STRAIPSNIS
Gyva muzika ir dinamika su „Canon EOS C200“
Prodiuseris Patrick Greaves ir vyriausiasis operatorius Ricky Patel naudojo EOS C200 filmuodami gyvą muzikinį pasirodymą 4K HDR formatu su kinematografiniais akcentais ir minimaliu apšvietimu
Prekė
Aukštos klasės rezultatai su vieno operatoriaus biudžetu naudojant „Canon EOS C200“
Kino filmų kūrėjas David Newton pasakoja apie savarankišką projekto „Trash the Dress“ filmavimą maža ir lanksčia „EOS C200“
Davidui Newtonui buvo labai įdomu išbandyti, ką sugeba „EOS C200“. Jo filme „Trash the Dress“ buvo panaudotas visas vaizdo kameros universalumas ir galimybės filmuoti vienam: ji buvo montuojama ant kardaninės pakabos ir dronų, taip pat buvo naudojamos visos jos automatinio fokusavimo funkcijos.
David Newton apibūdina save kaip „fotografą ir filmų kūrėją. Esu vienas iš tų žmonių, kurie pradėjo nuo fotografijos, tada pradėjo kurti vaizdo įrašus DSLR fotoaparatais ir tobulėjo toliau pagal tai, ko reikėjo projektams.“
Pereidamas nuo filmuojančių DSLR fotoaparatų prie „Cinema EOS“ serijos D. Newton vedė mokymo kursus apie „Canon“ fotoaparatus ir nekantriai laukė, kada galės pradėti dirbti su naująja „EOS C200“.
„Šis projektas atsirado, nes „Canon“ norėjo, kad išbandyčiau, ką gali „C200“, ir norėjo, kad tai padarytų kažkas, kas perėjo nuo DSLR prie kino kamerų. Ši vaizdo kamera priklauso dviem stovykloms: ji tinka aukštos klasės produkcijos darbo eigai, naudojama su visa kita filmavimo įranga, ir ji puikiai veikia kaip pavienė vaizdo kamera, arba filmuojant su maža komanda, nes yra labai ergonomiška.“ Tai, D. Newtono teigimu, yra jo sritis. „Paprastai dirbu vienas arba su maža komanda. Man lengviau viską pasidaryti pačiam.“ D. Newton jau buvo naudojęs „C200“ projektui Dubajuje, todėl „jau turėjo su ja šiek tiek patirties“.
Kalbėdamas apie kompaktišką, lengvą įrenginį su integruota, aukštos kokybės „Cinema RAW Light“ įrašymo funkcija, D. Newton apibūdino šią vaizdo kamerą kaip „Džekilo ir Haido monstrą. Kas man tikrai tiko, tai 4K vidinis įrašymas RAW formatu – jis fantastiškas. Paprasta pagal kainą ir dydį vidutinio lygio vaizdo kamera realiai tampa aukštos klasės įrenginiu, užtikrinančiu tokią kokybę, kokią galima pasiekti tik RAW formatu. Seniau filmuodavome MP4 formatu, kuris nuotraukų atžvilgiu atitiktų JPEG formatą, bet jis turi labai ribotas gradavimo galimybes. O dabar galime gauti penkiolika dinaminio diapazono padalų (iš apdoroto „Cinema RAW Light“ failo).“ Todėl, kaip sako D. Newton, didelis dinaminis diapazonas tampa labai realus, o atitinkamai padidėja ir paskesnio apdorojimo galimybės. „Jei nori pereiti prie HDR darbo eigos, visada gali tai padaryti. O dirbant su „Rec709“, tai suteikia kur kas daugiau gradavimo lankstumo – ir, drįsčiau sakyti, galimybių atkurti failą suklydus (o klysta visi!)“
D. Newton netruko pripažinti RAW ir suglaudinto įrašymo privalumus. „Yra RAW įrašo galimybė, bet yra ir galimybė įrašą sumažinti. Taigi, turi labai aukštos klasės ir suglaudintą variantą. Tinkamai nustačius vaizdo kamerą, MP4 formatu gaunami tiesiog puikūs rezultatai. Tačiau daug filmuojant „Chroma Key“ vaizdų, geriau įrašinėti RAW formatu ir gauti papildomai duomenų. Tie, kas filmuos nenaudodami aukščiausių parametrų kodekų, filmuos vestuves ir renginius, kuriems nereikia milžiniško duomenų kiekio ar RAW apdorojimo.“
D. Newtoną ypač sužavėjo „C200“ automatinio fokusavimo savybės. „Automatinio fokusavimo sistema „Dual Pixel CMOS“ yra tiesiog nuostabi. Reikia šiek tiek įprasti, kol pereini nuo metų metus naudoto rankinio fokusavimo prie tokio automatinio fokusavimo, kuriuo išties gali pasitikėti ir drąsiai naudoti.“ Šioje fokusavimo sistemoje fokusavimo taškui pasirinkti naudojamas „C200“ jutiklinis ekranas – todėl gaunama itin lanksti sistema, kuri sumažina atskiro fokusuotojo poreikį.
Tais atvejais, kai rankinis fokusavimas neišvengiamas, D. Newtoną sužavėjo ir „Dual Pixel Focus Guide“ funkcija. „Pasirenki fokusavimo tašką ir aplink jį pamatai rodykles, kurios parodo, ar fokusuoji priekyje, ar gale. Taigi, net jei vis dėlto nori dirbti su „Cine prime“ objektyvais, vis tiek gali gauti fokusavimo patvirtinimą.“ O su EF objektyvais „nereikalingas fokusuotojas, nereikalinga atskira fokusavimo sekimo sistema. Todėl gali laisviau judėti ir darbas vyksta daug greičiau.“ Prisimindamas vaizdo įrašų DSLR laikus, D. Newton džiaugėsi, kad sukurta speciali kino kamerai skirta sistema. „Tokiose vaizdo kamerose, kaip 7D Mk. II, tai jau buvo kurį laiką naudojama, smagu tai pamatyti ir kino kameroje.“
Pagerintas valdiklių išdėstymas ir prijungimo galimybės su panašia meniu sistema, kad viskas būtų paprasta. „Mygtukai kairėje, lizdai dešinėje. Nerasi mygtukų keistose vietose. Visi jie sugrupuoti kartu. Gali su jais dirbti labai greitai ir paprastai, ir bet kas, kas yra filmavęs „Canon“ įrenginiais – DSLR ar „Cinema EOS“ – pastebės, kad sąranka neįtikėtinai pažįstama. Meniu išdėstyti taip pat, mygtukai tose pačiose vietose ir pažymėti taip, kaip reikia.“
Atsižvelgiant į šiek tiek nenuspėjamą „Trash the Dress“ filmavimo pobūdį, D. Newton ypač džiaugėsi „C200“ kompaktiškumu. „Ji puikiai balansavo ant „Ronin“ ir „DJI 1000“ apačioje – iš esmės ant drono sumontuotoje kardaninėje pakaboje – ir veikė išskirtinai gerai. Toks patogus tvirtinimas atveria galimybes kūrybai.“
Šiuolaikinės vaizdo kameros pasižymi dideliu jautrumu, todėl dažnai reikia neutralaus tankio filtro, o ant kardaninės pakabos ar drono matinės dėžės masė ir gabaritai gali būti nepraktiški, todėl D. Newton labai džiaugėsi dešimties padalų vidinio ND funkcija. „Jei ketini pradėti filmuoti RAW formatu ir nori geriausio dinaminio diapazono, geriau tai jau būtų ISO 800. Galimybė sumažinti dviem, keturiomis, aštuoniomis ar dešimtimi ND padalų panaikina daug rūpesčių su įranga.“
MAN JI PADARĖ LABAI DIDELĮ ĮSPŪDĮ, NETRUKUS JI ATSIDURS IR MANO ĮRANGOS KREPŠYJE.
„Man tai paliko labai didelį įspūdį“, – teigė D. Newton, patvirtindamas, kad „netrukus ji atsidurs ir mano įrangos krepšyje. Šią kamerą buvo išties malonu naudoti, o rezultatai tokie geri, kad, atvirai, jei tik yra darbas, kuriam tokios vaizdo kameros reikia, nėra net ką mąstyti. Kalbant apie „Cinema EOS“ asortimentą, ši vaizdo kamera yra universaliausia. Kai dirbi, nori, kad įranga taikytųsi prie tavęs, o ne tu prie jos. Filmuojant tiek visko vyksta, kad norisi tiesiog palengvinti sau gyvenimą ir sutaupyti laiko. O filmuojant laikas visada yra įtemptas.“
Norėdami grįžti į „EOS C200“ apžvalgą, spustelėkite čia
Autorius
STRAIPSNIS
Prodiuseris Patrick Greaves ir vyriausiasis operatorius Ricky Patel naudojo EOS C200 filmuodami gyvą muzikinį pasirodymą 4K HDR formatu su kinematografiniais akcentais ir minimaliu apšvietimu