A time stack image showing a tulip blooming.

LAIKO SLINKTIES FOTOGRAFIJA

Akimirkos laike: pasinaudokite šiuo metodu ir paverskite laiko slinkties įrašą nuotrauka

Gali būti nuostabu fotografuoti šimtus vaizdų, atskleidžiant laiko slinkties seką, bet gautų vaizdo įrašų nepakabinsite ant savo sienų. Tačiau galima laiko slinkties kadrus sujungti į vieną spaudinį. Kuriant laiko slinkties sluoksnių nuotrauką reikia nufotografuoti seriją nuotraukų – kaip ir naudojant laiko slinkties funkciją. Tačiau užuot kūrę vaizdo įrašą, imate atskiras konkretaus kadro sritis ir sujungiate jas į vieną, įspūdingą vaizdą, atskleidžiantį, pvz., perėjimą iš dienos į naktį.

Čia paaiškinsime fotoaparato nustatymo fotografuoti laiko slinkties sekas, naudojant fotoaparatą su integruotu intervalų laikmačiu, pagrindus. Tai paprastas fotoaparato metodas, kurį galite lengvai išbandyti savo namuose / sode. Užfiksavome žavingą tulpių žiedlapių judėjimą popietę ir vakare, tačiau tą pačią techniką galite taikyti bet kuriam objektui, kuris laikui bėgant keičiasi lėtai, nuo tirpstančių ledų iki kraštovaizdžio dienai pereinant į naktį. Užbaigę sujungsime savo kadrus, tada pagaminsime akį traukiantį spaudinį ant sienos.

1. Fotografuokite laiko slinktį

Pasirinkite padėtį

A photographer frames up his subject: a tulip growing in his garden.
Rinkdamiesi vietą laiko sluoksnių nuotraukai, atsižvelkite į orų permainas ir apsaugokite fotoaparatą nuo atmosferos reiškinių.

Pastatykite fotoaparatą ant trikojo ir pasirinkite filmavimo kampą. Turėkite omenyje, kad fotoaparatas turės likti kelias valandas, todėl geriau parinkti vietą, kur jis nemaišytų Jei yra lietaus tikimybė, uždenkite fotoaparatą arba fotografuokite pro langą. Geriausia, kad diena būtų rami, nes stiprus vėjas gali sukelti nepageidaujamą gėlės judėjimą. Įsitikinkite, kad fotoaparato akumuliatorius visiškai įkrautas. Tulpės visiškai išsiskleidžia maždaug vidurdienį, kad pagautų saulės šviesą išskleistais žiedlapiais, todėl nuo tada nustatėme nuotraukų seką.

Nustatykite paprastą foną

A black back drop is used to make tulips stand out.
Paprastas fonas palengvins laiko sluoksnių nuotraukų sujungimą.

Jei fotografuojate tokį objektą kaip gėlę, pabandykite už jo padėti paprastą foną. Taip galima ne tik išskirti gėlę iš gausaus sodo fono, bet ir lengviau vėliau sklandžiai sujungti kelis kadrus į vieną. Čia mes padėjome juodo audinio gabalą už gėlių, tačiau galite eksperimentuoti su įvairiomis fono spalvomis. Kad fonas išliktų tamsus, užtikrinome, kad ant jo nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai.

Nustatykite išlaikymą

Susiję straipsniai
A women touches a paper star hanging from her ceiling.

FOTOGRAFAVIMAS PATALPOSE

Tobulų nuotraukų projektai: trys idėjos kūrybiškoms fotosesijoms namuose

Atskleiskite savo kūrybiškumą namuose. Patarimai, kaip kurti kinematografiškus portretus, abstrakčius makrovaizdus ir laiko slinkties įrašus.

Tulips in a garden framed by trails of light.

FOTOGRAFAVIMAS SODE

Atskleiskite savo kūrybiškumą sode: trys naudingi metodai

Smagūs projektai, kuriuos verta išbandyti namuose: nuo tapymo šviesa iki žvaigždžių fotografavimo.

The Aperture priority mode settings on a Canon EOS 5D Mark IV.
Pirmenybės diafragmai (Av) režimas idealiai tinka laiko sluoksnių nuotraukoms kurti – fotoaparatas pakoreguos išlaikymą pagal kintantį apšvietimą, bet fotografuos su jūsų pasirinkta diafragma.

Išlaikymo pasirinkimas priklauso nuo objekto ir apšvietimo. Paprastai diafragmos pirmenybė yra geras pasirinkimas fotografuojant laiko slinkties sekas, kai dienos metu kinta šviesos lygis. Tai reiškia, kad galite išlaikyti diafragmą ir ISO fiksuotą, o fotoaparatas pritaikys užrakto greitį pagal sąlygas. Idealiai tinka vidutinio diapazono diafragma, pvz., f/8, o mažas ISO, pvz., ISO 100, padeda sumažinti triukšmą. Sufokusavę objektą, perjunkite objektyvą į rankinį fokusavimą, kad jis liktų užfiksuotas visos sekos metu.

Pagalvokite ir apie vaizdo kokybę. RAW vaizduose paryškintos ryškiai apšviestos ir šešėliuose esančios detalės, todėl suteikia jums saugesnį tinklą per dideliam arba per mažam išlaikymui. Jei nesate patenkinti RAW vaizdais, rinkitės RAW+JPG, tačiau atminkite, kad šiai parinkčiai reikės daugiau vietos atminties kortelėje.

Kontroliuokite šviesą

A reflector blocks light from hitting the tulips in frame.
Neleisdami saulei apšviesti fotografuojamo daikto ir kompensuodami apšvietimą dirbtine šviesa, galėsite išlaikyti pastovumą.

Nuolatinis apšvietimas padės suderinti kadrus, tačiau fotografuojant skirtingu paros metu tai gali būti sudėtinga. Svarbiausia yra sumažinti dienos šviesos poveikį, kad ji vaidintų minimalų vaidmenį bendrame aplinkos apšvietime. Turite kelis variantus. Pirmiausia, galite laikinai blokuoti saulės šviesą reflektoriumi arba pridengti ir apšviesti gėlę naudodami lempą ar stiprų žibintą. Arba galite naudoti „Speedlite“ blykstes ar išorinę blykstę dienos šviesai įveikti.

Nustatykite intervalus

The Interval settings screen on a Canon EOS 5D Mark IV.
Laiko sluoksnių nuotraukos kūrimas yra ilgas procesas. Kad būtų lengviau, naudokite fotoaparato intervalinio fotografavimo parinktį – pvz., fotoaparate „Canon 5D Mark IV“, kurį naudojome čia, „Canon EOS 90D“, „EOS RP“, „EOS 250D“ arba „EOS M6 Mark II“.

Fotoaparato meniu eikite į fotografavimo intervalais nuostatas. Yra du pagrindiniai valdikliai. Intervalo nuostata lemia laiko trukmę tarp kadrų, o jūsų pasirinktas diapazonas skirsis pagal fotoaparatą: kai kurie leidžia nustatyti intervalus iki 30 sekundžių, kai kurie – iki 59 minučių 59 sekundžių, kai kurie – kelias valandas, minutes ir sekundes (čia fotoaparatas nustatytas fotografuoti kas valandą). Galima nustatyti konkretų kadrų skaičių arba 00 (neribotą) (jei tai leidžia jūsų fotoaparatas), kad būtų galima fotografuoti nepertraukiamai. Kai visa tai bus nustatyta, galėsite pradėti seką paspausdami užraktą.

2. Suliekite kadrus

Susluoksniuokite skirtingo laiko kadrus

A tulip on the edit screen in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Pasirinkite nuotraukų seką nuotraukų apdorojimo programinėje įrangoje „Canon Digital Photo Professional“ (DPP) ir sujunkite jas naudodami koregavimo ir komponavimo įrankius.

Kai turėsite per kelias valandas nufotografuotų nuotraukų seką, galėsite jas sujungti į vieną vaizdą, kuriame atskleidžiamas objekto kitimas per dieną. Pasirinkite vaizdus, kuriuos norite sumaišyti – galite pasirinkti tiek, kiek norite, bet kuo daugiau bus vaizdų, tuo ilgiau viskas užtruks. Apdorokite vaizdus, kad ištobulintumėte spalvas ir tonus, kaip ir apdorodami atskirą nuotrauką. Kad sutaupytumėte laiko, galite juos apdoroti partijomis programoje DPP naudodami recepto funkciją.

Įsitikinkite, kad fonas nekinta

An image of a tulip is tweaked in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Naudodami įrankį „Adjustment“ (koregavimas), pasirūpinkite, kad visų sujungiamų nuotraukų fonas būtų vienodas.

Jei, kaip šiame gėlės vaizde, yra fono sričių, kurios nėra visiškai juodos, galite nudažyti jas koregavimo įrankiu, tada pasirinktinai patamsinti plotą. Tada pradėkite jungti nuotraukas naudodami DPP koregavimo ir komponavimo įrankius. Naudodami koregavimo įrankį, patamsinkite vaizdo sritis, kurių nenorite naudoti, tada naudodami komponavimo įrankį pasirinkite kitą vaizdą ir maišykite naudodami pašviesinimo arba pridėjimo nuostatą. Išsaugokite mišinį ir tęskite taip pat, po vieną vaizdą, kol sukursite efektą.

Maišykite vaizdus

Two images of tulips are merged together in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
DPP galite pasirinkti, kaip sulieti savo vaizdus. Čia pasirinkome gėlę pastebimai skirtingais žydėjimo etapais.

Yra daug vaizdo redagavimo programų ir programėlių, kurias galite naudoti nuotraukoms maišyti, tačiau principai išlieka tokie patys. Sudėkite nuotraukas vieną ant kitos ir pasirinkite kiekvienos iš jų sritis, kurias norite naudoti sumaišytame vaizde. Galite pasirinkti maišyti su perėjimu iš vienos kadro pusės į kitą arba eksperimentuoti su kito tipo perėjimu, pvz., pjūvių serija, kaip parodyta toliau pateiktame kraštovaizdžio skirtingo laiko sluoksnių vaizde.

Įvaldę vaizdų maišymo DPP pagrindus, galite išbandyti skirtingus efektus, pvz., vaizdų pjaustymą kartu.

3. Spausdinkite savo laiko sekos nuotraukas

Paruoškite savo vaizdą

Dabar, kai šie kadrai jau sujungti į vieną nuotrauką, ją galima išspausdinti.

Kai sumaišysite laiko slinkties nuotraukas, galbūt vertėtų žengti dar vieną žingsnį ir išspausdinti nuotrauką? Įrėmintas kelių žydėjimo etapų gėlės spaudinys gali įspūdingai papuošti jūsų sieną ar židinį arba netgi tapti dovana mylimam žmogui. Vaizdą paruošti spausdinti paprasta, tai galima atlikti daugumoje vaizdo redagavimo programų. Kad ir ką pasirinktumėte, labai svarbu, kad ekrano spalvos būtų sukalibruotos taip, kad ekrane matytumėte vaizdą, kuris ir bus atspausdintas.

Pasirinkite tinkamas nuostatas

A time stack of tulips shown in a frame on a mantelpiece.
Pasirinkite tinkamus parametrus, kad spalvos ekrane atitiktų spalvas nuotraukoje, ir sukurkite gražią dekoraciją, kuri papuoš jūsų namus.

Spausdinimo procesas gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo naudojamo spausdintuvo. Profesionalūs spausdintuvai turi tokius pranašumus, kaip ilgaamžiškesni plakato dydžio spaudiniai. „Canon PIXMA PRO-10S“ gali spausdinti iki A3+ formato spaudinius, naudodamas 10 pagal pigmentą sukurtų rašalų sistemą, kuri leidžia atkurti gražias spalvas, o „PIXMA PRO-100S“ naudoja 8 dažų pagrindu sukurtų rašalų sistemą, kad galėtų spausdinti dar ilgalaikiškesnius spaudinius. Arba imkitės dar aukštesnio lygio su „Canon imagePROGRAF PRO-1000“ ir spausdinkite iki A2 formato spaudinius naudodami „Canon“ 12 pagal pigmentą sukurtų rašalų sistemą „LUCIA PRO“.

Jei naudojate vieną iš šių ar bet kokį kitą „Canon pro“ spausdintuvą, spausdinimo procese naudokite „Print Studio Pro“. Šis papildinys veikia su DPP ir kitomis redagavimo programomis, o su juo galite keisti spalvų valdymo nuostatas ir popieriaus profilius, norėdami pasiekti tikslią ekrano ir spausdinimo atitiktį.

Jei naudojate namų nuotraukų spausdintuvą, pvz., „Canon PIXMA TS6350“, kurį naudojome mes, DPP galima valdyti šį procesą: pasirinkite „Spausdinti“, tada „Ypatybės“, ir pasirinkite naudojamo popieriaus tipą ir tinkamas nuostatas. Siekdami geriausių rezultatų naudokite specialų popierių, pvz., „Canon Pro“ fotopopierių, ir spausdintuvą su bent 5 rašalų sistema (pvz., „Canon ChromaLife100“ rašalo technologija, naudojama PIXMA TS6350), kad gautumėte aukštos kokybės spaudinius.


Autorius: James Paterson

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus