12 kūdikių fotografavimo patarimų, kuriais galite pasinaudoti jau šiandien

Išsaugokite tuos brangius momentus ir užfiksuokite savo kūdikio vystymąsi savo protingais būdais padaryti kūdikio fotografiją įdomus ir gauti puikių rezultatų.
Kūdikis, laikantis meškiuką, sėdi lovoje ant antklodės iš skiautinių, šypsosi tiesiai į fotoaparatą. © Tomsickova Tatyana / „Shutterstock“

Fotografuoti kūdikius – malonumas daugumai mylinčių tėvų, šeimos narių ir draugų, kurie juo nekantraus pasidžiaugti, vos tik susipažins su nauju pasaulį išvydusiu žmogučiu. Ir juos lengva suprasti – kūdikiai yra neįtikėtinai mieli, o jiems augant atsiskleidžia vis daugiau ir daugiau mažos asmenybės bruožų. Ir nesvarbu, ar kūdikis juokiasi, smalsauja, yra mąslus ar judrus, fotografijos – tai vienas iš geriausių būdų sekti ir išsaugoti šiuos unikalius ir greitus pokyčius.

Greitai padaryti kadrą gali bet kas, tačiau toliau aprašyti metodai padės jums sukurti išties nuostabias, tokias brangias akimirkas įamžinančias nuotraukas, kad jomis galėtumėte pasidalinti su šeima ir artimaisiais – ir toli, ir arti.

1. Pasirinkite tinkamiausią laiką

Kūdikis, dėvintis rausvą kepurėlę ir pilkai rudą megztinuką, guli ant rudos antklodės, žiūri į fotoaparatą ir šypsosi.

Kuo kūdikis laimingesnis, tuo geresnė bus jo nuotrauka, todėl įsitikinkite, kad pasirinkote geriausią laiką tai akimirkai užfiksuoti ir paprastą naudoti fotoaparatą, kad nereikėtų gaišti laiko keičiant nustatymus. © Samuel Borges nuotrauka / „Shutterstock“

Neskaitant naujagimių, kūdikiai gyvena pagal tam tikrus įpročius. Beveik kiekvienas kūdikis bus įpratęs tam tikru dienos metu daryti tam tikrus dalykus. Jūs žinote, kada jūsų kūdikis yra geriausiai nusiteikęs, tad planuokite fotografuoti būtent tuo metu. Pavyzdžiui, galbūt jūsų kūdikis yra ramiausias ką tik pavalgęs. Ar ką tik pabudęs po popiečio miego.

2. Fotografuokite akių lygyje

Gulintis ant šono ir dėvintis šviesiai rožinius marškinėlius kūdikis ant purios smėlio spalvos antklodės.

Priartėkite prie kūdikio akių lygio, kad nufotografuotumėte intymų ryšį tarp jūsų ir jūsų vaiko. Įsitikinkite, kad nustatyta automatinio fokusavimo nuostata „Vienas taškas“ arba „Veidas + sekimas“ (jei tokia yra), kad kūdikio akys būtų ryškiai sufokusuotos. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 50mm F1.8 STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/2,8 ir ISO 640. © Mark Fensome

Klasikinėse naujagimių nuotraukose paprastai būna stambiu planu nufotografuotos mažytės jų pėdutės ir rankos arba kūdikis miegantis ant mamos ar tėčio peties. Jau vaikštančių ir vyresnių vaikų nuotraukose paprastai fiksuojamas judėjimas – jose vaikai žaidžia ar atskleidžiamas kitos jų gyvenimo akimirkos, sukuriant nesenstančius jų atsiminimus. Auksinė tokių kadrų taisyklė – fotografuoti akių lygyje, kad visada išliktų intymumo pojūtis.

Visada pravartu norimus kadrus suplanuoti iš anksto. Niekada negali žinoti, kiek ilgai truks gera kūdikio nuotaika, tad būkite pasiruošę, jei trūksta laiko, praleisti mažiau svarbius kadrus.

3. Prieš fotografuodami nustatykite fotoaparatą

Senelis fotoaparatu „Canon EOS R100“ fotografuoja anūką, važiuojantį dviračiu. Besišypsanti močiutė sėdi šalia.

Įsitikinkite, kad jūsų fotoaparatas yra po ranka, kai žinote, kad jūsų vaikas ar anūkas mokysis kažko naujo. Svarbu užfiksuoti vieną kartą gyvenime pasitaikančias akimirkas geriausios kokybės nuotraukose, kad galėtumėte mėgautis jomis tolimoje ateityje. © Gary Morrisroe

Fotografuojant kūdikius laikas yra labai svarbus. Ramesnę akimirką galbūt pavyks rasti 10 minučių fotografavimui. Būkite pasirūpinę, kad įranga būtų paruošta, kad kai ateis tinkama akimirka, turėtumėte kuo daugiau laiko su laimingu kūdikiu. Žinoma, apšvietimas kinta ir kūdikiai juda, todėl neišvengiamai nustatymus teks pakoreguoti. Bet jei iš anksto pasiruošite pagrindinius dalykus – objektyvą, išlaikymo režimą, pavaros režimą ir kitus pagrindinius parametrus – turėsite daugiau laiko fotografuoti.

Naudojant tokius fotoaparatus kaip „Canon EOS R100“, paprasta tiesiog jį paimti į rankas ir fotografuoti. Automatiniai režimai ir meniu su nurodymais bei ekranai padės nustatyti nuostatas, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu – brangią akimirką, kurią norite užfiksuoti ir išsaugoti ilgiems metams.

4. Dirbkite su natūralia šviesa

Juodaodė mergaitė, su rausvu lankeliu ant galvos, šypsosi tiesiai į fotoaparatą. Natūrali šviesa, sklindanti iš šoninio lango, tolygiai pasklidusi ant veido.

Jei svarstote apie reflektorių, patikrinkite, kuri spalva tinka jūsų kūdikio odos atspalviui. Galbūt pamatysite, kad auksinė pusė yra malonesnė akiai už sidabrinę. © „pixelheadphoto digitalskillet“ / „Shutterstock“

Mažylis sėdi supamojoje kėdutėje ir žiūri į langą, per kurį sklinda natūrali šviesa.

Kartais geriausios akimirkos nuotraukai užfiksuoti ateina darant kažką kasdieniško, pvz., virtuvėje ruošiant maistą kūdikiui. Todėl svarbu, kad jūsų fotoaparatas būtų paruoštas fotografuoti. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/400 sek., f/2,0 ir ISO 400. © Ilvy Njiokiktjien

Geriausiai kūdikių nuotraukoms tinka graži ir jauki natūrali šviesa. Paprasčiausia būtų panaudoti reflektorių ir atspindėti dalį pro langą krintančios šviesos. Ir nebūtina naudoti profesionalių fotografų reflektorių, užtenka baltos drobės ar didelio balto popieriaus ar kartono lapo. Padėkite vaiką šalia lango ir nurodykite draugui ar šeimos nariui pakreipti reflektorių taip, kad šviesa nuo lango sumažintų šešėlius toje kūdikio veido pusėje, kuri yra nusukta nuo lango.

Kartais šviesa sukuria vaizdą, o jūsų vienintelis vaidmuo yra užfiksuoti tą akimirką. Įsitikinkite, kad kūdikio akis sufokusuota ir kompozicija yra gera, ir greitai paspauskite užrakto mygtuką, kad turėtumėte trumpos akimirkos prisiminimą.

5. Pasiruoškite savo objektyvus

Susimąsčiusi mažylė žiūri į tolį, atrodo, kad pirštais čiupinėja naująjį dantuką.

Fiksuoto židinio nuotolio objektyvai puikiai tinka portretams prietemoje fotografuoti. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/1600 sek., f/2,0 ir ISO 2500. © Ilvy Njiokiktjien

Nespalvotas vaizdas iš viršaus, kuriame matyti kūdikio veidas: jo akys užmerktos, sufokusuotos ilgos blakstienos.

Kartais spalva gali blaškyti dėmesį, o detalės būti paveikesnės, kai užfiksuojamos nespalvotai. Galite patikrinti, ar jūsų padaryta kūdikio nuotrauka geriau atrodo nespalvotai tiesiog fotoaparate: pasiekite nuotraukų stilius „Picture Style“ arba pakeiskite ją vykdydami baigiamąjį apdorojimą, jei fotografuojate RAW formatu. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ su objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/160 sek., f/2,8 ir ISO 200. © Helen Bartlett

Naudojami objektyvai priklausys nuo norimų nuotraukų tipo. Bendro pobūdžio nuotraukoms pabandykite fiksuoto židinio nuotolio objektyvą, pvz., „Canon RF 50mm F1.8 STM“, kuris puikiai veikia prastai apšviestoje aplinkoje, pvz., miegamajame, arba portretinį objektyvą, pvz., Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, kuris greitai automatiškai sufokusuoja ir gali praversti fotografuojant judesį, pvz., ropojimą ar valgymą.

Jei norite aiškiai stambiu planu įamžinti mažyčius kūdikio bruožus – rankutes, kojų pirštukus ir blakstienas, – tuomet makroobjektyvai, pvz., minėtieji „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“, „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ arba „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“, yra puikūs pasirinkimai.

Apskritai, tamsioje aplinkoje puikiai tinka fiksuoto židinio nuotolio objektyvai, pvz., 50 mm ar 85 mm, nes dėl didelės diafragmos angos praleidžia daug šviesos. Tačiau tais atvejais, kai kūdikis yra aktyvus, galbūt geriau būtų naudoti artinantį objektyvą. Artinančiu objektyvu, pvz., „Canon RF 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“, galite išlaikyti judantį kūdikį kadre ir turėsite daugiau galimybių greitai padaryti kadrą.

6. Ša! Fotografuokite tyliai

Juodaodė mergaitė, vilkinti balkšvos spalvos glaustinukę, šypsosi miegodama.

Kūdikio miego laikas yra brangus, todėl įsitikinkite, kad jo nepažadins užrakto garsas, kai bandote užfiksuoti palaimingą išraišką. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark II“ (dabar jį pakeitė „5D Mark IV“) su objektyvu „Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM“. © „Mellz Photography Ltd“

Vaikai greitai išsiblaško ir net išsigąsta, išgirdę garsius pypsėjimus ir užrakto garsus. Todėl pravers tylus arba tyliojo fotografavimo režimas. Jei turite tokį EOS fotoaparatą kaip „Canon EOS R100“, galite pasirinkti tylųjį režimą, vieną iš veiksmo režimų. Dar vienas variantas – užmaskuoti užrakto triukšmą raminančia ar žaisminga muzika, atsižvelgiant į norimą nuotaiką.

7. Fotografuokite užrakto pirmenybės režimu

Juodaodis mažylis eina link fotoaparato, aukštai iškėlęs ranką, tarsi kažko siektų.

Jei fotografuojate mažylį, įsitikinkite, kad jūsų fotoaparatas nustatytas judančiam objektui fotografuoti, įjungdami režimą „Tv“. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R100“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/3,5 ir ISO 1600. © Gary Morrisroe

Tv (užrakto pirmenybės) režimu galite nustatyti norimą išlaikymą, o fotoaparatas atitinkamai apskaičiuos tinkamiausią diafragmą. Šiuo režimu galite greitai ir kūrybiškai veikti nesirūpindami, kad fotografuojant teks dažnai koreguoti parametrus. Pavyzdžiui, išlaikymas turi būti pakankamai trumpas, kad judesys nebūtų sulietas, todėl fotografuojant judrų kūdikį pravartu pradėti nuo 1/250 sekundės. Pradėkite nuo tiek ir pakoreguokite atsižvelgdami į kūdikio aktyvumą.

Paprastai norima, kad būtų sufokusuotas visas kūdikio veidas, tad svarbu patikrinti, ar lauko gylis nėra per mažas. Palikę automatinį ISO gausite pageidaujamus išlaikymo ir diafragmos parametrus, bet atkreipkite dėmesį, kad kuo žemesnis ISO, tuo aukštesnė bus vaizdo kokybė.

8. Naudokite nepertraukiamo fotografavimo režimą arba filmuokite

Vaizdo įrašas, padarytas fotoaparatu „Canon EOS R100“, kuriame matyti rankas aukštyn iškėlęs ir einantis link fotoaparato mažylis.

Daugumai kitų fotografijų tipų greičiausiai fotografuojate po vieną kadrą. Bet fotografuodami kūdikio portretą turėtumėte perjungti nepertraukiamo fotografavimo režimą. Nepertraukiamas fotografavimas (taip pat vadinamas serijos režimu) yra ypač naudingas, jei kūdikis juda! Jis padės įrašyti visus staigius kūdikio judesius ir turėsite didžiausią galimybę pagauti tobulą akimirką, nes kūdikis tikriausiai nesiruošia jums ilgai pozuoti.

Dar geriau – padarykite vaizdo įrašą! Tokie fotoaparatai kaip „Canon EOS R100“ turi puikias filmų vaizdo stabilizavimo ir automatinio fokusavimo funkcijas, kurios padeda išlaikyti kūdikio veido ryškumą, kai jis žengia pirmuosius žingsnius link jūsų. Tokios akimirkos nusipelno geriausios kokybės, o jei filmuojate 4K raiška, netgi galite iš filmuotos medžiagos padaryti momentinę nuotrauką ir išspausdinti ją savo kūdikio nuotraukų albumui.

9. Eksperimentuokite su fokusavimo taškais

Kūdikis, suvyniotas į mėlyną antklodę, guli ant lovos, sufokusuotos mažos rausvos pėdutės.

Perjunkite fotoaparatą į vaizdo režimą „Makrorežimas“ arba „Stambus planas“, kad nufotografuotumėte žavius kūdikio bruožus, pvz., mažytes pėdutes ir rankutes, o visa kita fone būtų sulieta. © James Paterson

Paprastai portretuose fokusuojama į objekto akis. Tačiau galima sukurti įspūdingus kūdikių portretus kartkartėm šią taisyklę sulaužant.

Kūdikiai yra tokie maži, kad kitos jų kūno dalys, pavyzdžiui, rankutės ar pėdutės, gali būti labai įdomus objektas. Jei fotoaparatas turi jutiklinį ekraną, pvz., „Canon EOS R10“, paprasta paliesti tą ekrano dalį, kurioje matote rankų ar kojų pirštukus, ir juos sufokusuoti. Naudojant didesnę diafragmą viskas aplink bus sulieta, o vieta, kurią norite pabrėžti, – ryškiai sufokusuota.

10. Atmuškite blykstės šviesą

Jauna moteris, nukreipusi „Speedlite“ blykstę į šoną ir aukštyn, fotografuoja fotoaparatu prie stalo sėdintį mažylį, supamą šeimos.

Kūrybiškiau fotografuokite savo vaikus ir eksperimentuokite su blykste, neprijungę jos tiesiogiai prie fotoaparato, kad pridėtumėte kryptingos šviesos. © Tom Martin

Situacijose, kuriose norite šviesą kontroliuoti blykstėmis, svarbu nenukreipti blykstės į kūdikio akis, nes jos šviesa gali būti labai skausminga ir dideliems, ir mažiems. Geriau naudokite išorinę blykstę ir atmuškite jos šviesą nuo lubų ar priešingos sienos. Jei tiesiog norite paeksperimentuoti su blykste, „Speedlite EL-100“ gali būti naudojama ir prijungus prie fotoaparato, ir pastačius atskirai, ir tai puiki ir prieinama galimybė pradėti. Jei norite investuoti į aukštesnės klasės blykstę, galite rinktis „Speedlite EL-5“.

11. Naudokite trikojį

Močiutė laiko rankose anūką ir kalbasi su juo.

Jei norite pats patekti į nuotrauką, lengviausias būdas tai padaryti yra pasinaudoti trikoju. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R100“ su objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/320 sek., f/4,0 ir ISO 640. © Gary Morrisroe

Šeimos, kurią sudaro tėvai ir 3 vaikai, portretas: visi sėdi ant sofos, už jų matyti siena su balionais, ant kurių užrašyta „Su gimtadieniu“.

Kai ypatingomis progomis norite, kad visa šeima patektų į nuotrauką, jūsų pagalbininku taps trikojis ir nuotolinio fotografavimo funkcija. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 800D“ (dabar jį pakeitė EOS 850D) su objektyvu „Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM“, nustatymai: 1/200 sek., f/5,6 ir ISO 400. © Tom Martin

Kūdikiai dažnai daro staigius judesius, tad trikojis gali neatrodyti idealus pasirinkimas. Vis dėlto, su juo jūsų rankos liks laisvos pozuoti ar patraukti kūdikio dėmesį ir išgauti norimas išraiškas.

Naudodami trikojį nuotraukose galite atsidurti ir jūs ir sukurti nesenstančius, klasikinius kadrus, kuriuose, pavyzdžiui, jūsų rankos gaubia kūdikio rankeles ar pėdutes. Nustatę fotoaparatą ant trikojo, perjunkite laikmatį. Dažnai galima rinktis 2 arba 10 sekundžių trukmę. Pasirinkite 10 sekundžių. Taip pat galite naudoti trikojį pvz., „Canon“ trikojį-rankeną HG-100TBR, su „Bluetooth“ valdikliu, kad būtų labai lengva fotografuoti nuotoliniu būdu. Padarykite bandomąjį kadrą patys arba paprašykite partnerio ar draugo, kad pastovėtų ten, kur ketinate stovėti jūs, kad tinkamai sufokusuotumėte ir nustatytumėte ekspoziciją. Arba tiesiog pasirenkite ir pradėkite fotografuoti, kad maksimaliai išnaudotumėte akimirką, kai jūsų kūdikis yra geros nuotaikos.

12. Naudokite programėles

Žmogus laiko fotoaparatą „Canon EOS R100“ šalia išmaniojo telefono, tas pats vaizdas rodomas fotoaparato ekrane ir programėlėje „Canon Camera Connect“ telefone.

Programėlę „Canon Camera Connect“ galite naudoti ne tik nuotoliniu būdu fotografuoti iš savo įrenginio, bet ir nuotraukoms bei vaizdo įrašams persiųsti, kad galėtumėte jais greitai pasidalyti su šeima ir draugais.

Yra daugybė naudingų „Canon“ programėlių, su kuriomis fotografavimas, mokymasis ir dalijimasis vyksta lengviau ir smagiau.

Jei turite fotoaparatą su „Wi-Fi“ ryšiu, galite naudoti nemokamą programėlę „Canon Camera Connect“ ir nuotoliniu būdu valdyti savo fotoaparatą per „Android“ arba „iOS“ įrenginį, kad patektumėte į kadrą patys ir fotoaparatas nesudrebėtų. Sumontavę fotoaparatą ant trikojo, galite tiesiogiai bendrauti su kūdikiu, stebėti fotoaparato „Live View“ vaizdą telefone ir paleisti užraktą, kai bus tinkamiausia akimirka. Taip pat naudodami programėlę galite greitai importuoti nuotraukas tiesiai į telefoną ir lengvai jomis pasidalyti. Net kai kurie pradedantiesiems skirti fotoaparatai, pvz., „Canon EOS R100“, palaiko automatinį perdavimą, kad galėtumėte peržiūrėti ir bendrinti nuotraukas iš savo mobiliojo įrenginio vos nufotografavę! Tokios paslaugos kaip „image.canon“ taip pat yra puiki alternatyva perkelti ir saugoti vaizdus debesyje, kad vėliau galėtumėte juos toliau apdoroti ir bendrinti.

Programėlėje „Canon Photo Companion“ rasite jums asmeniškai pagal jūsų fotoaparato modelį pritaikytų patarimų ir pratimų. Kai būsite paraginti, pasirinkite savo EOS fotoaparatą, ir savo rankose turėsite daugybę vaizdo vadovų, įkvepiančių straipsnių ir patarimų įvairiausiomis temomis, pvz., kaip fotografuoti vaikus, kad galėtumėte nuolat tobulinti savo fotografijas ir mokytis kurdami.

Jei šeimoje turite kūdikį, paimkite fotoaparatą ir pradėkite fiksuoti visus šiuos brangius prisiminimus ir atminkite, kad užuot palikus juos SD kortelėje, verta padarytus kadrus išspausdinti, kad jie būtų šalia jūsų ir nuolat primintų tas ypatingas akimirkas.

Autoriai: Jeff Meyer ir Agi Wojcik

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

11 patarimų šeimos fotografijoms

Atraskite patarimų ir gudrybių, kaip gauti puikias šeimos nuotraukas, su „Canon“ ambasadore Helen Bartlett.

Mano pirmieji metukai spausdintose fotografijose

Portretų fotografė Jemella Ukaegbu dalijasi geriausiais patarimais, kaip užfiksuoti ir išsaugoti kūdikio pirmųjų metukų akimirkas.

Be vargo fiksuokite akimirkas

Naudodami „Canon PowerShot PX“ be vargo fiksuokite kasdienes akimirkas.

Fotografavimas spausdinimui

Septyni pagrindiniai patarimai, kaip įamžinti prisiminimus, kad būtų galima juos išsaugoti išspausdinus.