Marc dažnai peržiūri kitų žinomų fotografų darbus, kad pasisemtų idėjų ir sukurtų koncepcijų. „Man didelį įkvėpimą semiasi iš konkursų ir apdovanojimų, pasinėrimo į menininko darbą“, – pasakoja jis, – „ypač didelį akstiną suteikė Londone, Anglija, laimėtas „Wildlife Photographer of the Year“ (metų laukinės gamtos fotografas) apdovanojimas.“
Kitas žingsnis yra rasti tinkamą vietą. Pasinaudokite turimomis žiniomis apie savo vietovę, kad rastumėte vietas, į kurias grįžta gyvūnai. „Eikite kasdien, nes pirmą kartą galite nepamatyti jokių gyvūnų buvimo pėdsakų“, – aiškina Marc. „Paprastai, jei einate tris dienas iš eilės, galite ką nors pastebėti.“
Kai radote vietą, turite atsižvelgti į apšvietimo sąlygas. „Jei norite apšviesti gyvūną, fotografuokite nustatę užrakto greitį 1/100,“ – sako Marc. „Bet jei norite užfiksuoti ką nors jų buvimo vietoje, fotoaparate turite nustatyti ilgą išlaikymą.“
Eksperimentavimas su lėtesniu užrakto greičiu neturėtų būti vien tik praktiniu pasirinkimu. Jei esate mieste, kuriame vyksta transporto priemonių eismas, arba turite tik žibintuvėlį, tai gali būti puiki galimybė eksperimentuoti su šviesos pėdsakais.
„Jei naudojate natūralų apšvietimą arba žibintuvėlį, turite naudoti lėtesnį užrakto greitį ir plačiausią galimą diafragmą, kad užtikrintumėte kokybę,“ – aiškina Marc. „Jei naudosite dirbtinį apšvietimą, fotoaparate galite nustatyti 1/100. Greitis turi būti mažesnis nei 1/250, kad sinchroniškai suveiktų kartu su blykste.“
Objektyvas, pavyzdžiui, „Canon RF 50mm F1.8 STM“ turi plačią diafragmą, puikiai tinkančią tokio tipo fotografavimui.
Marc mėgsta naudoti šviesos sklaidytuvą, ypač, kai užsiima makrofotografija. „Kai fotografuoju varles, rupūžes ar salamandras, priklausomai nuo aplinkos sąlygų, jų oda gali būti drėgna,“ – aiškina jis. „tai gali sukurti nenatūralų atspindį, todėl verta su savimi turėti šviesos sklaidytuvą, kad būtų galima šviesai suteikti minkštumo.“
„Kuo šviesos sklaidytuvas didesnis, tuo jis geresnis. Bet tai yra makrofotografija, o fotografuojami gyvūnai yra maži, todėl šiuo atveju jums nereikia labai didelio sklaidytuvo,“ – aiškina jis.
Jei jo neturite, galite improvizuoti tam panaudodami kitą objektą kaip sklaidytuvą arba pasidaryti namuose iš popieriaus. „Nusipirkau internetu prieš metus, bet kai neturiu pasiėmęs su savimi, naudoju automobilio priekinio stiklo uždangalą, skirtą apsaugoti nuo saulės spindulių patekimo į saloną. Svarbu, kad blykstės šviesa būtų minkštesnė, todėl jums reikia ko nors, kas išskaidytų šviesą,“ – aiškina Marc.