A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

MAKROFOTOGRAFIJA

Meniška makrofotografija: vandens lašeliuose atsispindinčių gėlių fotografavimas

Pažvelkite į gėlių fotografavimą nauju kampu – pasinaudokite makrofotografijos objektyvo didinamąja galia įspūdingiems kadrams sukurti. Detaliai atskleiskite vandens lašelio grožį ir eksperimentuokite su atspindžiais. Šiam metodui bus reikalingas makroobjektyvas, idealiu atveju – trikojis, ir nuotolinis užrakto paleidiklis – jei turite fotoaparatą su „Wi-Fi“ ryšiu, pvz., Canon EOS 90D, savo išmaniajame telefone galite paleisti programėlę „Canon Camera Connect“ ir per ją nustatyti kadrą bei paleisti užraktą. Siekiant kuo labiau kontroliuoti apšvietimą, patogu naudoti išorinę blykstę, pvz., vieną iš „Canon Speedlite“ serijos.

Pasiruošimas

Naudodami šį paprastą metodą, galite sukurti išties įspūdingus kadrus, kuriuose detalūs objektai atsispindi švelniame vandens laše.

Šį metodą galite naudoti lauke (jei yra tokia galimybė) arba patalpoje. Patalpoje galite labiau valdyti apšvietimą ir yra mažesnis pavojus, kad vėjo gūsis sutrikdys vandens lašelius. Be to, jums nereikės anksti keltis, kad spėtumėte nufotografuoti ryto rasą!

Neskaitant makroobjektyvo ir trikojo, kuris tvirtai laikytų fotoaparatą, kad jis nejudėtų, jums reikės gėlių ir glicerino (galite įsigyti vaistinėje, prekybos centro kepinių skyriuje arba internete), kad sukurtumėte ilgai išliekančius ir puikiai vaizdą atspindinčius lašelius. Taip pat reikės ryškaus šviesos šaltinio – ji gali sklisti pro langą arba nuo nuimtos „Canon Speedlite“ blykstės.

didinimas

A Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lens.
Šiam metodui tinka bet koks makroobjektyvas – šiame puslapyje pateikti vaizdai buvo padaryti su objektyvu „Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM“, bet „Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM“ taip pat yra puikus variantas DSLR fotoaparatams su APS-C jutikliais.

Sufokusuokite savo makroobjektyvą į artimiausią fokusavimo atstumą, kad pasiektumėte didžiausią padidinimą. Net su realaus dydžio arba 1:1 santykio padidinimu vandens lašelis nuotraukoje atrodys mažas, todėl redaguodami nuotrauką kompiuteryje tikriausiai ją norėsite apkirpti. Objektyvą reikės pastatyti šalia lašelių, tad pasirūpinkite, kad nuo jo vaizde nenutįstų šešėlis. Jeigu naudojate lempą arba išorinę „Canon Speedlite“ blykstę, šviesos kryptį galėsite kontroliuoti labiau. Dar vienas būdas išvengti šešėlių – naudoti makroobjektyvą su integruota „Macro Lite“ blykste, pvz., „Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM“ arba „Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM“.

Lašinimas

Susiję straipsniai
Swirling multicoloured patterns of soap in water.

MAKROFOTOGRAFIJA

Abstrakčioji makrofotografija: muilo burbulų fotografavimas

Šiame paprastame ir išsamiame vadove sužinosite, kaip fotografuoti įspūdingus, spalvingus ir abstrakčius muilo plėvelės vaizdus.

Papercraft landmarks

MAKROFOTOGRAFIJA

Maisto makrofotografija

Naudodami „Canon“ makroobjektyvus, sukurkite įdomių abstrakcijų su maistu.

Macro photography tips and techniques

MAKROFOTOGRAFIJA

Makrofotografijos patarimai

Makrofotografija paprastai – atraskite geriausią rinkinį, patarimų ir metodų.

Fotografuojant pirmenybės diafragmai režimu (Av) galima labiau kontroliuoti lauko gylį, bet būkite pasiruošę eksperimentuoti su diafragma, kad pakeistumėte tai, kas yra ir kas nėra sufokusuota. Priartinkite gėlę, kad pakeistumėte kompoziciją vandens laše, ir prieš nuspausdami užraktą naudokite lauko gylio peržiūros mygtuką, kad pamatytumėte, kokį poveikį tai turės jūsų kadrui.

Jeigu vietoje vandens naudosite gliceriną, lašeliai bus blizgesni, klampesni, ilgiau išsilaikys vietoje, todėl turėsite daugiau laiko tobulam kadrui sukurti. O naudodami trumpesnį išlaikymą galėsite per trumpą laiką padaryti tiek kadrų, kiek tik norite. Įmerkite į gliceriną adatą ar dantų krapštuką ir tokiu būdu perneškite skystį – taip galėsite padėti lašelius ten, kur norite, ir tiek, kiek jų norite. Eksperimentuokite su įvairaus dydžio lašeliais ir jų grupėmis, kad sukurtumėte meniškesnes kompozicijas.

Metodas

Komponuokite savo vaizdą fotografuodami plačiai – tai padeda užtikrinti sulietą foną, bet ryškiai sufokusuotus vandens lašelius.

Rankomis sufokusuokite į lašelius ir artinkite fone esančią gėlę tol, kol skystyje susiformuos ryškus jos atspindys. Fotografuokite pirmenybės diafragmai (Av) režimu, kad galėtumėte labiau kontroliuoti lauko gylį, ir pradėkite nuo f/8 diafragmos. Svarbiausia, kad fone esanti gėlė išliktų išsiliejusi, o jos atspindys būtų ryškus, todėl būkite pasiruošę eksperimentuoti su gėlės padėtimi ir diafragma. Pasistenkite išlaikyti lašelius lygiagrečiai fotoaparatui, kad visi jie būtų ryškūs.

Ryškumui padidinti naudokite režimą „Live View“, kad veidrodžio judėjimas nesujudintų fotoaparato, ir fotografuokite naudodami fotoaparato laikmatį, nuotolinį užrakto paleidiklį arba programėlę „Canon Camera Connect“ išmaniajame telefone, jei fotoaparatas yra suderinamas su ja. Daugiau patarimų, kaip pradėti dirbti su makrofotografija, ir daugiau įkvepiančių naujų triukų rasite atsisiuntę „iOS“ arba „Android“ skirtą programėlę „Canon Photo Companion“.


Autoriai: Marcus Hawkins ir Tamzin Wilks

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus