsius paveikslus rankų darbo popieriniame miniprojekte

Susikurkite miniatiūrinę meno galeriją naudodami „Canon SELPHY Square QX10“ ir programėlę „SELPHY Photo Layout“ bei vadovaudamiesi dioramos ekspertų Oles Friedricho ir Esther Moros Chavarrios patarimais.
Miniatiūrinė popierinė meno galerija su dviem ant raudonų sienų kabančiais paveikslais ir fone stovinčia miniatiūrine figūra, žiūrinčia į meno kūrinius.

Ar esate kūrę dioramą: modelį, kuriame vaizduojama scena su trimatėmis figūromis? Diorama gali būti miniatiūrinė arba didelio formato, ji gali atrodyti sudėtinga, bet jums nereikės išleisti daug pinigų, kad sukurtumėte savo dioramą.

Mažai žmonių išmano miniatiūrinių dioramų kūrimo meną geriau nei Ole Friedrich ir Esther Mora Chavarria, „TikTok“ platformoje surinkę maždaug 114 000 sekėjų. Jie sužavėjo auditoriją kurdami istoriškai tikslias įmantrias dioramas – nuo priešistorinių modelių su dinozaurais iki safario scenų su raganosiais ir elniais.

Paskutinėje „Canon SELPHY Craft Club“ serijos dalyje Ole ir Esther sukūrė miniatiūrinę meno galeriją su dviem garsiais tapybos darbais ir pridėjo asmeninių akcentų. Šiam projektui jie pasirinko Johannes‘o Vermeerio „Merginą su perlo auskaru“ ir Gustavo Klimto „Bučinį“.

Pamatykite, kaip jiems tai pavyko naudojantis spausdintuvu „Canon SELPHY Square QX10“, o jie paaiškins visą procesą ir patars, kaip galite padaryti tai patys.

Koncepcija

Johannes‘o Vermeerio „Mergina su perlo auskaru“ ir Gustavo Klimto „Bučinys“ padėti ant stalo šalia spausdintuvo „Canon SELPHY Square QX10“ ir kitų kūrybinių priemonių.

Ole ir Esther pasirinko paveikslus iš viešosios nuosavybės srities: Gustavo Klimto „Bučinį“ ir Johannes‘o Vermeerio „Merginą su perlo auskaru“. Svarbu tuo pasirūpinti, kad vėliau nekiltų problemų dėl autorių teisių, jei paskelbsite savo darbą internete. Šis procesas gali užimti daug laiko, bet suteikia ir džiaugsmo, nes galima rasti apie kūrinį įdomių faktų ir pasidalyti jais su kitais.

Barselonoje, Ispanijoje, gyvenantys Ole ir Esther susipažino 2019 metais studijuodami archeologiją Barselonos universitete. Lankydamiesi „Miniatur Wunderland“ Hamburge, Vokietijoje, jie taip susižavėjo modeliais, kad nusprendė pabandyti kurti miniatiūrines scenas patys. „Tai buvo įdomus būdas interaktyviai ir smagiai papasakoti, pavyzdžiui, apie konkrečią bažnyčią, kad vaikai ir suaugusieji galėtų suprasti istoriją“, – sako Esther.

Jie abu turėjo meninės patirties, tad norėjo pritaikyti piešimo ir tapymo įgūdžius studijuojamoje disciplinoje. Dabar jie kuria dioramas šviesdami kitus, bet čia pirmą kartą sukūrė miniatiūrinę meno galeriją.

Procesas

„Canon SELPHY Square QX10“ padėtas ant stalo šalia kietojo putplasčio detalių, liniuotės ir pieštuko.

Galite pradėti kurti savo pačių miniatiūrinę meno galeriją naudodami paprastas namuose rastas medžiagas, įskaitant klijus, žirkles, „Canon“ fotopopierių ir niekučius, kurių nepanaudosite niekur kitur. Svarbiausia – viską panaudoti ir perdirbti, kad nieko nereikėtų išmesti.

Pora rankų dažo dvi detales iš kietojo putplasčio raudonai ruošiantis statyti galerijos sienas.

Miniatiūriniai rankdarbiai iš popieriaus gali labai raminti ir padeda pamiršti problemas. Paprastai Ole ir Esther fone įsijungia tinklalaidę ir klausosi jos atlikdami savo užduotis. „Labai lengva užsimiršti, ne visada supranti, kiek praėjo laiko“, – pasakoja Ole.

Miniatiūrinė meno galerija gali būti labai paprasta arba labai sudėtinga – žiūrint, kas jums patinka ir ką tikitės pasiekti. Galite sukurti galeriją su daugybe paveikslų ir žmonių figūrėlių arba galite apsiriboti vos keliomis figūrėlėmis, stovinčiomis prie vieno paveikslo. Medžiagoms taip pat nereikia daug pinigų. Ole ir Esther apsižvalgė namuose ir dar kartą panaudojo medžiagas iš ankstesnių projektų bei per daugelį metų susikaupusius daiktus.

  • Tyrimas: „Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar tapybos kūrinys priklauso viešajai sričiai ir galite jį naudoti bet kokioje veikloje, – sako Esther. – Mes kuriame realistiškas dioramas, todėl ieškojome garsių paveikslų platformoje „Google Art Project“, bet galite ką nors nupiešti ir patys.“
  • Medžiagos rinkimas: „Šiam projektui sienas ir grindis padarėme iš kietojo putplasčio, – pasakoja Ole. – Grindys yra ypač svarbios, nes norisi sukurti tekstūrą, todėl nudažėme jas natūraliu rašalu, kad atrodytų kaip medinės galerijos grindys.“
  • Dizainas ir išdėstymas: „Pagalvokite, kaip turėtų atrodyti paveikslai – ar norite, kad jie būtų tradiciniai stačiakampiai, ar eksperimentuosite su kitokiomis formomis, – sako Esther. – Programėlėje „Canon SELPHY Photo Layout“ siūloma daugybė parinkčių, su kuriomis galima žaisti – galimybės išties neribotos. Tada pagalvokite apie rėmus. Redaguodami programėlėje galite pasirinkti tradicinį rėmą, kuris beveik nematomas, arba ieškoti kitokio, ekstravagantiškesnio dizaino.“
  • Spausdinimas: „Didelis „Canon SELPHY Square QX10“ pranašumas yra tai, kad jis labai mažas, todėl galėjome nešiotis jį po visą darbo erdvę, – pasakoja Esther. – Spausdinimo sparta taip pat didelė, todėl galėjome nuolat eksperimentuoti.“ Spaudiniai iš „SELPHY Square QX10“ turi lipnią galinę pusę, todėl įtraukti juos į dioramą dar paprasčiau.
  • Žmogiškasis elementas: „Tada reikia ieškoti figūrėlės arba ją sukurti, – sako Ole. – Be to, reikia dėlioti figūrėles taip, kad jos nebūtų atsietos nuo erdvės, matytųsi šiek tiek judesio ir kompozicija būtų įdomesnė.“
  • Staigmena: „Savo darbuose visada pridedame kokių nors atsitiktinių objektų, kuriuos aptikę žiūrovai nusišypsotų, – sako Esther. – Šiame projekte pridėjome sulūžusią koloną iš kito projekto ir patupdėme ant jos mažytę voverę. Tai buvo spontaniška mintis, darome tai pabaigoje, tiesiog, kad būtų linksmiau. Pridedama kas nors asmeniško, ir tokia idėja ateina tik baigus projektą ir pastebėjus tuščią erdvę.“
  • Klijavimas: „Visi elementai sukuriami atskirai, o tada iš nieko jie virsta kažkuo išties gražiu, – sako Esther. – Sudėdami visus elementus į vieną kompoziciją suteikiate jiems gyvybės.“

Spausdintuvas

Ranka laiko išmanųjį telefoną, kurio ekrane atidaryta programėlė „Canon SELPHY Photo Layout“ ir rodomas Gustavo Klimto „Bučinys“; ant stalo žemiau guli šio paveikslo ir Johannes‘o Vermeerio „Merginos su perlo auskaru“ spaudiniai bei stovi „Canon SELPHY Square QX10“.

Programėlėje „Canon SELPHY Photo Layout“ rasite viską, ko reikia jūsų redagavimo ir spausdinimo poreikiams patenkinti. Galite pasirinkti norimą išdėstymą ir netgi pridėti paraštes, teksto ir antspaudų. Tai pravers, jei, pavyzdžiui, norėsite pateikti šiek tiek informacijos apie miniatiūrinio paveikslo tapytoją.

Ant stalo išdėliotos priemonėms projektams kurti, įskaitant dažytą kietąjį putplastį, spausdintuvą „Canon SELPHY Square QX10“, du miniatiūrinius paveikslų spaudinius, pieštuką, liniuotę, peiliuką ir putplasčio atliekas.

„Canon SELPHY Square QX10“ labai pravertė, nes ne visada norime tapyti ir kurti paveikslą nuo nulio, – sako Esther. – Darbas su šiuo spausdintuvu tikrai mus įkvėpė, manome, kad naudosime jį ir būsimuose projektuose.“

Dirbdami kartu Ole ir Esther niekada nesinaudojo spausdintuvu. Jie visada piešė ir tapė visas savo projektų dalis rankomis. „Tai gali užimti labai daug laiko“, – sako Ole. Todėl darbas su „Canon SELPHY Square QX10“ pakeitė jų darbų eigą. „SELPHY Square QX10“ yra visiškai kitoks nei tipiniai tradiciniai spausdintuvai, kokių esame turėję, – pasakoja Esther. – Iki šiol nenaudojome spausdintuvo savo rankdarbiams, nes nesuvokėme jo teikiamų galimybių, bet šis spausdintuvas viską pakeitė.“

Vienas iš geriausių spausdintuvo aspektų, pasak Esther, yra spaudinių kokybė. „Labai svarbu sukurti tikrovišką miniatiūrą, o spaudiniai buvo aukštos kokybės, spalvos atrodė labai ryškios“, – priduria ji. Be to, spaudiniai neišblunka iki 100 metų1, todėl šis kompaktiškas spausdintuvas yra idealus pagalbininkas tokiame projekte kaip šis.

Porai patiko naudotis ir programėle „Canon SELPHY Photo Layout“. „Pagrindinis mūsų įrankis dirbant yra telefonas, nes naudojame jį kurdami vaizdo įrašus socialiniams tinklams, – sako Esther. – Dirbti su šia programėle buvo puiku, nes galėjome spausdinti kada panorėję ir tam nereikėjo įjungti kompiuterio ir ieškoti programų.“ Programėlė, suderinama su „iOS“ ir „Android“, padėjo Olei ir Esther greitai suredaguoti nuotraukas ir pasirinkti maketą, o spausdinimas „SELPHY Square QX10“ truko maždaug 43 sekundes, todėl darbas vyko gerokai lengviau. „Be to, programėlę galima lengvai prijungti prie spausdintuvo – mums tereikėjo nuskaityti QR kodą, – pasakoja Ole. – Paprasčiau ir būti negali!“

Šie istorijos entuziastai turi tris patarimus, kaip sėkmingai sukurti miniatiūrinę meno galeriją:

  • Ieškokite įkvėpimo. Jo galima rasti televizijos laidose ar „Pinterest“ nuotraukose – jums reikia turėti vaizdinių pavyzdžių.
  • Eksperimentuokite su medžiagomis, neapsiribokite pirmu po ranka pasitaikiusiu dalyku. Kartais namuose arba lauke, gamtoje, galima rasti daugybę dalykų, tad eksperimentuokite ir žiūrėkite, kas iš to išeis.
  • Viską naudokite pakartotinai. Didžioji dalis medžiagų, kurias naudoja Ole ir Esther, yra atliekos, pavyzdžiui, senos dėžutės nuo kiaušinių. Taip galite smagiai leisti laiką nekenkdami aplinkai.

Rezultatai

Miniatiūrinė meno galerijos diorama ant stalo šalia spausdintuvo „Canon SELPHY Square QX10“.

„Canon SELPHY Square QX10“ – puikus pagalbininkas mūsų dirbtuvėse, todėl norime pristatyti šį spausdintuvą ir seminarų dalyviams, – sako Esther. – Jis atveria naujas duris ne tik mums, bet ir jiems. Ne visi gali skirti dvi valandas paveikslui tapyti, o šis spausdintuvas sutaupo daug laiko ir galbūt paskatins daugiau žmonių kurti miniatiūrines scenas.“

Stambiu planu pavaizduota miniatiūrinė figūra, atsisukusi į miniatiūrinius Johannes‘o Vermeerio „Merginos su perlo auskaru“ ir Gustavo Klimto „Bučinio“ spaudinius, kabančius miniatiūrinėje galerijos dioramoje.

„Įprastas mūsų spausdintuvas tinka daugeliui dalykų, bet netinka mažiems didelės raiškos spaudiniams, – sako Ole. – Iki šiol negalėjome daryti daug dalykų, nes, pavyzdžiui, nutapyti mažą kelio ženklą rankomis išties sunku. „Canon SELPHY Square QX10“ kuria puikius spaudinius net ir miniatiūriniu formatu, todėl jis pakeis mūsų darbo metodus.“

„Esame įpratę kurti archeologines dioramas, todėl miniatiūrinė meno galerija buvo už mūsų komforto zonos ribų, – pasakoja Ole. – Bet buvo labai smagu. Dirbti su pažįstamomis medžiagomis, bet sukurti iš jų kažką, su kuo nebuvome susipažinę, atrodė kaip didelis laimėjimas.“

Ole ir Esther daug laiko praleidžia kartu ir mano, jog svarbu pasidalyti užduotimis, kad netrukdytumėte vieni kitiems. „Kai pradėjome projektą, nekvaršinome sau dėl to galvos, bet netrukus pastebėjome, kad, pavyzdžiui, vienam iš mūsų geriau sekasi su spalvomis, o kitam su konstrukcijomis, – pasakoja Ole. – Tad pažiūrėkite, kam kuri užduotis sekasi lengviau. Naudinga turėti savo specializaciją, o pasidalijus užduotis atrodo, kad dirbate kartu, bet atskirai. Pasitikėkite vienas kitu ir neabejokite, kad rezultatas bus nuostabus.“

Jau turite įrankių ir žinių, reikalingų nuosavai miniatiūrinei meno galerijai pasigaminti, tad kodėl nepabandžius? Ši veikla ne tik maloni, bet ir informatyvi – kas žino, kokių įdomių faktų atrasite apie didelį ir nuostabų meno pasaulį. Arba galite kurti ką nors asmeniškesnio – galbūt galeriją, kurioje demonstruojami geriausi jūsų vaikų kūriniai, kad parodytumėte, kokie jie jums svarbūs? O gal verta sukurti asmenišką dovaną su atostogų nuotraukų ekspozicija? Galimybių be galo daug!

Autorė: Nikita Achanta

  1. Kai laikomos albume. Atliekant paspartintą testavimą; prielaidos: temperatūra 23 °C / 73,4 °F, drėgnis 50 %.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Sprogstančios dėžutės kūrimas

Lini Trinh dalijasi savo popierinės „sprogstančios“ dėžutės, pagamintos naudojant „Canon SELPHY CP1500“, kūrimo procesu.

Meniški popieriniai rankdarbiai

Menininką Zack McLaughlin įkvėpė „Canon Creative Park“ tulžio šablonas.

Sukurkite savo pasakojimų knygą

Naudodami „Canon SELPHY CP1500“ leiskite savo vaizduotei išsiskleisti rankų darbo pasakojimų knygoje.

Geriausi „Canon“ nešiojamieji spausdintuvai

Susipažinkite su „Canon“ kompaktiškų spausdintuvų asortimentu ir sužinokite, kuris spausdintuvas tinka jums.