Maisto fotografija neįtikėtinai populiari socialinėje žiniasklaidoje. Vos pažvelgę į „Instagram“ platformą pamatysite, kad labai mėgstame dalytis maisto nuotraukomis. Nuo dalijimosi maisto nuotraukomis iki dalijimosi tuo maistu su kitais yra vos keli žingsniai. Tai kažkoks bendrumo jausmas, tarsi kartu laužytumėte duoną.
Maisto nuotraukų publikavimas internete tapo madingas tuo pačiu metu, kai sparčiai išpopuliarėjo vaizdų socialinės žiniasklaidos platforma „Instagram“.
Fotografams, norintiems nufotografuoti skanių patiekalų nuotraukas, tai yra iššūkis, nes, esant tokiai daugybei maisto nuotraukų, sunku išsiskirti iš kitų. Yasmin Albatoul , Alžyre gyvenanti profesionali fotografė ir maisto fotografijos nuomonės formuotoja, puikiai supranta šį iššūkį. Jai teko susidurti ir su kitais iššūkiais.
„Kadangi esu moteris, ten, kur gyvenu, negaliu keliauti viena arba važinėti po miestą ir užsiimti gatvės fotografija“, – sako ji. Studijuojant universitete draugai man visada sakydavo, kad iš fotografijos nepragyvensi, tai tik hobis. Bet aš pasakiau: „O aš galėsiu. Fotografuosiu namuose.“
Patarimai ir gudrybės, kaip pagerinti maisto fotografijos kokybę
Pasirodo, kad Yasmin buvo teisi. Dabar ji – profesionali fotografė. Jos dinamiški, spalvingi ir dažnai siurrealistiniai kadrai prikausto dėmesį ir dėl jų net gali nutįsti seilė. Dėl unikalaus fotografijos stiliaus ir įspūdingų nuotraukų ji gauna daug komercinės fotografijos užsakymų, o jos „Instagram“ paskyrą seka 105 tūkst. sekėjų (ir jų vis daugėja).
Yasmin nuotraukas platformoje „Instagram“ iš dalies išskiria profesionalus jų spindesys. Ji teigia, kad yra didelis skirtumas tarp maisto fotografijos restorane prieš jį suvalgant ir maisto stilizacijos komerciniam fotografavimui, kuris atliekamas tinkama kamera.
Ji teigia, kad dažniausiai žmonės restoranuose maistą fotografuoja telefonu iš anksto nieko neplanuodami ir neturėdami papildomos įrangos. „Tai – spontaniškos nuotraukos, kuriomis dalinamės socialinių tinklų istorijose, tačiau kalbant apie profesionalią ar komercinę maisto fotografiją, tai atliekama visiškai kitaip.“
Pasak Yasmin, jei norite patobulinti savo maisto fotografavimo įgūdžius ir tapti profesionalais, svarbiausia į šį darbą žvelgti kūrybiškai. Yasmin daug dėmesio skiria nuotraukų komponavimui spalvomis ir judesiu, o tai ji daro pasitelkdama netikėtas priemones, pavyzdžiui, virveles ir aliejų.
„Negaliu apsieiti be buteliuko aliejaus ir teptuko, nes noriu, kad maistas būtų stulbinamai blizgus.“
Toliau skaitykite jos patarimus ir gudrybes, kaip užfiksuoti aukščiausio lygio maisto fotografiją.
1. Formuodami kadrą atsižvelkite į kiekvieno maisto produkto spalvą.
Spalvinio regėjimo požiūriu žmonės turi pranašumą prieš daugumą gyvūnų. Mokslininkai dažniausiai sutinka, kad viena iš priežasčių, kodėl matome spalvas, yra ta, kad mūsų protėviams spalvos padėjo atpažinti prinokusius vaisius.
„Spalvas renkuosi pagal bendrą restorano atmosferą arba maistą ir aplinką, iš kurios jis atkeliauja. Pavyzdžiui, fotografuodama jūros gėrybes, pirmenybę teikiu mėlynai fono spalvai, nes ji subtiliai nurodo maisto kilmę.“
Suprantama, kad fotografuojant maistą svarbiausia atsižvelgti į spalvą. Spalvos prikausto mūsų dėmesį. Tinkamai parinkus spalvas, visa kompozicija gali „išryškėti“, tapti ryški ir gyva.
„Mėlyna spalva puikiai dera, pavyzdžiui, su oranžine krevečių spalva. Kiekvienos nuotraukos elementai, įskaitant fono spalvą, parenkami atsižvelgiant į pagrindinį nuotraukos objektą.“
2. Stilizuokite visą nuotrauką, ne tik maistą.
Maisto fotografas nori užfiksuoti ne tik maistą. Indai ir stalo įrankiai - du elementų, kurie įprastai palaiko draugiją maistui, pavyzdžiai. Tačiau įprastai nenorime, kad dubuo, kuriame fotografuojamas maistas, būtų tiesiog įprastas dubuo. Jis turi papildyti likusią kūrinio dalį. Dar viena gera taisyklė – rasti šiek tiek didesnį nei vidutinis dubenį, kad jame būtų galima patogiai išdėlioti daugiau maisto.
„Dažniausiai maistą patiekiame baltose ir paprastose lėkštėse. Todėl ypač svarbu parinkti prabangius indus ir stalo įrankius, kad maistas atrodytų dar gražiau ir prabangiau.“
Galvodami apie maisto fotografijos stilizacijos priemones, turite galvoti ne tik apie spalvą. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į tekstūrą ir bendrą maisto estetiką. Pavyzdžiui, mediniai šaukštai atrodo natūraliau nei metaliniai, be to, jie neatspindi šviesos, todėl geriau tinka daugeliui nuotraukų.
Žinoma, maistą galite pateikti lėkštėje, tačiau yra ir kitų galimybių. Marmuro plokštės gali suteikti šiek tiek daugiau svorio, didingumo ir rafinuotumo. (Jos taip pat puikiai tinka šaldytiems skanėstams, pvz., ledams, fotografuoti, kad jie neištirptų.) Tortų stovai taip pat yra puikus būdas aiškiai ir pagal visus norus išdėlioti maistą.
Kitos priemonės, pavyzdžiui, šviežios žolelės, suteikia šviežumo, skonio, ir naujų spalvų bei tekstūros atspalvių. Prieskoniai ir pabarstukai gali suteikti dar daugiau papildomų atspalvių. Nepamirškite ir staltiesių bei kitų virtuvės reikmenų, kad galėtumėte į savo nuotraukas įterpti norimą spalvą.
3. Ieškokite kūrybiškų maisto apipavidalinimo ir stilizacijos būdų, pavyzdžiui, naudokite visiškai netikėtus elementus.
Bet kuris fotografijos žanras pasižymi tam tikromis gudrybėmis, kurių paprastai išmokstama tik įgijus patirties. Šiuo atveju mes paprašėme Yasmin pasidalinti savo paslaptimis, kurios padeda jai tinkamai pateikti ir stilizuoti fotografijai pasirinktą maistą.
Yasmin sako, kad vienas iš svarbiausių dalykų fotografuojant maistą – tam tikrų gudrybių naudojimas, kad maistas atrodytų dar skaniau ir kuo ilgiau išsilaikytų.
Kai kurios iš gudrybių, padedančių skaniai pateikti maistą, nebūtinai gardžiai skamba, pavyzdžiui, blynų apipylimas variklio alyva.
„Galime naudoti indų plovimo skystį, kad kava kuo ilgiau putotų. Mėsą taip pat sutepame aliejumi, kad ji atrodytų blizgesnė ir skanesnė. Be to, grietinėlę pakeičiame dušo putomis, nes jos ilgiau išsilaiko ir jų neveikia apšvietimo lempų skleidžiama šiluma.“
4. Suteikite kadrui judesio naudodami sumanias priemones ir nuotraukų redagavimą.
Apskritai kalbant, maistas nejuda. Todėl maistas tapyboje dažniausiai vaizduojamas kaip „natiurmortas“. Tačiau šiuolaikinė fotografija gali įkvėpti nuotraukoms daugiau gyvybės, nei tokie tapytojai kaip Monė galėjo įsivaizduoti.
„Nuotraukoje matomas judesys pasakoja įtikinamą istoriją. Statiška kompozicija gali pasirodyti nuobodi. Joje nieko nevyksta. Vėliau galite nuotrauką pamiršti. Tačiau į nuotrauką įtraukus judesį, ji tampa unikali ir nepamirštama.“
Yasmin fotografuojamų maisto produktų nuotraukos, iš kurių daugelis atrodo užfiksuotos judesyje, rodo, kokia patraukli gali būti dinamiška maisto fotografija. Daugelyje jos darbų maistas atrodo tarsi surenkamas, o paskutinis pabarstymas užfiksuojamas ore. Kitais atvejais Yasmin kuria nuotraukas, kuriose, atrodo, vaizduojamas išardomas maistas, kad būtų atskleistos jo sudedamosios dalys, kaip parodyta pirmiau.
Yasmin pasakoja, kad ji naudoja plonas medines lazdeles ir klijus, kuriais klijuoja mažus maisto gabalėlius, kad nuotraukose sukurtų judėjimo iliuziją. Vėliau ji gudriai jas pašalina naudodama redagavimo programinę įrangą. Jei norite ką nors pakabinti ore, galite naudoti virvę.
Yasmin sako, kad nuotraukos elementus, pavyzdžiui, sausainius ar bet kokį tortą, galima pritvirtinti plonomis medinėmis lazdelėmis.
Tokie triukai praverčia norint užfiksuoti daug veiksmo turinčią aplinką, pavyzdžiui, vakarienės kepimą ant wok keptuvės. Ir nepamirškite, kad veiksmas gali būti įvairus – nuo sūrio, prilipusio prie lėkštės, kai nuo jos nuimate picos gabalėlį, iki švelniai kylančių garų iš kavos puodelio.
5. Užfiksuokite proceso užkulisius, kad galėtumėte jais dalintis socialiniuose tinkluose.
Pagrindinė profesionalių fotografų socialiniuose tinkluose vyraujanti tendencija yra „pasiruošimas, o ne kadras“. Šiose nuotraukų karuselėse arba vaizdo įrašuose atskleidžiamas stulbinančių nuotraukų kūrimo procesas, atitraukiant užuolaidą ir parodant, kaip buvo kuriama kiekviena kompozicija.
Šie paslapčių atskleidimai įkvepia kitus fotografus, nes parodo, kaip beveik viskas vyksta prieš paspaudžiant kameros užraktą.
Atminkite, kad dalydamiesi maisto nuotraukomis galime užmegzti ryšius. Maistas mums asocijuojasi su bendravimu, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl maisto fotografija tapo tokia populiari. Dalydamiesi maisto nuotraukomis, privačią vakarienės patirtį galite paversti abipusiu dėkingumu.
Vieno tyrimo metu nustatyta, kad maisto fotografija taip pat gali turėti teigiamą poveikį skoniui. Mokslininkai paprašė vienos grupės restoranų lankytojų fotografuoti maistą prieš jį valgant. Kita grupė valgė tą patį maistą, bet jo nefotografavo. Savo maistą fotografavusi pirmoji grupė teigė, kad maistas buvo skanesnis.
Turime džiaugtis maisto fotografija, nes ji padeda mus visus suvienyti. O visų svarbiausia, kad maistas tampa dar skanesnis.
Jei norite daugiau sužinoti apie Yasmin maisto fotografijos būdus, susipažinkite su jos maisto fotografijos įrangos krepšiu.*
* Tik tam tikromis kalbomis.
Susiję produktai
-
EOS R5
Pamirškite viską, ką iki šiol žinojote apie beveidrodinius fotoaparatus. Bekompromisis fotoaparato EOS R5 veikimas iš esmės pakeis tai, kaip fotografuojate ir kuriate filmus. -
RF 24-105mm F4L IS USM
Lengvas ir universalus 24-105mm f/4 L serijos artinantis objektyvas su greitu ir tyliu automatiniu fokusavimu ir 5 vaizdo stabilizavimo padalomis. -
RF 100mm F2.8L Macro IS USM
Profesionalų lygio makroobjektyvas „RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“ tobulai tinka fotografuojant rankose laikomu fotoaparatu 1,4 k. padidintus realaus dydžio vaizdus ir kuriant pribloškiamus L serijos kokybės portretus.