A man, shot from the shoulders down, stands by a lake holding a Canon PowerShot G5 X Mark II in his hand.

KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

Mažas ir puikios formos: sužinokite, kodėl „Canon PowerShot G5 X Mark II“ yra idealus kelionių palydovas

Veiksmo ir gyvenimo būdo fotografas Jamesas Northas keliauja po pasaulį ir fotografuoja įspūdingus adrenalino pilnų nuotykių vaizdus, taigi jis tikrai apsidžiaugė galimybe nuvykti į Austrijos Alpes fotografuoti žalių jos slėnių, skaidrių ežerų ir snieguotų viršukalnių.
Jamesas nenorėjo imtis daug daiktų, todėl vietoj savo įprasto DSLR fotoaparato „Canon EOS 5D Mark IV“ į kelionę pasiėmė naująjį kompaktišką „Canon PowerShot G5 X Mark II“. Austrija tapo idealia vieta fotoaparato galimybėms išbandyti. „Ji buvo žalia ir sodri“, – pasakoja Jamesas. „Ryškiai švietė saulė, bet užkopus aukščiau į kalnus šlaitus dengė sniegas. Įspūdinga spalvų paletė, intriguojantys tonai ir tekstūros, už kiekvieno posūkio laukė vis naujas įspūdingas kadras.“
Jamesas gyvena Londone ir dirba su tokiais klientais kaip riedlentininkų avalynės prekių ženklas „Vans“ bei „The Reason Snowboard Magazine“. Puikiai tinkamą nešiotis „Canon PowerShot G5 X Mark II“ jis išbandė eksperimentuodamas su įvairiais nustatymais. Įspūdingas plataus kampo 5 kartus didinantis objektyvas, iškylantis elektroninis vaizdo ieškiklis (EVF), 20,1 megapikselio 1.0 tipo CMOS jutiklis ir daugybė kitų pažangių funkcijų maloniai nustebina savo pranašumais kaip fotoaparatas su fiksuotu objektyvu. Čia Jamesas dalijasi patarimais ir gudrybėmis, kaip išnaudoti visas prietaiso galimybes.

1. Kai fotografuojate iš arti, įjunkite makrorežimą

Nebijokite priartėti ir atskleisti smulkiausių detalių ir tekstūrų, prie kurių jums teko prisiliesti keliaujant. Makrorežimas, pritaikytas išryškinti iš labai arti fotografuojamus vaizdus, idealiai tinka fotografuoti gėles ir vabzdžius, o iškylantis „Canon PowerShot G5 X Mark II“ EVF vaizdo ieškiklis supaprastina fokusavimą. Jamesas geriausią rezultatą gavo fotografuodamas vaizdus maždaug 20 cm atstumu, jis puikiai užfiksavo smulkiausias spynų, kabančių ant tilto Insbruke, detales ir tekstūrą bei spalvingus pievos dobilus.
„Mažiausius objektus, kuriuos būtų sunku ryškiai nufotografuoti su daugeliu kitų objektyvų, atvaizduosite su smulkiausiomis detalėmis“, – teigia Jamesas. „Galite išleisti tūkstančius eurų DSLR fotoaparato makroobjektyvams, todėl makrorežimas kompaktiškame fotoaparate yra nuostabi funkcija.“

2. Naudokitės panoramos režimu plačiose atvirose erdvėse

Nesvarbu, ar prieš jus kiek akis užmato žaliuoja pievos ir laukai, ar driekiasi atšiaurios pakrantės, ar žėri naktinio miesto peizažai, – „Canon PowerShot G5 X Mark II“ panoraminis režimas idealiai tiks, kai kelionėse norėsite įamžinti plačiausias panoramas. Kai sukatės, fotoaparatas pats sujungia vaizdus be jokio išplaukimo. Su šiuo režimu Jamesas įamžino dangų remiančias Austrijos viršukalnes. Gautą rezultatą jis laiko nepriekaištingu.
Aukštos kokybės 5 kartus didinantis objektyvas užtikrina neprilygstamus rezultatus su bet kokiu židinio nuotoliu. Jamesas atrado, kad jis puikiai praverčia fotografuojant plataus kampo panoramas.

3. Pasitikėkite HDR, kai apšvietimas tam yra tinkamas

Susiję straipsniai
A woman wearing a red strapless dress crouches down to take a picture with a Canon EOS R10.

KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

10 kelionių fotografijos patarimų

Fotografė ir tinklaraštininkė Diana Millos dalijasi patarimais kaip užfiksuoti nepakartojamas kelionių fotografijas.

Jamesą sužavėjo fotoaparato režimas „High Dynamic Range“ (HDR), kuriuo pavyko su įvairiu išlaikymu nufotografuoti tą patį vaizdą ir sujungti kelis kadrus į vieną, išrenkant geriausius kiekvieno vaizdo elementus taip, kad gauta nuotrauka būtų nei per šviesi, nei per tamsi, o šešėliai ir detalės – itin sodrūs ir ryškūs.
Jamesas gavo geriausius rezultatus HDR režimu, kai šviesių ir tamsių elementų kontrastai buvo ypač dideli. „HDR režimas reiškia, kad fotoaparatas gali tinkamai užfiksuoti atspalvius su tinkamu išlaikymu ir iš kelių vaizdų sudaryti vieną kadrą“, – komentuoja jis.

4. Pakreipkite ekraną, pamatykite pasaulį kitu kampu

„Canon PowerShot G5 X Mark II“ turi 180 laipsnių pasukamą LCD ekraną, kuris idealiai tinka fotografuoti mažu kampu ar asmenukėms daryti. „Toks ekrano pasukimas – tikrai patogus“, – tvirtina Jamesas. „Žvelgdami aukštyn ar žemyn galite rinktis neįprastesnius kampus, bet fotografuodami visada aiškiai matysite, ką darote.“ Jamesas neretai fotografavo su pakreiptu LCD ekranu, o kai pagaudavo ypatingas kūrybinis įkvėpimas, rinkdavosi iškylantį OLED EVF vaizdo ieškiklį.
„Canon PowerShot G5 X Mark II“ jutikliniame ekrane galite greitai ir intuityviai reguliuoti visus nustatymus, tokius kaip diafragma, užrakto suveikimo greitis ar ISO. „Jei norite nufotografuoti įdomią kompoziciją ar garsų paminklą neįprastu kampu, o fotoaparatą laikyti ne itin patogu, paprasčiau naudotis LCD ekranu nei reguliavimo ratukais“, – pataria Jamesas.

5. Filmuokite 4K vaizdo įrašus ir redaguokite juos vėliau

4K vaizdo įrašų skiriamoji geba net keturis kartus pranoksta 1080p „Full HD“ – tai net 3840 × 2160 vaizdo taškų. Tai reiškia, kad palyginus su „Full HD“ vaizdo įrašais, su 4K filmuoti vaizdai bus ypač tikroviški, įspūdingi ir be jokių apkarpymų. Tai puikus sprendimas, jei norite nufilmuoti, pavyzdžiui, virš kalnų sklendžiantį erelį arba kaip jūsų bičiulis neria į skaidrius ežero vandenis. Be to, su 4K galite patogiai priartinti vaizdą, jį pakreipti ir apkarpyti montuodami vaizdo įrašus iki 200 % – ir vis tiek mėgautis sumontuotu „Full HD“ skiriamosios gebos filmu.
Jamesas išbandė „Canon PowerShot G5 X Mark II“ kokybę filmuodamas riedlentininkus. „Filmo kūrimo nustatymas pranoko mano lūkesčius“, – džiaugiasi jis. „Nuo automobilio galinės sėdynės filmavau, kaip keliu artėja mano asistentas, ir vaizdo sekiklis veikė išties puikiai. Mane sužavėjo, kaip profesionaliai atrodė filmuota medžiaga kompiuteryje ir kaip gerai buvo išlaikyta vaizdų pusiausvyra.“

6. Nebijokite eksperimentuoti

Įranga – labai svarbi, tačiau įspūdingiausios tyrinėjamo pasaulio nuotraukos gimsta pasitelkiant įgūdžius ir vaizduotę. „Akivaizdu, kad fotografija – tai menas matyti. Fotoaparatas yra tik jūsų įrankis“, – teigia Jamesas. „Taip turite jaustis su bet kokiu fotoaparatu, nesvarbu, ar fotografuojate telefonu, ar profesionalia DSLR kamera. Tiesiog prisitaikykite ir išnaudokite prietaiso turimas funkcijas.“
Tai kokia gi Jameso nuomonė apie išbandytąjį „Canon PowerShot G5 X Mark II“? „Sunku įsivaizduoti dar geresnį kompaktišką fotoaparatą“, – patvirtina jis. „Jis puikiai tinka mėgėjams – visiems, kurie nori lavinti savo kaip fotografo įgūdžius ir kartu žvelgti į pasaulį žaismingai ir kūrybiškai.“


Autorė: Loren Cotter

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus